Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Renault Sandero RS | NEWS

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

ja tylko zaznaczę, że Swift Sport ma 0-100 katalogowo w okolicach 8,7 sek a jakoś nikt nie neguje jego osiągów.
    nie wiem jak jest w Maździe czy tym Sandero, ale w Swifcie stówkę można było osiągnąć na dwa sposoby:
    1) normalnie, czyli na drugim biegu i rozpędzać się dalej, wtedy wychodziły okolice katalogu (piszę o seryjnym aucie), może odrobinę lepiej, ale to zależało już dużo od asfaltu, ciepła opona na ciepłym, przyczepnym asfalcie kilka dziesiątych urywała
    2) na 2-jce, ciągnąc do samego odcięcia, odchodziła jedna zmiana biegu i wychodziły okolice 8,2-8,3 jak pamiętam, ale dalsze przyśpieszanie było totalnie nieefektywne.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Chyba trochę nie skumałem, Driver. W Swifcie można osiągnąć setkę albo na drugim biegu, albo... na drugim biegu?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

normalnie, czyli na TRZECIM biegu, zmieniając w okolicach mocy maksymalnej, wtedy na 3-jce łapie setkę.
    w SSS między optymalnym punktem zmiany a odcięciem było sporo - jakieś 500-600 obrotów.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Z tym że, w porównaniu do Mazdy 2, SSS (katalogowo 8,9 do setki) ma 100 ccm więcej, 10 KM więcej, xx Nm więcej i jest specjalnie przygotowaną sportową wersją małego autka na pograniczu segmentu A i B.
    Podobnie jest z Sandero RS (z tym że jest sporo większe, przy podobnej masie).
    A Mazda 2 z 1.5 pod maską, to zwykłe autko z trochę mocniejszym silnikiem, jak na segment B. Zapewne fajnie jeździ, ale w 8,7 do setki ciężko mi uwierzyć.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Nie mogę znaleźć zbyt wielu testów przyspieszenia "dwójki" z tym silnikiem i w manualu, dokopałem się tylko do pomiarów Autocentrum - im do setki wyszło 9,5 sekundy.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

9.5 realne. W 8.5 nie uwierze.

Domyślnie

Żeby było ciekawiej, to te dane w artykule są nieco pomieszane. W rzeczywistości Sandero RS może osiagnać setkę nawet w 8,0 sekund w zależności od paliwa jakim jest zalane. Tutaj więcej szczegółów technicznych
    http://dailydriver.pl/nowosci/premie...or-i-po-bulki/

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Czyli jest to F4R, fajnie szkoda że nie dla EU.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Nie słyszałem nigdy o DailyDriver.pl i nie żałuję.
    Renault Sandero RS – silnik 2.0 16V o zmiennej mocy! - gościu, rzekomo pasjonat motoryzacji, a chyba nie słyszał o brazylijskim rynku, dokładając jeszcze tytuł rodem z Onetu.
    Zresztą, po zdaniu Warzące zaledwie 1161 kg Renault (...) przestałem czytać. Bądźmy poważni.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Czyli jest to F4R, fajnie szkoda że nie dla EU.
    Świetny silnik, który może pracować i z LPG, i z benzyną i z etanolem. Przypomina taki PSL - dogada się z każdym, aby tylko iść do przodu Jesli by jeszcze się wyposażyć w takie urządzenie do produkcji etanolu jak w poniższym tekście,

http://www.designnews.pl/menu-gorne/...kstura-domowa/

to można by w trakcie tygodnia wyprodukować sobie tyle etanolu, aby w weekend spokojnie pojeździć w dwóch czy trzech track dayach takim Sandero. Bajka szkoda, że w Polsce niemożliwa do zrealizowania (przynajmniej z tego co wiem).

Uprawnienia umieszczania postów