Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 1213141516171819202122232425262728
Pokaż wyniki od 271 do 276 z 276

Wątek: XC60 D3... czyli pierwsze rozsadne auto w zyciu :/

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dzis nie zdazyli, bo mieli niby full... Maja wymienic jutro rano i jak to nie to, to skladaja auto i zobaczymy, co dalej

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Auto stalo tydzien w ASO i nie udalo sie usunac gwizdania.

Wymienili rozrzad i wiekszosc osprzetu, ktory jest podpiety pod pasek rozrzadu. Teraz czekaja na instrukcje z centrali, ale nie wiem, czy bede sie w to dalej bawil. Cos tam wspominali o turbo.

Z pozytywnych rzeczy, to auto przejechalo normalnie 500km - moze gwizda ciup ciszej, ale nie wiem. Po tygodniu ciezko stwierdzic.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Przynajmniej rozrząd nowy .. Szkoda że nie znaleźli źródła problemu. Na pocieszenie dodam że nie jesteś jedyny. Gośc który na terenie naszej firmy wykonuje prace konserwatorsko/ślusarskie ma Ssang Yonga Rexton i też miesiącami jeździł zastępczym zanim wykryli mu jakaś nietypowa wadę pompy paliwa (silnik losowo co kilkaset kilometrów zaczynał szarpać i przerywać). Widać nowoczesne samochody to loteria niezależnie od marki

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

No to tu przynajmniej silnik chodzi
    Gwizdze tak samo jak wczesniej, teraz jestem pewien. Moze troche spokojniej odpala. Wymienili tez pompe vacum, wiec to moze dzieki temu.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Jak tu pisali przedmowcy, z kronikarskiego obowiazku pisze, co sie dzieje.

A poza tym, ze troche gwizdze (nie mocniej), to auto dojechalo do 60tys km i wkrotce czeka je wymiana oleju i opon na zimowki.
    Srednie spalanie od ostatniej wymiany (15tys km) to 6,5l/100km.

Znow odezwaly sie uszczelki, wiec porzadnie musze umyc wneki drzwiowe. Oprocz tego to nic sie nie dzieje.

Przez chwile myslalem, zeby przesiasc sie na nowe XC60 D4 awd, ale roznica w cenie jest kolosalna, a oprocz 4x4 (ktore i tak wykorzystalbym moze 2 razy na rok) i ladniejszego wygladu, nowy model wiele pozytywnego nie wnosi.
    Pojawil sie pomysl, zeby wymienic auto na stare XC60, ale D4 AWD - jesli znajde model dobrze wyposazony, to moze sie skusze.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Minely 3 lat, auto przejechalo ok 67tys km.

Nie stanelo, nic sie nie zepsulo. Nadal troche swiszcze, ale nie bardziej niz rok temu, wiec juz to olewam.
    Srednie spalanie z ostatnich 6tys km to 6,7l/100km.

PLUSY
    Generalnie dobrze spelnia swoja role rodzinnego, bezpiecznego samochodu. Przy spokojnej jezdzie odwdziecza sie niskim spalaniem, wszystko co potrzebujemy zmiescimy do srodka, a jak juz sie rozgrzeje, to jest cicho i spokojnie. Zbiornik 70l pozwala na dlugie trasy i omijanie stacji.

CO MNIE DRAZNI
    Oprocz juz wspomnianego swiszczenia, to we wnetrzu zaczyna sie odzywac wiecej odglosow. Trzeszcza uchwyty od drzwi, pod naciskiem kolana odzywa sie konsola srodkowa. Ale najgorszy jest cichy odglos, chyba z tylnego podlokietnika - na razie tego nie zidentyfikowalem, ale drazni mnie strasznie. Takze pod wzgledem jakosci montazu jest slabo, ale ja jestem mocno wyczulony na halasy. Zaczely znow odzywac sie uszczelki. Jestem ciekaw jak 'trzymaja sie' pod wzgledem jakosci montazu nowe XC60

W zwiazku z tym, ze auto dobrze spelnia swoja role, zostaje z nami na kolejne 2,5 roku, az sie zamortyzuje w firmie.
    Myslalem nad innymi samochodami, ale doplata nie byla uzasadniona. W sumie jedyne auto, ktore widzialbym chetnie zamiast Volvo to Lex RX450h, ale auta z 2017 sa warte dwa razy tyle, co nasze Volvo. Do tego drozsze ubezpieczenie, sporo wyzsze spalanie itp - odpuscilem. Poczekamy na nowego NXa, jesli bedzie tak oszczedny jak nowa RAVka, to moze byc fajna alternatywa.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów