Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 17 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 222

Wątek: Peugeot 308 SW 1.6 blueHDi 120 KM Allure+

Domyślnie

Jak Ty masz takie objawy dwumasy to się szybko za to bierz, bo ona już z 10 000km jest do wymiany.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Na przykładzie kolegów widzę, że te francuzy fajne, takie nie za solidne Jak to kosztowo wygląda?

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    Driv3r, nie jest jeszcze tak źle...
    Moja Megane (2017), na chwilę obecną ma 72kkm, minimum połowa przebiegu to autostrady, dotychczas wymienione (w skrócie): 2x klocki p/t, tarcze p/t, dwumas kpl, poduszka silnika, poduszka skrzyni, czujnik temperatury turbo, czujnik abs, taśma kierownicy (co by to nie było). Dla porównania poprzednią generacją przelatałem 180kkm i z powyższych robiłem tylko kilka razy klocki i raz pod koniec tarcze.

Masz coś poza Stingerem na oku? Pochwal się pomysłami
    to widzę, że nie taki zły ten Peugeot Megane odpuściłem bo bałem się Renault - było tańsze chyba o 10% jak pamiętam.
    co biorę pod uwagę?
    a czego nie - kilka z głowy na szybko:
    - Stinger
    - Gulia (w sumie już odpadła dzięki MCL'owi)
    - e500 w124
    - e39 4.4 manual (to bardzo silny kandydat zwłaszcza jak w kombiaku dorwę)
    - a może elektryk?

Ogólnie coś analogowego, koniecznie RWD / AWD, ma wejść rodzina, mam się w tym dobrze czuć, nisko siedzieć, ma być wygodne, ale móc zapie.dalać jak mam taki kaprys Ma też być w miarę tanie w eksploatacji i nie wkurzać Żony.
    I w zasadzie to nie musi być jeden pojazd...
    A poza tym to chyba nie diesel - juz chyba wolę LPG do woła roboczego.

Na razie problemu nie mam - kupuję używanego busa (chyba w końcu znalazłem) i dopóki nie wyszkolę jednego dżentelmena to będę się*nim przemieszczał - pewnie lekko do końca czerwca / połowy lipca.

Ogólnie po 308-mce mam sporą awersję do elektroniki w autach, do trwałości nowoczesnych konstrukcji i jestem bez mała zauroczony e39 - kolega kupił ostatnio wersję nie za bogatą i podstawową ale za śmieszną*kasę (8k), wsadził 2k i... auto co ma na blacie niby 200k km jeździ świetnie, jest wygodne, duże i daje niesamowity feeling i radość z jazdy.

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Jak Ty masz takie objawy dwumasy to się szybko za to bierz, bo ona już z 10 000km jest do wymiany.
    biorę się tak, że chce go zostawić firmie leasingowej i nie stracić za dużo

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Na przykładzie kolegów widzę, że te francuzy fajne, takie nie za solidne Jak to kosztowo wygląda?
    suma "na oko" do wsadzenia w to cudo to okolice 10k.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Tak kiedyś obstawiałem, że po Toyce LC będziesz średnio zadowolony z 308

Jeśli nie Dżulia to może Stelvio? Dosyć ryzykowne patrząc na doświadczenia z Peugoetem, ale fun będzie przedni, cena akceptowalna i może Żonie się spodoba.

A co do reszty, nie boisz się jeździć na codzień z rodzina i dziećmi 20 letnim autem? Chodzi mi o bezpieczeństwo bierne, w razie jakiegoś - odpukać - „zdarzenia „?
    Jakby nie patrzeć na tym polu zrobił się dosyć duży postęp. A druga sprawa, nawet jeśli będzie analogowy i elektronika nie będzie wnerwiać, to nie chce mi się wierzyć , że nie będzie się co chwile co innego sypać, metryki nie oszukasz. Co do reszty to się zgadzam, frajda z jazdy na pewno będzie spora. Ja ostatnio mam fazę na Kijankę to pewnie bym wybrał Stingera

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

O paaanie. 10k? To co sie jeszcze wysypalo?

- - - Aktualizacja - - - -

Michael ma racje - bezpieczenstwo bierne lezy w stosunku do nowoczesnych aut. Takie e39 nowoczesny kompakt rozpruje bez zadnego problemu.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Koszty:
    - akumulator (600)
    - opony (2000)
    - dwumasa plus sprzęgło (okolice 4000)
    - zaraz przegląd (olej, filtry, płyn hamulcowy - czyli ok 1500)
    no to jakies 8k a nie 10k...

Z rodziną i dziećmi to i tak na razie jest "cudowne" Berlingo, ja chce zamiennik do 308, gdzie w 99% przypadków jeżdżę sam.
    Nawet jak będzie się coś sypać to będzie mniej irytować, niż w 2-letnim samochodzie, który powinien być pewny i bezawaryjny.
    Zresztą brutalnie rzecz ujmując, za cenę Peugeota w skali 2 lat mogę kupić ze 3 takie e39 albo 2 w super stanie i mieć zapas na ich serwis.

Jak nie żulia to i nie stelwio w alfach ESP nie można wyłączyć a MUSI się dać w kolejnym aucie.

Pomijając to, że dużo rzeczy wyszło po 2 latach to sumarycznie nadal za Toyotą w domu nikt nie tęskni... ja za Swiftem

Awatar Rules

Domyślnie

W Twoim przypadku latanie tyłu km klasykiem może zacząć wkurzać szybciej niż myślisz... W takim w wozie może się sypać praktycznie wszystko i to co chwilę... Ja bym nie miał nerwów i czasu na postoje w warsztatach. Na "dzień dobry" musiałbyś ogarnąć całe hamulce i nie mam na myśli tarcz i klocków ale zaciski, przewody gumowe i miedziane (po tylu latach na bank nie będą idealne) potem będzie się sypało po kolei... a to łożysko, a to tuleja, sprężyny, rozrusznik, alternator itd. Fajne auto, świetny pomysł ale jaki drugie/trzecie czyli typowa zabawka.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

jednak 10k - jeszcze klepane od 2 stron tarcze i klocki

Rules kwestia używanego auta w moim przypadku to jest kupienie go, wstawienie najpierw do mechanika na zrobienie wszystkiego co:
    - jest zepsute
    - jest prawie zepsute
    - może być zepsute
    - istnieje cień szansy że się*zepsuje
    - wymiana wszystkich filtrów i płynów
    A potem wstawiam go do car spa na czyszczenie w środku i na zewnątrz.

Dalej: na dalsze trasy zawsze jest berlingo w sadzomiocie które zostaje jeszcze chwilę (na pewno do września bo wtedy będzie miał 2 lata ) a "klasykiem" nie będę tłukł jakoś super dużo kilometrów - będzie głównie używany jesień-wiosna bo w sezonie na klimatyzacje i tak będę musiał się przemieszczać albo busem albo czymś z przyczepą i kręcę się wtedy w obrębie województwa.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

W Giulii wyłącza się ESP za pomocą pendrive wsadzanego do OBD, Squadra Tuning ma to rozwiązane.

Na forum alfy zbierają się chętni, bo przyjezdza do pl gość z Włoch. Programuje Race Mode w standardowych Giuliach, który tez wyłącza ESP, dokłada Łopatki i Active Cruise Control, a to wszystko za polowe lub mniej ceny tych dodatków w konfiguratorze.

Wersja 200 chipuje się na 300 spokojnie.
    Nie ma w tej klasie bardziej analogowego auta. Tak dobre podwozie i układ kierowniczy dostaniesz tylko w porsche i innych, znacznie droższych autach. Idź do salonu i poproś o jazdę próbną to zrozumiesz.

G20, W205, Stinger, żadne z tych aut tak dobrze się nie prowadzi...

Giulia po chorobach wieku dziecięcego nie sprawia większych problemów.
    Odpadały klapki spryskiwaczy reflektorów, dokształcała się klapki wlewow paliwa i wyskakiwały check engine’y.

W lease plan teraz na 2 lata / 20 000 km na rok Giulia w wynajmie bez opon zimowych i hamulców niecałe 1200 netto, z oponami i hamulcami 1300 netto, bez wkładu własnego. Bazowo wersja z ksenonami 35W i lakierem metalik do wyboru. Jak konfigurowalem sobie łopatki to przez dwa lata musiałbym do wynajmu dorzucić 700 złotych, czyli polowe ceny tej opcji w konfiguratorze.

Nie zdecydowałem się tylko dlatego, że nie ma mnie w pl po 6-7 miesięcy w roku, a raty trzeba płacić cały rok. Czekam na jakąś fajną używkę w okolicach 100 tysięcy i jeszcze się nie doczekałem, bo chcę szarą z czerwonym wnętrzem...
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 04-05-2019 o 11:23

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

wynajem spoko, gość z Włoch też ale... wynajem i gość z Włoch się wykluczają.
    używka za 100k? po co skoro nowe stoją za około 120k?

https://stock.alfaromeo.pl/oferta/70...200-km-at8-rwd

Uprawnienia umieszczania postów