Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Samochód w dłuższe trasy i do miasta

Auto
    Renault Clio II 1.2 (60KM)

Domyślnie Samochód w dłuższe trasy i do miasta

Szukam samochodu max do 10 000.
    Najważniesze cechy dla mnie:
    - bezawaryjność (samochód ma pokonywać od czasu do czasu dłuższe trasy)
    - niedrogie w serwisie
    - wiadomo - wzglęnie niewyeksploatowane jak za tą kwotę
    - oszczędna benzyna (min 90-100KM) - może założenie gazu za kilka miesięcy, diesel raczej odpada... chyba, że ostatecznie jakiś TDI 90/110KM na zwykłej pompie. Ale pewnie za taką kwotę to będzie już zajeżdżony...
    - większy bagażnik - najlepiej min. 300l

Myślałem o czymś z segmentu C/D lub Van:
    - Leon/Toledo/Bora/Golf/Octavia (w tej kolejności ) - 1.6 2.0, 1.9TDI 90/110
    - Fiat Stilo - 1.6
    - Mazda Premacy - 1.8/2.0
    - Opel Astra II/Zafira - 1.6/1.8
    - Chevrolet/Daewoo Lacetti - 1.4/1.6
    - Peugeot 307 - 1.6
    - Focus I FL - 1.6
    - Passat/A4 B5 - 1.6, 1.9TDI 90/110
    - Ford Mondeo - 1.8/2.0

Podoba mi się Mondeo... Ale ma bardzo niskie ceny i zastanawiam się co jest powodem. Wiem, że rdzewieje. Słyszałem też, że podobno silniki nie za bardzo lubią gaz, a takie 2.0 pewnie spali ze 12l w mieście

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Najrozsądniejszą opcją będzie astra dwójka, za te pieniądze możesz już wybrzydzać w samochodach z klimą, polskim pochodzeniem i w młodych rocznikach, a właściwie wszystkie benzyniaki (1.4 90KM, 1.6 84KM, 1.6 16v 101KM, 1.8 125KM) doskonale nadają się do gazu. Uwaga tylko na 1.6 16V 105KM(twinport), nie ma hydraulicznej kompensacji luzów zaworowych, gazować można ale rozsądniej po prostu wziąć coś co nie wymaga regulacji zaworów.
    Łatwo znaleźć niezardzewiały egzemplarz, zawieszenie jest tanie i pancerne, samochody zaczynają już występować na złomowcach a części dostaniesz w każdym sklepie za niską cenę, dodatkowo każdy mechanik z astrą sobie poradzi. Znalezienie kombi też nie będzie problemem.

Auto
    Renault Clio II 1.2 (60KM)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Najrozsądniejszą opcją będzie astra dwójka
    A co sądzisz w takim wypadku o Zafirze? To ta sama płyta. Czyli najrozsądniejszy byłby 1.8 jeśli chciałbym montować gaz?

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Najlepszy silnik to 1.8 bo po prostu jest mocny, ale w astrze dużo łatwiej kupić mniejszego brata bo jest ich dużo więcej

Zafira to minivan, w porównaniu do astrolota masz większe spalanie, gorsze osiągi, gorsze prowadzenie, więc musisz się zastanowić czy ta przestrzeń jest ci aż tak potrzebna, bo pieniążków też trzeba trochę więcej wygrzebać, to bodaj najtańsze auto na taksówkę 7os więc popyt jest

Uprawnienia umieszczania postów