Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Najlepszy Volkswagen Golf GTI wszechczasów:

Głosujących
39. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Golf GTI I generacji

11 28.21%
  • Golf GTI II generacji

4 10.26%
  • Golf GTI III generacji

2 5.13%
  • Golf GTI IV generacji

3 7.69%
  • Golf GTI V generacji

19 48.72%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Volkswagen Golf GTI - 30 lat historii

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Nie ma w sobie nic oprócz świetnej dynamicznej linii bocznej, idealnego ergonomicznie kokpitu, boskiej skrzyni DSG i wspaniałego silnika. Wink
    Linia boczna ktora wyglada jak w minivanie nie jast dla mnie ani troche dynamiczna. Jedyne co ja dynamizuje to łopatowate siedemnastki ktore zdynamizowały by kazdy inny samochod. Kazdy widzi auto innymi oczyma a ja je postrzegam akurat tak. Idelanie ergonomiczy kokpite to fajna rzecz. Taki jest tez w cifku ale nie wieje z nigo nuda szaroscia i flakami z olejem.
    Silnik jest siwetny, z reszta skrzynia biegow tez ale to nie stanowi o klimacie auta. Taki silnki i skrzynie ma połowa produktow z koncernu VW.

Awatar poorwich
    Auto
    Citroen C3 I FL 1.4/75KM i Citroen C3 III 1.2/82 KM

Domyślnie

Hmmm. Trudny wybór. Wszystkie prezentowane w tym porównaniu VW Golfy GTi są świetne. Jednak mój wybór pada na Golfa GTI V generacji. Ma on najwięcej mocy, lepsze osiągi itd. niż starsze wersje. Ma także Asa w rękawie - wyśmienitą skrzynię biegów DSG. Ma także tapicerkę na fotelach podobną do tej z I genracji Volkswagena Golfa GTi. Zagłosowałem na VW Golfa V GTi.
    P.s. Świetne porównanie Brabus

Domyślnie

Jeszcze nie wypowiedziałem się we własnym temacie, więc właśnie to czynię! Dla mnie pierwszym i ostatnim prawdziwym GTI jest oczywiście jedyneczka. Klasyka w pełnym stylu, prawie jak gokart i wszystko bez zbędnych ekstrasów - tylko ja, kierownica i samochód. Tak powinien wyglądać każdy prawdziwy GTI - bez zbędnych klimatyzacji, elektrycznych szyb i regulowanych i podgrzewanych foteli. Wówczas samochód traci pierwotny charakter i staje się luksusowym i szybkim środkiem transportu. Charakter zatracił się przy trzeciej i czwartej generacji, piąta to takie "nadgonienie" "filingu" GTI, jednak jak na razie to tylko udawanie tego, co zaczęło się 30 lat temu i gdzieś zaginęło...

Awatar qoompel

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak
    Linia boczna ktora wyglada jak w minivanie nie jast dla mnie ani troche dynamiczna. Idelanie ergonomiczy kokpite to fajna rzecz. Taki jest tez w cifku ale nie wieje z nigo nuda szaroscia i flakami z olejem.
    Tak jak to stwierdziłeś-każdy postrzega auto inaczej. Dla Ciebie kokpit Golfa jest nudny, dla mnie jest to wzór funkcjonalności i ergonomii. Jest nowoczesny i konserwatywny zarazem. To cenię. Inaczej sprawa ma się z Civiciem. Deska rozdzielcza nie dosyć, że przeniesiona z filmu "Star Trek" to w dodatku nie spasowana najlepiej.
    Cytat Zamieszczone przez Robak
    Silnik jest siwetny, z reszta skrzynia biegow tez ale to nie stanowi o klimacie auta. Taki silnki i skrzynie ma połowa produktow z koncernu VW.
    Ale to wszystko ma także "piątka" GTI, o której cały czas mówimy/piszemy.

Domyślnie

Golf I GTi RLZ!
    Najlepszy, bo pierwszy.
    Nie liczy się to co jest pod maską lecz cały samochód jako postać w Motoryzacji i jako rzecz która ma 'Duszę'
    MB W123- Najpiękniejszy (no może tylko SLR jest śliczniejszy;p)

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Qoompel skad wiesz ze deska w cifie jest spasowana nienajlepiej?

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Jestem dokładnie takie zdania co większość tu wypowiadających się. Tylko Golf 1 GTI była najlepsza. Jak to powiedział Jeremy: "W nowoczesnym samochodzie masz cały komitet centralny. Chcesz przyspieszyć, a tu komputer weryfikuje czy koła są podkątem 16 stopni, czy samochód za szybko jedzie i myśli nad konsensusem, można od tego zwariować (...) Zaś w starym samochodzie masz trzech ministrów: jeden hamulec, drugi układ kierowniczy, trzeci skrzynia biegów. Oni są lojalni i bardzo szybko wykonują twoje polecenia."*** To jest właśnie w starym samochodzie sportowym najlepsze. A takim jest Golf 1 GTI i to w nim lubię.

***AML dzisiaj oglądałem odcinek na TVN Turbo i tak mi zapadła w pamięci ta wypowiedż. Jeśli żle przytoczyłem słowa to najmocniej przepraszam i odrazu napiszę że to pisałem z głowy. Tylko żeby nie było nie porozumień.

Awatar STS
    Auto
    Porsche 911 Turbo

Domyślnie

wacham sie pomiedzy 1 ,3 a 5....serce podpowiada 1,wyglad itp 3 a rozum 5 werdykt...najpierw kup 1 potem 3 a potem zaawansowany technicznie 5

Awatar SIDO
    Auto
    Ford Focus 1.8

Domyślnie

Każdy model coś tu prezentuję... Z pośród tej piątki najbradziej odpowiadają mi : I,II i V :
    I - bo to legenda, początek produkcji tak świetnego auta i jest mało spotykanym autem w bdb stanie, lecz są jeszcze takie auta w kraju które zadziwiają.
    II - wybrałem ja bo mi się bardzo podoba w wersji GTI, oraz G60 bo miała bardzo mocny silnik jak na tamte lata
    V- bo to bardzo zaawansowany technicznie samochód spośród tej piątki, ma poteżną moc która pozwala na paokazanie tego co pracuje pod maską i również stylistyką nie grzeszy.
    Dlatego z tej trójki wybrałem golfa V generacji bo łączy w sobie świetne osiągi, piękny wygląd i ma w sobie ducha jakiegoś jak I
    Już wkrótce SEAT Ibiza Cupra będzie moja ;]

Awatar jaromir
    Auto
    Jeżdżę różnie...

Domyślnie

Każda generacja posiadała to coś w sobie, była niezwykle przełomowa jak na swoje czasy (no może poza ostatnią, która jest raczej podtrzymaniem tradycji) i wywoływała u niektórych (najbardziej u fanów VW) niezwykle pozytywne wibracje. Moje myśli kołatały się wokół trzech a mianowicie I, II oraz IV. Pierwsza generacja nie jest już autem, które będziemy użytkować przez okrągły rok. To już zabytek pełną gębą, którym chętnie pochwalimy się przed kumplami, pojedziemy na Worthersee lub w niedziele przed garażem będziemy go pucować. Co tu dużo mówić zabytek i tyle (ale jaki ). II generacja jest już bardziej przydatna na codzień i to właśnie nią chętnie pojedziemy tu i tam i nie będzie problemu aby dojeżdzać codziennie do pracy. IV generacja jest to jak na razie samochód usportowiony, bez wartości zabytkowej. Ot takie auto dla osób młodych duchem z żyłką ściganta czyli najzwyklejszy sportowy hatchback. Generalnie w ostatecznym wyborze pomogło mi serce, które podpowiedziało mi bierz I. Skoro tak to niech tak się stanie i to właśnie w stronę roku 1976 powędrował mój głos.

Uprawnienia umieszczania postów