Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: XC60 D3... czyli pierwsze rozsadne auto w zyciu :/

Awatar Buzzer
    Auto
    L III

Domyślnie

No ale tutaj nie Skandynawia ☺ ok jak taki ma byc to niech bedzie ale mocno sie zdziwilem.

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Piciu, czyli ogólnie jesteś zadowolony - to najważniejsze. Proponuję Ci dołożyć boxa i wtedy już będzie naprawdę dobrze.
    Masz haka? jak rowery wozisz?
    Masz też panoramę, jak się sprawdza?

Co do olejów:
    U mnie w S-Maxie (2.0EB) lali 0W20 od nowości (i tak w instrukcji jest), ale po jakimś czasie poszedł do serwisów przykaz, żeby zmienić na 5W30 i teraz tylko to leją.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Tak, ogolnie jestesmy bardzo zadowoleni - bezproblemowe, wygodne i bezpieczne auto. Nie daje emocji, raczej je tlumi, co w dlugich trasach pomaga.
    Mam hak, wiec rowery ida na hak. Co do panoramy, to bardzo ladnie doswietla wnetrze, ale w upalne dni jest caly czas zaslonieta. Otwiera sie duza czesc, wiec przy spokojnej jezdzie tak 70-80km/godz mozna sobie posluchac ptakow

Tez sie zdziwilem z tym 0W20, ale tak jest w instrukcji i potwierdzil mi to serwis. Natomiast nigdzie tego oleju nie moge znalezc - jest taki Castrol 0W20 specyficzny do Volvo - 0W20 Edge Professional V, jakos tak.

Awatar atropos
    Auto
    Safrane 2.9 V6 24V

Domyślnie

Skoro masz używać 0W20 to chyba nie ma lepszego wyboru niż Motul.
    The weak must kneel!

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Oni wymagaja jakiejs normy specyficznej, VCC RBS0-2AE) i malo co to spelnia. Zreszta nie wierze za bardzo w cuda-oleje, wole czestsza wymiane.

Znalazlem ten wymagany olej na stronie kolegaberlin.pl, oleje z Niemiec. Czy ktos to zna? Ewentualnie moze mi polecic inne pewne zrodlo Castrola?

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Ja tam unikam Castrola, za dużo podróbek. Oczywiście nie mam tak specyficznego oleju jak 0w-20 VCC RBS0-2AE

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Udalo mi sie kupic Castrola z pewnego zrodla i przy przebiegu 13700km zostal zmieniony olej. Olej wlasny (400pln, 80pln za litr...) + wymiana w ASO (filtr itp) wyszlo w sumie 700pln, wiec warto. Serwisant nawet nie byl specjalnie zdziwiony i nikt nic nie marudzil, uwineli sie szybko i mam na troche spokoj Probowalem podpytac, dlaczego to interwaly takie duze itp, ale geeralnie bez komentarza.

Po wymianie, moze mi sie wydaje, ale silnik chyba chodzi ciut ciszej, choc moze to byc tylko wrazenie.

A tu kilka fotek z Transfagarasan:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170803_101736.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	104.2 KB
ID:	6328Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170803_113447.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	188.1 KB
ID:	6329

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów