Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71

Wątek: Peugeot 308 SW 1.6 blueHDi 120 KM Allure+

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jeździłem 3008 z 1.2 130 ze skrzynią manualną i nie miałem z nią żadnego problemu.
    Klimy automatycznej używam bardzo rzadko, najczęściej mam nastawiony pierwszy bieg i zadaną temperaturę (w lato to 23'C), inaczej po kilku dniach mam załatwione gardło i nierzadko również zatoki.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

Problem skrzyni biegów "naprawiony".
    Zacząłem się do przełączania biegów przykładać i wykonywać tę czynność zgodnie ze sztuką a nie "na odpie.dol się", czyli 1/3/5 ruchem ramienia a 2/4/6 ruchem nadgarstka. Przy precyzyjnym operowaniu lewarkiem jako-tako to działa. Do skrzyni z SSS czy GT86 nadal mamy lata świetlne ale przynajmniej nie haczy.

Spalanie z dwóch najgorszych dni w W-wie i okolicach, czyli z ostatniego piątku i dzisiejszego poniedziałku wyniosło 5,0 l / 100 km przy średniej prędkości raptem 30 km/h - przy moim wykorzystywaniu obwodnicy oraz dojeżdżaniu spod miasta jest to wynik wręcz dramatycznie niski (chociaż dojazdy w poniedziałki i w piątki niczym się od korka w W-wie nie różni).

Awatar Buzzer
    Auto
    L III

Domyślnie

Jazda jak za darmo.

Auto

Domyślnie

prawie, wyglada na okolice 950 km za 250 PLN brutto (tankuję ten lepszy gnój).

Auto

Domyślnie

Dzisiaj kolejny raz "Pepikowo" miałem, więc kolejna trasa, tym razem dotartym autem.
    Auto przy 170 km/h przestaje przyśpieszać a zaczyna dostojnie nabierać prędkości.
    Ruch był duży, ale trafił się krótki pusty odcinek lekko z górki i licznikowo 199 km/h się pojawiło przy około 3200 rpm.
    Nie traktuję powyższego jako wady, chip to skoryguje.
    Jak na moc / pojemność dynamika jest na prawdę ok, wręcz nadspodziewanie dobra.

Hałas. Dzisiaj było rano względnie bezwietrznie. Poziom hałasu przy 170 km/h jest REWELACYJNY. Cisza i spokój. Słychać lekko lusterka i silnik.
    Stabilność również nie pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak hamowanie z wyższych prędkości.
    Spalanie przy tej prędkości to około 7,5-8 l / 100 km.

Obiecałem sprawdzić układ kierowniczy / zawieszenie na zakrętach.
    Sprawdziłem.

Zawieszenie, jak pisałem wcześniej, jest raczej z tych sprężystych, ale nie sztywnych. Komfortu jest sporo, ale to raczej poziom VAG'a niż Citroena C6. Na łuku auto jest neutralne, delikatnie podsterowne, ale... z tyłu wyczuwam belkę skrętną. Na granicy przyczepności przy minimalnej nierówności (np. dylatacja) tył jest mało stabilny.
    Ogólnie zawias potrafi dać frajdę i... dobrze Potestuję jeszcze auto jak będzie cieplej (letnie opony przy temperaturze 2 stopni to średni pomysł na szukanie granic w zawieszeniu).

Układ kierowniczy ma pewien mankament. Nie potrafię tego dokładnie opisać, ale wrażenie jest takie, że zmienia się siła wspomagania wraz ze wzrostem prędkości w łuku i jest krótki moment utraty jakichkolwiek informacji co się z kołami dzieje. Nie znaczy to, że normalnie wiadomo dużo. Coś tam jest przekazywane, ale niezbyt wiele. Jest ok do spokojnej oraz dynamicznej jazdy, ale na granicy jest raczej słabo.

Podsumowując: jak zawieszenie jest bardzo przyjemne (względem Swifta Sport) tak układ kierowniczy jest znacząco gorszy, ale akceptowalny.

Reflektory: jak to LED'y, świecą ładnie i jasno, ale bardzo krótko.
    Ostatnio edytowane przez Driv3r ; 20-04-2017 o 20:23

Auto

Domyślnie

W komplecie brać francuska.
    Biała perła jest koszmarna do domycia.
    Pug ma miesiąc a nie byłem w stanie domyć zwykłym szamponem początku przednich drzwi oraz tylnego zderzaka - ogrom czarnych kropeczek z asfaltu :/

Ostatnio edytowane przez Driv3r ; 07-05-2017 o 11:08

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Gratki. 308 to jedno z fajniejszych aut w klasie. Szkoda że bocian pod maską ale jak mus to mus. Dobrze żebyś zrobił jakąś powłokę na lakier póki jeszcze jest w dobrym stanie. Jak masz swoją myjkę ciśnieniową to mycie po tym nie robi problemu. Asfalt to norma ale niestety na białym się odznacza. Łatwo go usunąć odpowiednią chemią.
    Więcej fot by się przydało.

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Driver kup Prickbort'a na smołę. Ewentualnie AdBL tar&glue remover.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

Auto

Domyślnie

Odbyliśmy 4-ro dniową wycieczkę do Czech Peugeotem.
    Kilka faktów:
    1) Prędkościomierz przekłamuje bardzo niewiele, gdy pokazuje 170 km/h rzeczywista prędkość to 167 km/h. Sprzęt pomiarowy porządny, atestowany. Konkretnie laserowy radar zamontowany w Superbie czeskiej policji autostradowej. Skurczybyki na 10 km mieli dwa nieoznakowane radiowozy. Pierwszy kogoś trzymał to cisnąłem. Drugiego mijałem jak wjeżdżali na autostradę i już było za późno. Mają lepszy sprzęt niż nasi.
    2) V-max osiągnięta solo z górki to licznikowe 209 km/h, czyli biorąc korektę z pkt. 1 wychodzi 206 km/h. Ma wtedy 3500 rpm.
    3) To diesel więc spalanie trzeba opisać. Podróż TAM, tempo 170 km/h na autostradach, średnia z całej trasy to 120 km/h. Spalanie: 7,2 l / 100 km. TAM to okolice Ołomuńca, Trasa: przez Warszawę bez korków, dalej A2 do Strykowa, A1 na Piotrków, przez Częstochowę znowu do A1 i potem A1 na Czechy i do Ołomuńca.
    Spalanie z całej trasy (prawie 1650 km - sporo kręcenia się po Czechach było, mieszkaliśmy 20 km od Ołomuńca przy stadninie) to 6,8 l / 100 km przy średniej prędkości 90 km/h. Styl jazdy: anty-emeryt-mode.
    4) Kultura jazdy. Krótko i na temat. Po 4-rech dniach jeżdżenia w Czechach stwierdzam, że w Polsce mamy bydło a nie kierowców. Zwłaszcza jeżeli chodzi o kulturę jazdy na autostradach.
    5) Nie cierpię kminku!
    6) Wracając do samochodów (nadal nie cierpię kminku !!!) to 308-mka się sprawdziła. Pakując po dach zmieściłem wszystko bez problemów do kufra, łącznie z wózeczkiem w wersji maksymalnej (ten wielki stelaż też, chociaż mam w odwodzie mały stelaż a'la parasolka, staramy się zabierać ten duży z uwagi na to, że to jest amortyzowane i to całkiem skutecznie). Bagażnik jest bardzo foremny ale... przez to, że dach panoramiczny nie ogranicza przestrzeni nad głowami ogranicza wysokość bagażnika - tak jak jest górna krawędź otworu załadunkowego tak wysoki jest bagażnik.
    W kabinie znalazły się tylko 3 torby podręczne, które i tak musiały być w środku (zabawki, prowiant, dziecka).
    Ujawnił się*jeden fuckup: fotelik z bazą isofix nie mieści się za mną. Brakuje paru centymetrów. Ten sam fotelik (mamy dwa takie same - jeden na bazę jeden na pasy, bo z przodu isofixy to rzadkość) bez bazy mieści się na styk. Pisze o tym celowo, ponieważ my jeździmy w konfiguracji: ja prowadzę, starsza córka obok mnie, młodsza za mną, żona po przekątnej. Powód: żona ma chorobę lokomocyjną która jest łagodniej odczuwalna jak ma szersze pole widzenia do przodu, więc zagłówek przedniego pasażera jest wyjęty.
    Tylna kanapa ma jednak problem poważniejszy - wspominany wcześniej - jak się usiądzie "byle jak" to drętwieją nogi już stosunkowo niskiej osobie (żona: 167 cm). Obawiam się, że ja z tyłu miałbym potężny problem.
    7) Wrażenia z jazdy. Jak to się ładnie mówi: z gówna bata nie ukręcisz i załadowany 120-konny klekocik mistrzem spod świateł nie będzie. Na pusto też nie będzie ale to inna kwestia Spadek dynamiki jest odczuwalny na autostradzie czy przy wyprzedzaniu, ale nie jest źle. Da się dynamicznie przyśpieszać i prędkości rzędu 180-190 km/h nie są problemem, podobnie jak trzymanie 170 km/h niezależnie od nachylenia terenu.
    Przy wyprzedzaniu dobrze sobie pomóc zredukowaniem o jeden bieg. Przy załadowanym aucie czuć też kiedy auto "puchnie". Powyżej 3500 obrotów nie ma sensu kręcić tego silnika. Poza hałasem nic tam nie ma poza wyraźnie odczuwalnym spadkiem mocy.
    Zawieszenie, które dla mnie było odrobinę za twarde podczas jazdy solo, po załadowaniu okazuje się być w sam raz. Nie czuć żadnej nerwowości nawet podczas bardzo szybkiej jazdy na łukach podczas deszczu, jest stabilnie i bezpiecznie, żona określiła komfort jazdy / twardość zawieszenia na: W SAM RAZ. A wierzcie mi to jest duży komplement bo zadowolić ją motoryzacyjnie jest ciężko.
    O komforcie akustycznym pisałem wcześniej dużo pozytywów, podkreślę dwie rzeczy:
    - dwójka dzieci przespała CAŁĄ podróż do Czech (było bez "międzylądowań")
    - przy 170 km/h można rozmawiać pomiędzy przodem a tyłem auta głosem lekko ściszonym, nie budząc dzieci
    Jak na tę klasę auta: rewelacja.
    Auto na tyle dobrze się sprawuje, że brat rozmyśla nad zamienieniem Vel Satisa na 308 SW. A ja rozważam oddanie mu mojego egzemplarza i kupienie... podobnego 308 SW. Myślę albo o 2.0 150 KM Allure+ albo o 2.0 180 KM GT. W PL ich nie ma, w CZ owszem, w zasadzie to w przyszły piątek też będę w CZ i jazdę próbną mam umówioną wersją GT

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Też nie lubię czarnuszki.
    Myślę, że GT będzie ogień. Tam jest manual, czy jak w 508 GT fl. automat AISINa?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów