Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Orlen zapewni stacje ładowania w Polsce? | NEWS

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie Orlen zapewni stacje ładowania w Polsce? | NEWS

Awatar skynetic
    Auto
    Opel astra 1.54

Domyślnie

Fajnie to jest duży krok w przyszłość! Vw też już zaczął produkcje UP i golfa elektrycznego.
    Nic tylko czekac jak zostaną udoskonalone akumulatory i ich czas ładowania a cena będzie akceptowalna dla przeciętnego zjadacza chleba bo ~300tys to cena niejednego domu z ogrodem ale wiadomo coś za coś. Tylko pytanie co z ładowaniem samochodów innej marki niż Tesla.
    Moja strona - www.skynetic.pl

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Nigdy nie kupie elektryka i cieszy mnie bardzo fakt, że wg analityków nawet w 2035 roku elektryczne auta będą stanowić jedynie kilka procent w ogólnej liczbie aut na drogach

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Nie wiem gdzie znalazłeś takie wyniki, ale Ci "analitycy" są w lekkim błędzie (chyba, że mówią o Polsce, bo w to uwierzę). Auta elektryczne to genialne rozwiązanie i kibicuje im z całego serca. Sam zresztą chciałbym w przeciągu najbliższych dwóch lat wstawić jednego "elektryka" do garażu.
    Drive tastefully!

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Oczywiście, że chodzi o cały świat i jestem skłonny w to wierzyć. Ja w ogóle nie kibicuje z prostych względów - ideologicznych. Nie mógłbym jeździć niczym co spod maski nie wydaje żadnego dźwięku lub ewentualnie ma to zastępowane pierdzeniem z głośnika + wygląda jak sterylna mydelniczka.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Uwierz mi - kilka dni z elektrykiem i inaczej patrzysz na ten temat
    Drive tastefully!

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Dlaczego mi się wydaje, że ten news to fake? Budowanie w Polsce takich stacji ładowania nie ma żadnego uzasadnienia biznesowego bo wciąż elektryki nie cieszą się dużym wzięciem. Jednak powstanie takich stacji to spory koszt, a nie ma pewności czy to się kiedykolwiek zwróci. Musiałby rząd chociaż częściowo dotować zakup elektryka, a myślę, że w połączeniu z liczniejszym punktami ładowania zdobyły popularność albo same ceny elektryków musiałyby spadać wtedy miałoby to sens. Fake jak nic.

Grey nie jeździłem jeszcze w pełni elektrykiem, ale hybrydą i wrażenia z jazdy gdy ten był przełączony w tryb elektryczny są niesamowite. Błoga cisza, natychmiastowa reakcja na gaz, niezrównany komfort. Na codzień elektryk, od święta V8 to wymarzone połączenie. Codziennie nie muszę słuchać V8, tymbardziej zmęczony po pracy, a już bardziej przyziemnie klekotu diesla. Czasami aby odpocząć, się zrelaksować jadę z wyłączonym radiem, ale niestety całkowitej ciszy nie zaznam mimo, że Cee'd jest świetnie wytłumiony. Też mam nadzieje, że elektryki będą coraz popularniejsze, ale jednocześnie nie usuwając z rynku całkowicie fajnych benzyn. Chociaż zawsze pozostają klasyki.

Uprawnienia umieszczania postów