Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 14 z 28 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122232425262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 275

Wątek: XC60 D3... czyli pierwsze rozsadne auto w zyciu :/

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Przebieg nie ma nic do rzeczy w przypadku kiedy była jakaś wada uszczelki, albo ją źle zamontowali, a takie rzeczy się zdarzają na taśmie. Albo gdzieś brzuchem o ziemie zarył.

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Wiesz moze skad skombinowac schemat wydechu?
    Gdybyś się zabrał za kręcenie filmiku ze 2-3 tygodnie temu, to działała jeszcze strona volvoem.com gdzie można było znaleźć wszystkie schematy wraz z numerami części do wszystkich volvo, łącznie z wyszukiwaniem po vinie, ale chyba coś się zepsuło, albo volvo ich dopadło, bo strona aktualnie nie działa (przynajmniej mi).

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Słuchałeś silnika przy podniesionej masce i zwiększaniu obrotów ?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Przebieg nie ma nic do rzeczy w przypadku kiedy była jakaś wada uszczelki, albo ją źle zamontowali, a takie rzeczy się zdarzają na taśmie. Albo gdzieś brzuchem o ziemie zarył.
    W nic raczej nie przywalilem. Ale pamietam, ze od nowosci mialem taki cichy szum, ktory nawet mi sie podobal, bo troche zagluszal klekotanie. Zastanawiam sie, czy to nie bylo to, tylko teraz to 'przedmuchalo'.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez norek Zobacz posta
    Słuchałeś silnika przy podniesionej masce i zwiększaniu obrotów ?
    Tak, ale wiele to nie wnioslo - skupialem sie glownie na dolocie i nic nie znalazlem. Jutro, albo dzis wieczor, postaram sie popatrzec pod.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Słyszysz gwizd pod maską? czy tylko od strony wydechu?

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Dziwne to pytanie, bo niezależnie, czy to turbina, czy wydech, to i tak może być słyszalna pod maską, bo... obie te rzeczy znajdują się w komorze silnika. Jak jest przedmuch przy dpf-ie, albo zaraz za nim, to będzie słyszalne też. Wszystko zależy gdzie jest ewentualna nieszczelność, a problem polega na tym, że w wydechu się wszystko niesie. Zresztą nie o świst tu chodzi, tylko o takie basowe buczenie, zwłaszcza zaraz po odpaleniu. Te silniki tak nie chodzą i tak nie odpalają (tak jestem specem, bo mam 5-cylindrowego diesla od volvo, a 4-cylindrowymi wiele razy jeździłem). Przy starcie jest to najbardziej słyszalne, bo idzie taka pierwsza 'fala' spalin - tak samo zjawisko może zanikać (w zależności od stopnia nieszczelności) jak wydech się rozgrzeje, bo na skutek rozszerzalności termicznej się dziurka zasklepi.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Jak jesteś specem to nie mam pytań

Domyślnie

W mojej opinii to nie jest nic związanego z turbiną. Z mojego doświadczenia również wynika, że te silniki nie pracują w ten sposób. Szedłbym w stronę układu wydechowego - przy rozszczelnionym kolektorze wydechowym często wydobywa się w dieslach taki odgłos, ale powinien on w zauważalnym stopniu wyciszać się po rozgrzaniu silnika - tylko w czasie dużej nieszczelności będzie taki sam. Koniecznie sprawdziłbym też, czy nie występuje nieszczelność w okolicach Intercoolera. W tych silnikach stosunkowo często spotykam się jeszcze z przepaloną uszczelką EGRa.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dzieki za sugestie.
    Rozumiem, ze odnosisz sie do tego swiergotania pomiedzy 1-2 tys obr?

To prawda, ze po rozgrzaniu jest troche lepiej, ale tylko troche.

Pytanie jak mam przekonac szanownych Panow serwisantow, ze to jest NIE OK? Niezalezny ekspert? Czy tez pojechac do PL? Ktos ma zaufany serwis Volvo?

- - - Aktualizacja - - - -

Dobra, bylem w garazu z Zona i porzadnie nasluchiwalem.

Generalnie odglos jest od strony pasazera, z dolnej czesci silnika. Patrzac od gory, to mniej wiecej w srodkowej/tylnej czesci silnika (za osia).

Niestety wiecej ustalic nie moge bez zdjecia oslon

Z ktorej strony jest EGR?

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Ale romantyk!
    Żonę do garażu i słuchać klekotu diesla...

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Zabralem ja tam z okazji Dnia Kobiet

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów