Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Z tych dwóch klasycznych Fiatów wybrałbym...

Głosujących
41. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Fiata 500

31 75.61%
  • Fiata 126p 1. generacji

10 24.39%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Fiat 500 czy Fiat 126p 1.generacji?

Awatar poorwich
    Auto
    Citroen C3 I FL 1.4/75KM i Citroen C3 III 1.2/82 KM

Domyślnie Fiat 500 czy Fiat 126p 1.generacji?

Wyobraź sobie, że stoisz przed trudnym wyborem. Mianowicie kupić Fiata 500, czy jego następcę dobrze znanego w Polsce Fiata 126p
    Który z tych dwóch kultowych samochodów Fiata wybrałbyś oraz dlaczego

FIAT 500
    Dane techniczne:

FOTKI Fiata 500

Fiat 126p 1. generacji
    DANE TECHNICZNE:
    Pojemność silnika : 594 ccm
    L. cylindrów : 2
    Moc max. : 23 KM/3400 obr./min
    V - max: 105 km/h
    0 - 100km/h (s): 53,2
    Dł./szer./wys. (w mm) : 3054/1377/1335
    Opony : 135 R12 (jak w Tico )
    Hamulce: hydrauliczne, bębnowe
    FOTO 1. generacji Fiata 126p:

(C) google.pl
    (C) alefiat.pl

Awatar Kaczor
    Auto
    Fiat Punto II 1.2 16V

Domyślnie

Fajne porównanie. Wybieram Fiata 500(dokładnie Nuova 500 Sport 1958-60) Ma osiągi porównywalne jak "Kaszel" ale w tym wypadku chodzi raczej o stylistykę i odczucia związane z poszczególnymi modelami. Po prostu mam dość maluchów na naszych drogach 500tka ma ciekawą stylistykę i ciągnie się za nim etykieta auta kultowego(u nas ma taką malacz właśnie al tylko u nas) Kiedyś mój dziadek miał 500(w latach 60tych) i ja również wybieram ten model. Za styl i wygląd, bo nigdy bym nie kupił zarówno pierwszego i drugiego żeby się nimi tylko przemieszczać.
    Z niecierpliwością czekam na następcę 500tki, która ma pojawić się na rynku w przyszłym roku, z fotografii które widziałem zapowiada się kolejny mały samochód Fiata który przebojem podbije serca klientów(zwłaszcza kobiet)
    http://exoticcars.pl - egzotyczne auta z ulic i salonów, newsy i testy samochodów
    http://www.auto-motor-i-sport.pl/

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Bardzo Ciężki wybór. 500-tka to prawdziwa legenda, auto które zmotoryzowało Włochy i znaczną część swiata (zagrał nawet w nowym animowanym filmie Disneya). 126 z kolei, jako następca (moim zdaniem) nie zrobił już takiej furrory na świecie, może przez te kanty, ale za to wielką furrorę zrobił w małym kraju nad Wisłą. Nawiasem mówiąc pierwsza generacja malucha wygląda pięknie (te chromy). Polacy jednak poprzez niemiłosiernie długi okres produkcji i wprowadzanie różnych, malutkich, modyfikacji bardzo obrzydzili to auto i zrobili z niego pośmiewisko i przedmiot dowcipów. Jeśli było by to możliwe to zrobił bym remis. Ale że nie moge to stawiam na remis ze wskazaniem na 500tke.
    Czekam oczywiście z niecierpliwością na nową 500-tkę, która w znacznym stopniu bedzie nawiązywać do starego modelu

UPDATE:

Największe Fiatowskie nowości, w tle nasza nowa 500tka, na pierwszym planie Alfa 149 i ucięty Fiat Bravo. Daleko w głębi nowa Lancia Delta.
    Źródło Autotematic, dzięki kuulesowi
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Domyślnie

Ja też wybieram 500-tke, ale dlatego, że jest bardziej okrąglasta niż kaszlak i dużo żadsza. Szczerze mówiąc to jeszcze chyba nie widziałem jej na żywo przynajmniej nie kojarze żebym widział...
    Mój głos na fiata 500
    www.3MFOTO.pl - Zdjęcia reklamowe, promocyjne, fotografia ślubna oraz okolicznościowa. Fotorelacje z imprez/wydarzeń. Relacje rajdowe/wyścigowe. Sesje zdjęciowe samochodów.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

ja wybieram 500, ale tylko dlatego ze jest o wiele, wiele mniej spotykana niz "malczan"

Awatar qoompel

Domyślnie

Oczywiście 126p Sentyment robi swoje
    Piękne "chromowane" zderzaki. Mniam........

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

FIAT 500 !!! Według mnie jest ładniejszy niż fiat 126p. Po drugie jest mniej popularny niż "maluch" przynajmniej w Polsce. Także będę wyróżniał się na tle innych małych samochodów i stojąc na parkingu wśród "stodwudziestekszóstek" bardziej fiat 500 będzie zwracał uwagę przechodniów. Dla mnie to też się liczy, nie być jednym z wielu.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez qoompel
    Oczywiście 126p Sentyment robi swoje
    Piękne "chromowane" zderzaki. Mniam........
    Dokładnie jestem tego samego zdania - jak kiedyś Pan Zientarski powiedział, taki oryginalny klasyczny Fiat 126p będzie dinozaurem, który wyginął miliony lat temu - wszędzie tylko wyobklejane i obładowane plasticzkami biedne Maluszki, które noszą dumną naklejkę "TJIUNINK" na tylnej szybie. Chromy, oryginalne felgi i stan jak z fabryki - to jest to, czego nam niedługo (a w sumie już zaczyna) zacznie brakować na polskich ulicach... Poza tym Fiat 126p jest samochodem, który zmotoryzował Polskę, więc jakieś wyróżnienie mu się ode mnie należy!

A Fiat 500? Jest klasykiem niezaprzeczalnie, chociaż większość z nas większy sentyment ma do małego Fiata i to właśnie jego zaznaczam w ankiecie!

P.S. Zainteresowanym nowym Fiatem 500 polecam stronkę www.fiat500.com - świetna zabawa!

Domyślnie

Ja wybrałbym 500 bo K-Shell jest zbyt rozpowszechniony i brzydki ;p
    MB W123- Najpiękniejszy (no może tylko SLR jest śliczniejszy;p)

Auto
    VW LT28 2.4TD "lodówa"

Domyślnie

Bardziej mi odpowiada pięćsetka ponieważ pomino, że jest starszy wygląda nowocześniej, jest bardziej oryginalny. O silniku, osiągach, komforcie czy wyposarzeniu nie ma co mówić więc pozostaje tylko i wyłącznie ocena auta pod względem wizualnym a jak już pisałem na początku według mnie atrakcyjniejszy jest Fiat 500.
    KOMPLEKSOWE USŁUGI TRANSPORTOWE, maxi BUS + laweta, stawka już od 90gr/km !!!
    Zawsze na czas, na miejsce, na pewno. Marcin, tel. 723 523 983, [email protected]

Uprawnienia umieszczania postów