Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 78 z 78

Wątek: Peugeot 308 SW 1.6 blueHDi 120 KM Allure+

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Driver - opis lepszy niż 80% testów "niezależnych" redakcji moto.

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    O ludzie, ale zes elaborat walnal
    A na powaznie, to fajny review - konkrety.
    Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Driver - opis lepszy niż 80% testów "niezależnych" redakcji moto.
    Dzięki

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Tak. 1.6 hdi generalnie nic nie pali. Aczkolwiek te wyniki tutaj są az za dobre
    Przejeździłem jakiś czas temu 1500 km C4 Picasso z tym samym silnikiem i odrobinę inaczej zestopniowaną*skrzynią biegów, jednak bez programu. Wyniki spalania o około 0,5 litra wyższe niż w Peugeot.

Jako, że zrobiła się jesień, a ja od nienawidzenia tankować bardziej nienawidzę tankować jak jest zimno albo pada więc spalanie mi... spadło Ostatnio zbiornik w trybie odrobinę bardziej eko (ale nadal bez tamowania ruchu) dał wynik z dystrybutora 4,99 l / 100 km (1011 km na 50,45 l). Kolejny target: 1100 km / zbiorniku

Auto

Domyślnie

Parę "newsów" z francuskiej stajni.

Po pierwsze w Żony Berlingo zawiesiło się coś z nawiewem i w aucie zrobiła się sauna. Po dwóch godzinach w jakimś bydłozlocie działa normalnie.

Po drugie (albo pierwsze bis) w C4 Picasso też się zawiesiło coś z nawiewem ale dla odmiany tam się zrobiła lodówka. Po 8 odpaleniach działa normalnie.

Pierwsze auto ma 6k przelotu, drugie 8k... 308-mka o dziwo działa dobrze a ma już prawie 23k.

Pojawiły się przymrozki, auto chwilowo poza garażem (mam tam rozpi... porządkuję go ) i szklany dach się zaczął odzywać. Ucichł jak tylko auto się nagrzało.
    Dodatkowo pomarudzę na ogrzewanie - w większości dotychczasowych aut ustawiałem ogrzewanie w tryb auto bez a/c z temperaturą 22 stopni. W 308 aby zachować podobny komfort cieplny muszę ustawić na 23-23,5 stopnia. Odczuwam też jak piz... tzn. ciągnie zimnem od dachu. Trzeba jeździć z zasłoniętą roletką - pomaga ale bez rewelacji.

Na koniec masturbacja nad spalaniem.
    Otóż 1100 km na tankowaniu nie osiągnąłem, ale wynik poprzedni poprawiłem o 50 km - udało się 1060 km przejechać (na 52,5 l).

Natomiast stojąc ostatnio w turbo korkach przejrzałem tę aplikację, która zczytuje trasy i ich parametry.
    Najciekawsze wyniki:
    - przebicie się przez Warszawę, korki, średnia prędkość raptem 16 km/h. Średnie spalanie 5,7 l / 100 km.
    - jazda stacja benzynowa - dom, wieczorem, ruch spory, ale płynny, średnia prędkość 45 km/h. Średnie spalanie 3,4 l / 100 km.

Jazda na dwa auta, 308 za C4 Picasso. Peugeot o chipie, Citroen seria. Przebijanie się przez pół Warszawy ale poza szczytem.
    Citroen pokazał 4,8 l/100 km, Peugeot 4,2 l/100 km.

I kończąc temat spalania - system stop & start obniża je o około 0,5 l / 100 km. Teraz jest chłodniej, często silnik się nie wyłącza bo ogrzewanie pracuje i widzę po zasięgu, że będzie trzeba szybciej tankować.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Spalanie niezłe.

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Po drugie (albo pierwsze bis) w C4 Picasso też się zawiesiło coś z nawiewem ale dla odmiany tam się zrobiła lodówka. Po 8 odpaleniach działa normalnie.
    Miałem to samo w Insignii. Pamiętam jak dziś, mega mrozy były (ok -20C), jadę trasę ok 250km i gdzies w polowie niespodzianka - nagle tylko zimne powietrze leci. Jedyne wyjście to wyłączyć nawiew całkowicie, żeby nie schłodzić auta, ale wtedy parowały szyby... Dziwnie musiało to wyglądać z zewnątrz: kurtka, czapka, szalik, rękawiczki
    Następnego dnia wszystko wróciło do normy. Auto miało kilkanaście tys. km.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ciekawe sytuacje, a szczególnie w Picasso przy tym dotykowym ekranie...
    U mnie wczoraj klapy zwariowały i wiały z wszystkich trzech kierunków... no ale moje auto ma 14 lat, jest francuskie i to Laguna II xD. Po zgaszeniu i odpaleniu jest gicior.

Szerokości i bezawaryjności. Peugeocik widać radzi sobie najlepiej, szkoda że mrozi czaszkę. Może trzeba zapuścić jakąś fryzurę HE

Awatar Chelini
    Auto
    AstraIV

Domyślnie

Jaka teraz moc w 308?
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010.
    W planie Civic IX.

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Spalanie niezłe.
    ciężko żeby mniej palił, zwłaszcza, że ja sporo na tempomacie jeżdżę (np. jak ruch idzie 60-80, ja zapinam na 70 km/h i włączam tryb wyjebania ).

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Ciekawe sytuacje, a szczególnie w Picasso przy tym dotykowym ekranie...

Szerokości i bezawaryjności. Peugeocik widać radzi sobie najlepiej, szkoda że mrozi czaszkę. Może trzeba zapuścić jakąś fryzurę HE
    mnie to nie dziwi
    ogólnie mimo, że C4 ma nowszy (dużo) system od 308 to ten w 308 działa płynniej, o wiele szybciej się uruchamia i nie zawiesza.

Cytat Zamieszczone przez Chelini Zobacz posta
    Jaka teraz moc w 308?
    w temacie gdzieś jest wykres, o ile dobrze pamiętam ze 120 KM i 280 Nm zrobiło się 146@340.

Uprawnienia umieszczania postów