Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 15 z 28 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122232425262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 275

Wątek: XC60 D3... czyli pierwsze rozsadne auto w zyciu :/

Domyślnie

Jakbym miał diesla, to też bym zrobił taki prezent, a tak - standardowo kwiaty. Skoro dźwięk po rozgrzaniu się ucisza, to prawdopodobieństwo nieszczelności przy kolektorze wydechowym jest bardzo wysokie. Myślę, że możesz podjechać do niezależnego warsztatu, nieszczelnośc powinna być widoczna. Można też diagnozowac ją kamerą termowizyjną, ale to mało kto posiada w warsztacie.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Rules

Domyślnie

Niestety na podstawie filmiku to tylko gdybanie, ale może to być nieszczelność w układzie dolotowym.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dzis mialem 'randke z sasiadem' w garazu. Potwierdzil, ze jego D3 tak nie swistalo. Jego nowe XC60 II D4 tez tak nie swiszczy, sprawdzilismy.

Dodatkowo jestem juz pewien, ze to nie turbina, bo udalo mi sie ja wysluchac odrebnie od gwizdu - niestety na filmiku nie ma szans, zeby to wyszlo.
    Przypomnialem sobie taka sytuacje, ze od kiedy sa te problemy z gwizdem, to pare razy zdazylo sie, ze w kabinie smierdzialo jakby zgnilizna. Smialem sie nawet, ze cos nam zdechlo pod maska.

Czy dobrze kojarze, ze problemy z wydechem/kolektorem wydechowym moga powodowac takie nieprzyjemne zapachy?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jak daje basem na dole to sprawdzić szczelność dolotu.

Domyślnie

Tak, zapachy też się pojawiają.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Zabralem ja tam z okazji Dnia Kobiet
    A później na "tylnie" siedzenie hehe :-).

- - - Aktualizacja - - - -

Jak podejrzewasz przedmuch to na kanale powinno dać się to zlokalizować.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dolot byl sprawdzany juz dwa razy.

Teraz poprosze ich, zeby sprawdzili wydech. Mam spotkanie w ASO w czwartek, takze trzymajcie kciuki, zeby 'miszcze' ogarneli...

Nie wiem jak serwisy Volvo w PL, ale w CZ z kazdym spotkaniem w ASO poczucie jakosci marki spada.

Auto
    Volvo

Domyślnie

Trzymam
    Na własnej skórze (blasze) nie sprawdzałem, ale poznański Karlik ma dobre opinie. Mamy tu też dwa świetne niezależne serwisy Volvo, założone przez ekspracowników ASO

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Moze sie tez np. Egr nie domykac zupelnie i buczy. Moze mocowanie rezonatora lub puszki filtta powietrza nie ma tej sprezystosci i przenosi drgania. Moze byc tak ze filtr powoetrza jest zuzyty lub zle zamocowany i buczy. Znam przypadki ze sam filtr powodowal buczenie - ktos kupil tani zamiennik.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Puszka filtra jest ok. Dzwiek jest bardziej 'gwizdanie' i dochodzi wybitnie z dolu.
    No nic, zobaczymy czy znajda.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez niktoś Zobacz posta
    Trzymam
    Na własnej skórze (blasze) nie sprawdzałem, ale poznański Karlik ma dobre opinie. Mamy tu też dwa świetne niezależne serwisy Volvo, założone przez ekspracowników ASO
    Dzieki
    Na razie powalcze w CZ - to nie moze byc chyba takie trudne znalezc to rozszczelnienie, tylko musi im sie chciec.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów