Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 85

Wątek: 2008 Skoda Fabia 1.4 16v

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Test1uci ja nie piszę o wakacjach od stycznia robię trasy W-wa -> Czechy -> W-wa w ciągu jednego dnia i najgorzej (najmniej płynnie) jedzie się 140-150. I relatywnie realna średnia prędkość nie jest wiele wyższa niż jadąc 120-130.

A co do kierowców (a w wieeeelu przypadkach BYDŁA) na ekspresówkach / autostradach to ja mogę już książkę napisać.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

W ostatnim czasie Fabia pochłonęła troszkę pieniążków. Po pierwsze, kupiłem opony zimowe Fulda Kristall Control HP (195/55 R15), po drugie, kupiłem komplet 16 calowych alufelg Skody, model Arktos, fabrycznie szedł do wersji Scout, wraz z oponami letnimi Taurus z 2015 roku z niewielkim przebiegiem, podobno firma należy do Michelina. Zobaczymy jak będą jeździć te opony, jak na razie nie jest źle. Kupiłem takie no name opony w komplecie, gdyż same takie felgi potrafią 1000 zł kosztować, za komplet dałem niewiele więcej

Zdjęcia:
    [IMG]https://images83.fotosik.pl/780/0ea86dba3845aa31m.jpg[/IMG]
    [IMG]https://images83.fotosik.pl/780/b73099212bc1b42dm.jpg[/IMG]
    [IMG]https://images81.fotosik.pl/781/a643362822a349cam.jpg[/IMG]

I jeszcze taka mała zmiana we wnętrzu, wymieniłem oryginalny mieszek skrzyni na mieszek z Audi A3 8L 1.8T/1.9 TDI - pasuje plug&play
    przed: [IMG]https://images83.fotosik.pl/780/8b830967e7688052m.jpg[/IMG]
    Po: [IMG]https://images81.fotosik.pl/781/dc6c6569eed27f13m.jpg[/IMG]

Teraz się powoli rozglądam za obszyciem kierownicy w skórze, tapicer w Zgierzu powiedział mi 350 zł za to, ale się zastanawiam czy nie dać kierownicy z nowszych modeli.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Oponki spoko - uzywalem ze 3 sezony co prawda w innym rozmiarze ale bieznik ten sam.

- - - Aktualizacja - - - -

Pisalem o Fuldach bo drugich nie kojarze.

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

W kwestii tapicera polecam Bur-Tap przy Kilińskiego 228. Obszyłem u nich kierownicę i naprawiłem fotel w Baleronie, nieźle i przystępnie cenowo.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Minęło 10 miesięcy od zakupu i jednocześnie 10 tys. przejechanych kilometrów, w tym 9 tys. na gazie. Jak patrze na niektórych forumowiczów to to wydaje się bardzo mało, ale domowa Jetta w tym czasie zrobiła 5 tys., a jest używana dzień w dzień Motostat wyliczył średnie spalanie gazu na poziomie 10,15 l/100 km, koszt 100 km to około 19,50 zł. Od założenia instalacja benzynę tankowałem raz, wychodzi około 0,5 l/100km. Znośnie, zważając że jeżdżę sprawnie i dynamicznie. Niedługo będę robić przegląd instalacji, wymianę oleju i filtrów. W międzyczasie jedyne awarie to włącznik świateł awaryjnych i padnięty akumulator. Ostatnio też jedna tuleja zaczyna piszczeć. Tyle. Fabia dzielnie pełni role wózka na zakupy i dojazdu do pracy - szybszego, wygodniejszego, cieplejszego, suchszego i wcale nie droższego, ku mojemu własnemu zaskoczeniu Jedyny mankament - jest okropnie głośna na autostradzie. Dobrze, że nie jedzie szybciej niż 150km/h bo bębenki mogłyby tego nie znieść...

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Minął rok od zakupu, przejechane nieco ponad 12 tys. km, opłacalność gazu stoi pod znakiem zapytania, ale koszt przejechania 100 km oscyluje poniżej 20 zł, więc całkiem miła sprawa dla codziennych wydatków. Minusem na pewno jest niewielki zasięg ~ 350 km. Dla porównania Jetta w tym samym okresie zrobiła 6,5 tys. km.
    Od ostatniej aktualizacji przybyło niewiele, ale jednak coś tam jest. W końcu udało mi się kupić podłokietnik w bardzo dobrym stanie i najważniejsze - w kolorze wnętrza, a dodatkowo w pakiecie dostałem oryginalne schowki pod fotele (za całość plus haczyk do bagażnika dałem 250 zł). Z podłokietnika już korzystam i to genialna sprawa, nawet w mieście, natomiast schowki czekają na lepszą pogodę. Myślę nad skórzaną kierownicą, ale wszystko na allegro jest w słabym stanie, muszę jeszcze się odezwać do jednego tapicera jak będzie ładniejsza pogoda.
    Ach, no i najważniejsze, miesiąc temu białe berlingo urwało mi lewe lusterko, na szczęście oberwały tylko obudowy (nie było co zbierać...), a samo lustro całe. Kupiłem najtańsze lewe lusterko z anglika na allegro i czarną folię, a potem obkleiłem oba lusterka. Tuning a'la "Janusz ma RSke" :P Zdjęcia wstawię jak tylko umyje Fabie, a ostatnio ciężko z pogodą i czasem.
    To co najważniejsze, auto jeździ bezawaryjnie, wozi tyłek z pracy do pracy i do domu, co prawda jest nudno, ale z podstawowych zadań wywiązuje się wzorowo. No i jest wyjątkowo tanie w utrzymaniu.

Domyślnie

Faktem jest, że bardzo dużej ilości km nie robisz ale spokojnie instalacja i tak zacznie zarabiać w swoim czasie. Ja gdzie robię dwa razy tyle km co Ty autem na gazie to po roku miałem już zwrot swojej BRC. Co do zasięgu to rzeczywiście przydałoby się go zwiększyć ale do tego też idzie się przyzwyczaić

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Rzuć okiem na ofertę Tap-Car w Łodzi. Standardowe obszycie powinno być u nich stosunkowo dobrze wycenione, a robią to naprawdę dobrze.
    #drivetastefully

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Koszty instalacji już poniesione, więc teraz już tylko czas czekać na zwrot nakładów. Musisz autko potrzymać kilka lat bo im nowsze roczniki tym takich podatnych na gazowanie mniej...

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hugo00 Zobacz posta
    Faktem jest, że bardzo dużej ilości km nie robisz ale spokojnie instalacja i tak zacznie zarabiać w swoim czasie. Ja gdzie robię dwa razy tyle km co Ty autem na gazie to po roku miałem już zwrot swojej BRC. Co do zasięgu to rzeczywiście przydałoby się go zwiększyć ale do tego też idzie się przyzwyczaić
    Zawsze jest w zanadrzu pełen bak benzyny, a to dodatkowe ok. 450 km, więc realny zasięg auta to około 800 km. Diesel z dużym bakiem i tak wygrywa

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Rzuć okiem na ofertę Tap-Car w Łodzi. Standardowe obszycie powinno być u nich stosunkowo dobrze wycenione, a robią to naprawdę dobrze.
    Dzięki za kontakt, mam jednego tapicera niedaleko Zgierza, który robił podsufitkę w Jettcie, ale nawet nie mam kiedy do niego podjechać, żeby auto zostawić. Jeszcze mnie kusi wymienić kierownicę na taką z najnowszych Skód, jak jeszcze kierownicę znajdę, to poduszka powietrzna to ciężki i drogi temat. Jednak to chyba niepotrzebne ładowanie kasy w tą popierdółkę.

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Koszty instalacji już poniesione, więc teraz już tylko czas czekać na zwrot nakładów. Musisz autko potrzymać kilka lat bo im nowsze roczniki tym takich podatnych na gazowanie mniej...
    Trochę jednak się znajdzie. Tak powoli się rozglądam i np. Exeo z 1.8T 150 km jest gazowalne albo trochę starsze Audi A4 B7 1.8T 163 km, Renówki 2.0T - Laguna GT i Megane Kombi GT Już nie mówiąc o tym, że ceny instalacji gazowych do silników z bezpośrednim wtryskiem spadają. Ostatnio rozmawiałem z "moim" gaziarzem - powiedział mi kwotę 4500 zł za instalację do 1.8/2.0 TSI.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów