Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Auto segemntu B do 50 000 zł

Awatar poorwich
    Auto
    Citroen C3 I FL 1.4/75KM i Citroen C3 III 1.2/82 KM

Domyślnie Auto segemntu B do 50 000 zł

Witam po "krótkiej" przerwie od pisania na forum.
    Nadszedł czas, by zastanowić się nad zmianą samochodu. Do obecnego auta - Citroena C3 I 1.4/75 KM z 2009 roku (rejestracja 2010) trzeba będzie - zapewne w tym roku wymienić: kompletne hamulce z przodu (tarcze + klocki), opony zimowe jak i letnie oraz najpoważniejszą rzecz - uszczelkę pod głowicą. Więc razem z rodzicami zastanawiamy się nad zmianą samochodu.

A teraz do rzeczy.

Czego - razem z rodzicami - szukam?
    Pięciodrzwiowego hatchbacka segmentu B nowego/podemonstracyjnego z silnikiem benzynowym - najlepiej - wolnossącym do 45 000 - 50 000 zł. Samochód miałby służyć zapewne 6-8 lat (albo i dłużej). Najczęściej chyba ja będę nim jeździł w pojedynkę - na tą chwilę jeżdżę do roboty do Poznania, robiąc dziennie ok.100 km/dzień. Raz na jakiś czas wyjazd na zakupy lub podwózka kogoś. Co do wyposażenia to zależałoby mi na tym, aby samochód miał: klimę (manualna mi starczy), elektrycznie sterowane szyby z przodu i lusterka (gdyby lusterka były podgrzewane to bym się nie obraził), gdyby było w standardzie radio to byłoby miło.
    Na otomoto/stronach poznańskich/podpoznańskich dealerów patrzyłem na takie samochody jak: Fiata Punto 1.4/77KM, Forda Fiestę 1.2/82 KM, Hyundaia i20 1.2 (obecny model), Opla Corsę 1.4/90 KM, Peugeota 208 1.2/82 KM, Renault Clio IV 1.2/75 KM, Suzuki Baleno czy Toyotę Yaris.

Liczę na Wasze opinie na temat w/w samochodów, jak i na propozycję innych 5-drzwiowych hatchbacków segmentu B, które spełniałyby wymagania, o których napisałem wyżej.
    "Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki" - Ettore Bugatti

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

W tym budżecie można znaleźć również Fabię 1.2 90KM oraz nowego Citroena C3 1.2 82KM. Za około 50k zł można kupić Tipo 5d, wszystkie elementy wyposażenia posiada, najmocniejszy silnik z przytoczonych aut, jedynie pytanie czy większy samochód w tej sytuacji stanowi jakąkolwiek zaletę?

Auto
    Kia Stinger

Domyślnie

W firmie mam:
    - Corse Enjoy 1.4 75 KM 2016r
    - Fabie Ambition 1.0 MPI 75 KM 2016r
    - Yarisa Active 1.0 69 KM 2016r

Jakbym miał dla siebie kupić to wybrałbym Corse ale po kolei:
    Corsa
    + kultura pracy silnika
    + wykonanie
    + trwałość
    + brak start/stop
    - wysokie spalanie
    - archaiczne radio
    - czuć, że nie jest to nowa konstrukcja

Fabia
    + niskie spalanie
    + pakiety wyposażenia ( do wersji ambition dokładasz 1-1,5k masz alufelgi, czujniki parkowania, radio z kolorowym ekranem )
    + pakiet przeglądów 2 lata w cenie
    - kultura pracy silnika
    - jakość wykonania ( wg. mnie najniższa z w/w aut )
    - system start/stop
    Yaris
    + cena ( dla mnie flotowo najtańśze auto )
    + wygodne fotele
    + kultura pracy silnika lepsza aniżeli w Skodzie
    + brak start/stop
    - archaiczne radio, wnętrze
    - mniejszy bagażnik niż u konkurentów
    - braki w funkcjonalności
    - przeglądy co 15 000 km

Przymierzałem się też do nowego C3 1.2 82KM w wersji feel, ale jakoś nie mogę się przekonać do Cytryny.

Za cenę w/w aut klasy B kupisz Tipo. Tipo też mam u siebie kosztowało 43 tys zł ( wersja Tipo + biały lakier + koło zapasowe ). Z początku jak się przejechałem to średnio byłem zadowolony, jednak po dłuższej trasie 600km polubiłem to auto i mogę je polecić. Do auta dorzuciłem czujniki parkowania. Silnik 1.4 95km, wrażenia trochę jak z jazdy dieslem jeżeli chodzi o skrzynie biegów. Auto przestronne. W moim przypadku kosztowało podobnie jak w/w auta klasy B a auto jednak wyraźnie większe. Za 50k kupisz już Tipo w bogatszej wersji. W moim trochę razi mnie brak elektrycznych lusterek i plastikowy podłokietnik w drzwiach a tak to auto jest ok.

Awatar poorwich
    Auto
    Citroen C3 I FL 1.4/75KM i Citroen C3 III 1.2/82 KM

Domyślnie

Dzięki za propozycje Fiata Tipo, ale jak napisałem w 1. poście szukamy 5-drzwiowego auta segmentu B. Nie wiem, czy kompakt zmieściłby się w garażu (nawet 5D, nie mówiąc o sedanie, bo tylko sedany widziałem w ofercie "od ręki" na otomoto wśród poznańskich dealerów).

Co do nowego C3 (z 1.2/82 KM) to mam mieszane uczucia. Z jednej strony podoba mi się i w wersji z manualną klimą nie ma tego tabletu do sterowania klimą/ogrzewaniem i radiem - ma normalnie sterowaną klimę i normalne radio. Jednak z drugiej strony - nie wiem, czy chciałbym być królikiem doświadczalnym "testując" tak nowy model.
    "Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki" - Ettore Bugatti

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Hmm... W tej chwili wciąż można dorwać wiele ciekawych aut ze stocku. Moje propozycje:

- https://www.otomoto.pl/oferta/renaul...-ID6yImL1.html

Od ponad roku mam Clio, kupione jako nowe (pod maską wolnossące 1.2). To świetny samochód, który za niewiele daje naprawdę przyjemny komfort podróżowania oraz dobre wyposażenie.

- https://www.otomoto.pl/oferta/seat-i...-ID6yJrBJ.html

1.2 TSI w zasadzie zostało wyleczone ze wszystkich chorób. Dobry silnik, przyjemny w mieście i sprawny w trasie. Ibiza teraz sprzedawana jest za naprawdę małe pieniądze.

Poza konkursem - https://www.otomoto.pl/oferta/volksw...-ID6yK6qr.html

Bogate wyposażenie, dynamiczny i oszczędny silnik wolnossący, zadziwiająco wysoki komfort. Wiem, że jest to segment A, lecz akurat up! daje radę. Za kierownicą Mii zrobiłem długą trasę - fotele spisały się na medal, dynamika nie przeraża podczas wyprzedzania... Generalnie ciekawa alternatywa.
    Drive tastefully!

Auto
    Ford Focus 2 fl/ Golf 6 1.4 TSI

Domyślnie

Nowa Kia Rio!
    Interesujesz się motoryzacją, a dodatkowo chcesz wiedzieć coś więcej w tej tematyce również pod względem przepisów prawa? Jeżeli tak, to zapoznaj się z naszym profilem na portalu społecznościowym Facebook oraz na Blogspocie, gdzie umieszczamy również testy najnowszych samochodów oraz artykuły prawne powiązane ze światem motoryzacji, ale nie tylko. Znajdziesz nas również na Instagramie oraz Youtube.
    Pozdrawiamy, prawoimotoryzacja

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

100 km / dzień, to rozumiem, że szukasz auta pod LPG. W takim wypadku Punto 1.4 8V będzie nadawać się idealnie.
    Jak 1.2 starczy, no to wtedy Clio w wersji limited.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Clio 1.5dci?

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez poorwich Zobacz posta
    z silnikiem benzynowym - najlepiej - wolnossącym
    ...a Ty Buzzer wylatujesz z turbodieslem, w dodatku takim, który ma delikatnie mówiąc średnie opinie.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Racja miało być benzyna to benzyna, ale Ty Credt nie jesteś lepszy z tymi swoimi średnimi opiniami Bo jednostki montowane w Clio są pozbawione wszystkich swoich wcześniejszych wad Nie darował byś sobie nie przeszedł obojętnie jak byś czegoś nie dosrał

Uprawnienia umieszczania postów