Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: KIA Cee'd SW 1.6 CRDi

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie KIA Cee'd SW 1.6 CRDi

Zakładam jednak osobny temat. Mija 5 miesiąc, przejechałem już prawie 12 tyś. km więc już nieco więcej wiem o swoim aucie.
    Trochę danych:
    Silnik: 1.6 CRDi
    Moc: 110 KM
    Moment: 260 Nm
    Przyspieszenie: 12.7s/100km- teoretycznie wolno, ale odczucia za kółkiem są inne, moment łapie od 1750 do ok. 3000 obr.,
    Prędkość maksymalna: 185 km/h- narazie udało mu go rozbujać do 150 km/h.
    Spalanie wg komputera pokładowego:
    Trasa: 4,1l
    Miasto: 5,3l
    Średnie: 4,8l

Wersja wyposażenia M czyli druga po podstawie S. Jeszcze jest L i XL. Tak naprawdę różnica między M, a L i XL jest naprawdę nieduża. Łatwiej wymienić czego nie posiadam. Nie mam chromowanego wykończenia okien zewnętrznych, świateł LED z tyłu, nawiewów z tyłu, wykończenia Piano Black, tylnych elektrycznych szyb, kierunków w lusterkach. Nie są to najważniejsze elementy (chociaż niektóre przydatne), mam za to dwustrefową automatyczną klime, nawigacje TomToma, system Flex Steer (elektryczne regulowany stopień działania układu kierowniczego), klimatyzowany schowek, podwójna podłoga w bagażniku i dzienne LED. W kompakcie za te pieniądze to więcej niż dobrze.

Zacznę nietypowo od wad:
    - samochód strasznie wrażliwy na podmuchy wiatru. Często trzeba korygować tor jazdy.
    - jeśli dłuższy czas się używa nawigacji (1,5-2h), potem ją wyłączy i włączy się jeszcze raz to się lubi zawieszać. Dwa razy mi zrobiła ten numer. Nieważne jak długo potem jest wyłączony system i tak się zawiesi. Trzeba odczekać kilka minut aby się obudziła.
    - Lakier dość cienki. Raz za mocno otworzyłem drzwi w garażu i odrazu mam odprysk na krawędzi drzwi. Obawiam się, że w przyszłości ruda będzie miała niezłą wyżerkę na tym aucie. Chociaż nie widziałem I generacji jeszcze zardzewiałej (tymbardziej II-giej) więc może mimo wszystko ocynk chyba jednak dobry?
    - Fabryczne opony Hankooki są do niczego. Powyżej 100 km/h są strasznie głośne. Do tego nadkoła są słabo wyciszone i jadąc po kamienistej drodze słychać każdy uderzający kamyczek.
    - Roleta w bagażniku to koszmar. Prawie za każdym razem wypada z prowadnic jak się chcę ją zwinąć, przy przewożeniu większych przedmiotów nie ma gdzie jej schować.
    - Kijanka ma wśród kompaktów jeden z niższych prześwitów, wyższy krawężnik czy mocno nierówna droga i trzeba hamować prawie do zera aby nie uszkodzić zderzak albo podwozie.

Pozytywy:
    - Świetne audio, pięknie gra i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Tak samo jeśli chodzi o zestaw głośnomówiący. Wyraźnie mnie słychać nawet przy prędkościach autostradowych.
    - Fotele wygodne, dłuższa podróż (najdłuższa do tej pory ok.5h) i czułem się dobrze.
    - Nawigacja dokładna, podaje 3 trasy alternatywne, tylko raz nie widziała istniejące trasy (jechałem 3 km po polu)
    - system Flex Steer działa. W mieście używam ustawienia "komfortowe" i kierownica chodzi lekko, jednym palcem można nią sterować. W trasie tryb "sportowy" kierownica jest sztywna, chodzi ciężko i łatwiej wyczuć samochód. Niestety przy złej pogodzie przydaje się ze względu na przymus ciągłego korygowania toru jazdy o czym wyżej.
    - Bagażnik naprawdę pojemny. Raz przewiozłem pralkę, 3 torby podróżne i małą szafkę (znajomy się przeprowadzał), bez problemu zamknąłem bagażnik. Tak samo wchodzi mój cały rower bez odkręcania koła. Dobrze, że wybrałem kombi.
    - Silnik cichutki, nawet na zimnym mocno nie klekocze. Po dłuższej trasie jak podjechałem do znajomego nie wyłączając silnika ten myślał, że to benzyna. W środku też cichutko, raz jechałem Chevroletem Orlando 2.0D i od prędkości ok. 100 km/h robi się coraz głośniejszy szum. U mnie zaczyna się również, ale od opon. Zmienię je przy pierwszej lepszej okazji, narazie muszę na nich jeździć.
    - Kamera cofania naprawdę pomaga. Dobra jakość obrazu, szeroki kąt widzenia, przydatny gadżet. Zwłaszcza, że widoczność do tyłu nie jest zbyt dobra.

Nie ma idealnych aut więc póki co nie narzekam. Samochód nadal mi się podoba z zewnątrz, a i nie mam odczucia jakby za karę musiał nim jeździć. Wiadomo, im więcej km tym bardziej krytycznie na niego patrzę.

Parę zdjęć aby było kolorowo:

[IMG]https://s6d6.turboimg.net/t1/34836652_IMG_1087.jpg[/IMG] [IMG]https://s6d6.turboimg.net/t1/34836653_IMG_1086.jpg[/IMG]

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Fajne auto, fajny lakier, podoba mi się, że ma relingi. Mnie tylko brakowałoby elektrycznych szyb z tyłu i jakichś ładnych alufelg

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    - Lakier dość cienki. Raz za mocno otworzyłem drzwi w garażu i odrazu mam odprysk na krawędzi drzwi. Obawiam się, że w przyszłości ruda będzie miała niezłą wyżerkę na tym aucie. Chociaż nie widziałem I generacji jeszcze zardzewiałej (tymbardziej II-giej) więc może mimo wszystko ocynk chyba jednak dobry?
    A to chyba domena wszystkich nowszych samochodów - lakiery wodne czy jak to się zwie są bardzo cieniutkie.

Pierwszy serwis już robiłeś?

Dalszej bezproblemowej eksploatacji i nabijania kilometrów

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Dzięki.

Jeszcze nie, u Kii jest co 30 tyś.km.

Myślałem o jakiś alufelgach, ale po co? Mam ważniejsze wydatki, przeprowadzam się pod koniec roku.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

i będziesz robić przeglądy co 30 tys? Ja bym chyba nie był taki odważny i pożałował te kilka stów na olej i filtry

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Wybrałem leasing jako oferte finansowania, a więc muszę robić tak jak chcę firma leasingowa. Wiadomo, że nie będą płacić dodatkowo za przeglądy jeśli producent mówi o 30 tyś. km lub raz na rok. Gdy próbowałem się dowiedzieć czy można częściej robić przeglądy to usłyszałem "dzisiejsze samochody nie muszą być częściej serwisowane, są przygotowane na taki okres eksploatowania przez producenta poprzez stosowanie płynów i części najwyższej jakości".
    Prywatnie robiłbym częściej, przynajmniej co 15 tyś. km, ale.. Z drugiej strony samochód ma mi służyć max. 3 lata, a nic przez ten czas nie powinno się stać nawet jak będą tak rzadko robione przeglądy.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

aaa, leasing, dobra, rozumiem, myślałem, że na siebie brałeś

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

gratulacje, wygląda spoko, oby się sprawował.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Smutno się czyta na forum pasjonatów motoryzacji takie teksty jak "Z drugiej strony samochód ma mi służyć max. 3 lata, a nic przez ten czas nie powinno się stać nawet jak będą tak rzadko robione przeglądy." Nie brzmi to jakby pisał pasjonat, nie wspominając o zerowym poparciu takiej tezy wiedzą z zakresu techniki. 30 tkm przy silniku z turbo ? SERIO ??!!
    The weak must kneel!

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Toć jak auto wylizane, to ma służyć do pracy, a nie wyglądać. Po prostu wół roboczy.

Czemu blachy zamazane?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Takie pytanko, ponieważ nie śledziłem poprzedniego tematu. Jakie były kryteria wyboru i do czego to auto Ci służy? - tak, wiem że do jeżdżenia... :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów