Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Hyundai Elantra 1.6 MPI 6MT Comfort | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Clio

Domyślnie Hyundai Elantra 1.6 MPI 6MT Comfort | TEST

Ostatnio edytowane przez Seth ; 24-03-2017 o 14:15
    #drivetastefully

Auto
    Ford Focus 2 fl/ Golf 6 1.4 TSI

Domyślnie

Jakie oceniacie Elantrę w porównaniu do Ocatavii, Mazdy 3?
    Interesujesz się motoryzacją, a dodatkowo chcesz wiedzieć coś więcej w tej tematyce również pod względem przepisów prawa? Jeżeli tak, to zapoznaj się z naszym profilem na portalu społecznościowym Facebook oraz na Blogspocie, gdzie umieszczamy również testy najnowszych samochodów oraz artykuły prawne powiązane ze światem motoryzacji, ale nie tylko. Znajdziesz nas również na Instagramie oraz Youtube.
    Pozdrawiamy, prawoimotoryzacja

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Całkiem rozsądny, a do tego bardzo dobrze wyglądający samochód. Szkoda tylko miernego układu kierowniczego, bo to potrafi mocno wnerwiać, ciekaw też jestem, czy i mi by fotel nie pasował, ale generalnie ten samochód ma sporo zalet. Mógłbym takiego mieć, zwłaszcza z automatem.

Auto

Domyślnie

Samochód zdroworozsądkowy i całkiem ładny, ale ciekaw jestem jak wypada w porównaniu do konkurentów?
    Interesujesz się motoryzacją, a dodatkowo chcesz wiedzieć coś więcej w tej tematyce również pod względem przepisów prawa? Jeżeli tak, to zapoznaj się z naszym profilem na portalu społecznościowym Facebook oraz na Blogspocie, gdzie umieszczamy również testy najnowszych samochodów oraz artykuły prawne powiązane ze światem motoryzacji, ale nie tylko. Znajdziesz nas również na Instagramie oraz Youtube.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Dla mnie to taki samochód bez charakteru, który przypomina audi i nic ponad to. W dodatku za tego kompaktowego sedana z przeciętnym wyposażeniem i silnikiem 1.6 trzeba zapłacić 80 tys. zł co jest skandaliczne. To dotyczy praktycznie wszystkich nowych aut w sprzedawanych w Polsce.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lawsensie Zobacz posta
    Jakie oceniacie Elantrę w porównaniu do Ocatavii, Mazdy 3?
    Octavia - trochę ciężko mi się bezpośrednio odnieść, bo jeździłem bardzo dawno. Na pewno Hyundai jest ciekawszy z zewnątrz. Na żywo naprawdę wygląda bardzo dobrze. Jakość materiałów wydaje się podobna, w Octavii zabija nuda i podobieństwo do innych modeli, z kolei Hyundai ma np. słabe fotele, które kojarzą się trochę z budżetowymi albo starszymi samochodami. Ale też widać, że Koreańczycy się starają Choćby paleta lakierów jest na to dowodem. Znajomy testował pomarańczową sztukę z jasnym (o ile dobrze pamiętam) wnętrzem, dieslem i automatem i też bardzo dobre wrażenie na nim zrobił ten samochód. Fakt, że cena już poszła znacznie w górę, ale naprawdę to jest samochód godny konkurencji, a nadal jest ciut od niej tańszy (wyłączając Renault). Octavia ma lepszy układ kierowniczy. Hyundai musi nad tym popracować, ale po jazdach IONIQ-iem nie mam wątpliwości, że umie to zrobić Wiadomo - Skoda to liftback, więc praktyczność stoi na wyższym poziomie.
    Mazda 3 - aktualnej generacji jeszcze nie znam, nie jeździłem.

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Dla mnie to taki samochód bez charakteru, który przypomina audi i nic ponad to. W dodatku za tego kompaktowego sedana z przeciętnym wyposażeniem i silnikiem 1.6 trzeba zapłacić 80 tys. zł co jest skandaliczne. To dotyczy praktycznie wszystkich nowych aut w sprzedawanych w Polsce.
    Ceny już podsumowałem, a charakteru w tej klasie bym się raczej nie spodziewał. Wg mnie Hyundai i tak zrobił kawał dobrej roboty przy stylistyce

Auto

Domyślnie

@Robak, Hyundai nie chce być już tylko tanią marką, także ceny będę już porównywalne do konkurencji. Niemniej trzeba przyznać, że samochód zwraca na siebie uwagę.
    @DiKej, dzięki za merytoryczne odniesienie się
    Wezmę na testy taką Elantrę z czystej ciekawości. Nowe I30 dobrze się zapowiada.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Cena nowych aut faktycznie rosną w góre, ale Elantra to na pewno najnowsza i najlepsza propozycja w swoim segmencie. Konkurencja w postaci przestarzałej Jetty, okropnej Coroli (ani to ładne, ani dobrze wykonane) czy też już starzejącego się Civica raczej nie jest zagrożeniem. Jak ktoś chcę kompaktowego sedana to Elantra ma wiele do zaoferowania. Ogólnie zależało mi na praktyczności dlatego nie zdecydowałem się na tego Hyundai'a, ale gdyby miał klape otwieraną wraz z szybą czyli jako liftback może bym się zdecydował. Przyjemnie się nim jeździ, dobrze wykonany, ładny, silnik wystarczają do spokojnego przemieszczania. Czego chcieć więcej.

Uprawnienia umieszczania postów