Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Wątek: XC60 D3... czyli pierwsze rozsadne auto w zyciu :/

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Zgadzam sie, na sliskiej drodze, podjezdzie, FWD jest latwiejsze do ogarniecia.
    Ciekaw jestem jak sobie radza z przyspieszaniem na mokrym auta z elektrykiem na tylna os I spalinowym FWD, np. RAVka, NX itp.

A poki co wszystko stopnialo I nawet wyschlo, wiec problemu juz nie ma

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Mój dobry przyjaciel miał mazdę 3 mps drugiej generacji. W teorii idealne auto bo ma ten cały hardware i w testach jeździ jak złoto a w praktyce wytrzymał z nim cały jeden rok i zamienił na m3 e46.
    Ale MPS to troche inny poziom mocy niz moj klekot. Dodatkowo to hothatch jakies 2 generacje starszy od obecnych. Pewnie, ze fizyki nie zwyciezysz, ale mozna ja troche oszukac

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Dużo zależy od szerokości opon i jakości ogumienia. obecny Type R czy Cupra mają 245 mm i 235 mm i najwyższej klasy opony...

Kolega ma Type R VII gen i opony 205mm i opony Toyo, trakcje zrywa i to mocno (auto ma ok. 250KM).

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Zgadzam sie, na sliskiej drodze, podjezdzie, FWD jest latwiejsze do ogarniecia.
    Ciekaw jestem jak sobie radza z przyspieszaniem na mokrym auta z elektrykiem na tylna os I spalinowym FWD, np. RAVka, NX itp.

A poki co wszystko stopnialo I nawet wyschlo, wiec problemu juz nie ma

- - - Aktualizacja - - - -

Ale MPS to troche inny poziom mocy niz moj klekot. Dodatkowo to hothatch jakies 2 generacje starszy od obecnych. Pewnie, ze fizyki nie zwyciezysz, ale mozna ja troche oszukac
    Radzą sobie średnio. Często czuć opóźnienia w załączeniu poszczególnych napędów, co daje dość dziwny efekt. RAV4 na piachu była w sekunde zabijana groźnym strzałem z ESP, które próbowało okiełznać koła. Hitem jest jednak Mercedes GLE500e (tutaj przód jest dopinany i "napędzany" z silnika elektrycznego). Efekt był taki, że na mokrym (gdy spalinowiec gasł na światłach) auto przez chwilę buksowało przodem, a dopiero po chwili V6-ka budziła się do życia i auto ruszało.

W BMW i8 z kolei elektryk na przedniej osi ma wyraźne opóźnienie, co jest dość nieprzyjemne gdy lekko zarzucimy tyłem auta - zaczynamy soczystym slajdem, a po chwili przód skleja auto i zmienia tor jazdy.
    Just another random guy driving random cars around random places.

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3d), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III), C2 (2szt)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Tez nigdy dymu u siebie żadnego nie widziałem - może przez to, że na benzynę a nie ropę?! :P
    Dym czy para ? Nie wnikałem ale przy większym mrozie każda dymi/paruje (nawet te na benzynę ) Przynajmniej na początku grzania.

U mnie jak się włączy ogrzewanie to dodatkowo pomiędzy zegarami włącza się ekran z wielkim napisem i obrazkiem, że ogrzewanie postojowe włączone - teraz już chyba domyślam się po co to
    U mnie niestety jest tylko mała ikonka na panelu klimatyzacji.

Lipa, że odpalanie kluczykiem takie drogie, bo ja tylko z tego korzystam. Nigdy nie wiem, czy jutro wstanę o 7, czy o 8
    Ja bym sprawdził, czy czasem nie masz wszystkiego już w aucie tylko jakiś dodatkowy transmiter w kluczyku potrzebny. Często tak robią.
    Faktycznie warto sprawdzić i ewentualnie dokupić bo poza uruchamianiem ogrzewania można latem zdalnie przewentylować auto zanim się do niego dojdzie np. na parkingu przed galerią.
    Z tym że w moim aucie jest jeszcze antena na dachu (taka minipłetwa) a w wersjach bez ogrzewania chyba jej nie ma.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywnym

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

odpalanie polecam z telefonu - są to niestety najdroższe moduły, ale niezależne od odległości od auta.
    w vitarze miałem pilot przy kluczyku i był problem jak mnie np. znajomi wpuszczali na parking i trzeba było przejść do bloku.
    od razu uprzedzę - teoretycznie piloty mają 1000 m zasięgu, praktycznie w warszawie czasami nie ma nawet 100 m.

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    ...od razu uprzedzę - teoretycznie piloty mają 1000 m zasięgu, praktycznie w warszawie czasami nie ma nawet 100 m.
    Wiadomo że producenci (dla zachęty) podają zasięg maksymalny, aczkolwiek kiedyś właśnie w Warszawie uruchomiłem ogrzewanie z busa skręcającego z al. Krakowskiej w ul Szyszkową (na wysokości Auchan) w aucie stojącym na parkingu Szyszkowa 48. Myślę że odległość była niewiele mniejsza niż to 1000m.

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

Arnold to na prawdę zależy od miejsca, ja mieszkając na mokotowie i parkując pod blokiem miałem bardzo ograniczone miejsca - promien mniejszy niz 200 m na pewno.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Arnold to na prawdę zależy od miejsca, ja mieszkając na mokotowie i parkując pod blokiem miałem bardzo ograniczone miejsca - promien mniejszy niz 200 m na pewno.
    Zbyt wiele czynników wpływa na propagację fal by producenci mogli ściśle określić zasięg.
    Tu podałem mój rekord a i ja również miałem kiedyś kłopoty z uruchomieniem ogrzewania z pokoju hotelowego na piątym piętrze w samochodzie zaparkowanym w półotwartym parkingu podziemnym.
    Nawet uruchamianie telefonem ma ograniczenia - Jeżdżę w miejsca gdzie telefon nie ma zasięgu nawet na otwartej przestrzeni (taka praca).

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

W Volvo jest fajna usluga Volvo on Call, oczywiscie dodatkowo platna, ale nie zdecydowalem sie na nia. U mnie auto stoi 95% w garazu podziemnym, a jak jestem zima na wyjezdzie, to jestem w stanie mniej/wiecej przewidziec czas odjazdu, wiec zdalnego wlaczania nie potzebuje, a dla pojedynczych przypadkow, gdzie fajnie by bylo sobie wlaczyc pilotem to szkoda mi kasy.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów