Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Kierowca skazany za spowodowanie wypadku na skrzyżowaniu

Domyślnie Kierowca skazany za spowodowanie wypadku na skrzyżowaniu

Sąd w Elblągu skazał 23-letniego kierowcę na 3 tysiące złotych grzywny, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pokrycie kosztów postępowania w wysokości 1500 złotych za spowodowanie wypadku na skrzyżowaniu. Kierowca miał jechać ponad 130 km/h, ale z filmu wynika, że pomimo prędkości... miał zielone światło. Co Wy na to?

Wideo z wypadku -> http://piracidrogowi.pl/artykul/1139/wypadek-na-skrzyzowaniu-w-miescie-przy-138-km-h-i-ucieczka-zapadl-wyrok
    Ostatnio edytowane przez MCL ; 26-03-2017 o 23:08

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Co za różnica ile jechał, miał zielone - miał prawo wjechać na skrzyżowanie, z kolei ten drugi takiego prawa już nie miał. Jak widać potwierdza się tylko moja opinia, że milicja i sądy to jedna wielka mafia, z którą się nie wygra.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Miał też obowiązek jechania z prędkością dającą mu kontrolę nad samochodem a także jechania prawym pasem

Zdarza mi się popylać paczkę+ po mieście ale jakoś na skrzyżowaniach to nawet 70 nie przekraczam jeśli nie mam idealnej widoczności

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Agent - milicja? :-P To Elblag ale jeszcze nie Rosja. Dobrze ze dostal taki wyrok - pierwszenstwo mial a i owszem ale skrzyzowania sa projektowane przy zalozeniu jakiejs predkosci poruszania sie - jesli zostaje ona znacznie przekroczona wowczas ruch na takim skrzyzowaniu nie bedzie bezpieczny poniewaz przecietny kierowca nie bedzie w stanie zareagowac poprawnie pomimo swojej najlepszej woli.

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Co za różnica ile jechał, miał zielone - miał prawo wjechać na skrzyżowanie, z kolei ten drugi takiego prawa już nie miał. Jak widać potwierdza się tylko moja opinia, że milicja i sądy to jedna wielka mafia, z którą się nie wygra.
    Twoje rozumowanie jest zatrważające; mam nadzieje, ze to efekt chwilowej niedyspozycji intelektualnej, a nie permanentnego stanu umysłu. Co z tego, że miał zielone skoro znacząco przekroczył prędkość więc w przyczynił się to spowodowania wypadku. Niby dlaczego przestrzeganie jednego przepisu miałoby zwalniać z pozostałych?
    Kara i tak za niska, za ucieczkę i nieudzielenie pomocy powinien trafić za kratki imo.
    Ps. Widzę, że kierował Audi A6, czemu mnie to nie dziwi...

Awatar manager
    Auto
    Multipla/Rifter/W124

Domyślnie

Niestety, to stan permanentny.

Też jeżdżę paczką w zabudowanym, nawet dość często, ale zdala od skrzyżowań i wszelkich kolizyjnych miejsc. Za przekroczenie o 87 (zakładam, że było tam 50) na skrzyżowaniu powinni nabijać na pal. Toż to kamikaze. Jak ktoś miał go zauważyć?

Awatar _ARCZI_
    Auto
    Ford Focus 2.0TDCi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Ten też miał zielone.
    No sorry.

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Agent - milicja? :-P To Elblag ale jeszcze nie Rosja. Dobrze ze dostal taki wyrok - pierwszenstwo mial a i owszem ale skrzyzowania sa projektowane przy zalozeniu jakiejs predkosci poruszania sie - jesli zostaje ona znacznie przekroczona wowczas ruch na takim skrzyzowaniu nie bedzie bezpieczny poniewaz przecietny kierowca nie bedzie w stanie zareagowac poprawnie pomimo swojej najlepszej woli.
    OT w Rosji już nie ma milicji. Zmienili w 2012 na Policja.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Zgoda - jechal nieprzyzwoicie szybko, ale odpowiedzmy sobie na dwa pytania:
    czy jakby jechał wolniej, doszło by do zderzenia?
    czy jakby drugi uczestnik ruchu wjechał na zielonym świetle doszło by do zdarzenia?

No właśnie, toteż wina w tym przypadku powinna być jak już obopólna. Fakt, źle zrobił, że uciekł z miejsca zdarzenia, ale pewnie zwyczajnie bał się konsekwencji, w końcu jechał tatadajem. Oczywiście nie tłumaczę tego kierowcy w żaden sposób.

Jeszcze jedno - jakby jechał 100 km/h, też by była jego wina? A co jakby miał na liczniku np. 99 km/h? Gdzie jest ta granica "przyzwoitości"? Sami piszecie w tym temacie, że jeździcie po mieście 50+, więc taka sytuacja może się przytrafić każdemu?

Wreszcie proszę sobie przypomnieć ile to było wypadków z udziałem pędzących dawców na szlifierach, gdzie mieli jeszcze wyższe prędkości, a mimo wszystko nie uznawano ich za sprawców, kiedy ktoś autem wyjechał z bocznej uliczki, a przecież przy takich prędkościach ciężko kierowcy auta we właściwy sposób zareagować.

Nie wszystko jest tylko czarne lub białe. Życie.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Gdyby jechał nawet trochę wolniej to o tej samej godzinie byłby kilka-kilkanascie metrow przed skrzyżowaniem. Tamtem zdążyłby przejechać albo kierowca audi przyhamować.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów