Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Wątek: XC60 D3... czyli pierwsze rozsadne auto w zyciu :/

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Ochlodzilo sie I w koncu byla okazja przetestowac ogrzewanie postojowe. Nigdy wczesniej nie mialem takiego bajeru, wiec nie do konca wiedzialem, czego sie spodziewac.

W nocy bylo ok 4 stopni, zaprogramowalem na konkretna godzine I autko ladnie nagrzane. Troche smierdzialo jakims plastikiem, ale ostrzegali, ze przy pierwszym uzyciu tak moze byc. Grunt, ze nic sie nie spalilo
    W srodku cieplo, a temp plynu chlodzacego minimalnie nizsza, niz optymalna, wiec sadze, ze dlugofalowo tez bedzie to mialo efekt na stan silnika, bo zimne rozruchy odpadaja. Niestety, moge ustawic godzine tylko z poziomu komputera pokladowego. Opcja odpalania kluczykiem kosztuje jakies 300 EUR, wiec na razie sobie odpuszcze.

Zeby nie bylo za rozowo, to na autostradzie dostalem sporym kamieniem... Zobaczymy, czy uda sie szybe uratowac

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

Piciu wyrób sobie nawyk zamykania obiegu powietrza przed wyjściem z auta.
    Będzie wiało w złą stronę i spaliny z ogrzewania elegancko zaciągnie do kabiny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dzieki za rade, sprobuje nastepnym razem.
    W sumie nawet nie wiem, na ile to dymi, bo mnie nie bylo przy aucie jak sie rozgrzewalo

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

To jest mała nagrzewnica spalinowa z malutkim tłumikiem - spaliny są... mocno gryzące i nieprzyjemne, w przypadku gdy auto stoi osłonięte z 3 stron to wręcz dusi się w dymie (przy mocno ujemnych temperaturach będzie się to kotłowało ok 20 minut żeby nagrzać auto).

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Nie trzeba, u mnie też śmierdziało za pierwszym-drugim razem. Teraz w ogóle. Myślę, że on sobie sam zamyka/otwiera obieg według potrzeby.
    Lipa, że odpalanie kluczykiem takie drogie, bo ja tylko z tego korzystam. Nigdy nie wiem, czy jutro wstanę o 7, czy o 8
    Ja bym sprawdził, czy czasem nie masz wszystkiego już w aucie tylko jakiś dodatkowy transmiter w kluczyku potrzebny. Często tak robią.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów