Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: 6 cylindrów, nowe kombi lub SUV

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie 6 cylindrów, nowe kombi lub SUV

Pod koniec roku kończy mi się leasing na obecne auto, więc czas rozglądać się za czymś nowym.

118i zostaje w domu na następne 5 lat i będzie służyła do jazdy po mieście, itp. Nowe auto będzie jeździło głównie w trasy i powinno nadawać się na auto rodzinne - pierwszy potomek w drodze, więc bagażnik musi pomieścić wózek, itp.

Z wymagań dodatkowych ode mnie, to koniecznie auto musi mieć silnik sześciocylindrowy (przemyślałem ten temat i jestem już zdecydowany na dodatkowy wydatek i zawężenie grona potencjalnych aut).

Na tę chwilę mam dwóch głównych kandydatów:
    - BMW 340i Touring / 440i Gran Coupe (tu pytam ojców / matki z doświadczeniem, czy liftback wystarcza np. do wożenia wózka)
    - Audi A6 Avant quattro 3.0 TDI 218 / 272 KM

Za BMW przemawia silnik (osiągi, brzmienie), sympatia do marki, fakt, że moja jedynka przez już prawie 5 lat była całkowicie bezawaryjna, jeździ mi się nią super, a sama trójka też wizualnie bardzo mi się podoba (żonie też). Do tego we wnętrzu też stylistyka nam odpowiada i pewnie łatwiej będzie się przesiadać na co dzień między jedynką, a trójką, niż innymi autami (podobna obsługa, pozycja za kierownicą itp.). Nie rozmawiałem jeszcze w BMW ze sprzedawcą, ale w konfiguratorze po doposażeniu na styk mieszczę się w budżecie. Model jest schodzący, więc liczę, że coś powinno dać się utargować - zobaczymy w piątek po pierwszych rozmowach ze sprzedawcą. Póki co nie wiem do końca jak BMW wyjdzie od strony kosztów.

Audi z kolei jest o segment większe, więc od strony bagażnika, wielkości wnętrza i komfortu w trasie pewnie będzie trochę od trójki lepsze. Większe wymiary to z kolei minus przy manewrowaniu, ale po mieście dużo jeździć nie będzie, więc nie powinien to być duży kłopot. Oglądałem Audi ostatnio w salonie i choć na zdjęciach A4 podoba mi się bardziej, to na żywo już A6 wygrywa, więc A4 odpadło, tym bardziej, że silnik V6 dostępny jest jedynie w S4, które wychodzi już wyraźnie poza budżet. Na żywo bardzo spodobało mi się Q7, szczególnie we wnętrzu, ale aż tak dużego auta nie chcę i pewnie też nie zmieściłoby się w budżecie. Główny minus A6 sprowadza się do silnika - nie ma już benzyn V6 w A6, więc zostają diesele o niepewnej przyszłości w centrach miast, itp. No i jednak brzmienie już nie będzie to samo co w benzynie, ale nie powinno być źle. Ocenię w sobotę na jeździe próbnej. Dużym plusem w A6 są warunki cenowe - są dobre pakiety wyposażenia i generalnie po rozmowie z dealerem wygląda na to, że z zapasem zmieścimy się w budżecie z super wyposażeniem.

Byłem też u Mercedesa, oglądać C 43 i choć na żywo podoba mi się bardziej, niż na zdjęciach, to jednak bardziej trafiają do mnie i Audi i BMW. Cenowo raczej też będzie ciężko się zmieścić w budżecie, więc odpada. C400 też konfigurowałem i cenowo jest odrobinę lepiej, ale wciąż konkurencja podoba mi się bardziej.

Które z tych aut Waszym zdaniem będzie lepszą opcją? No i jakie macie inne pomysły do rozważenia? W grę wchodzą głównie kombi i SUVy, ze wskazaniem na kombi. Auto planuję wykupić z leasingu (prawdopodobnie pięcioletniego) i jeździć nim 10 lat (nie robię dużych przebiegów, przy dwóch autach w rodzinie pewnie kombi zrobi przez ten czas ze 100 tys. km).

Aha, liczą się też dobre warunki leasingu, bo to one będą decydować w kwestiach finansowych (całkowity koszt), a nie sama cena. Max budżet, jaki sobie założyłem to 300 tys. zł. (jako, że są dostępne fajne opcje mieszczące się w budżecie, to nie będę go naciągał nawet dla ciekawych aut) - oczywiście im mniej, tym lepiej, o ile auto spełnia wymagania i się spodoba .

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez koki Zobacz posta
    - BMW 340i Touring / 440i Gran Coupe (tu pytam ojców / matki z doświadczeniem, czy liftback wystarcza np. do wożenia wózka)
    zależy jaki wózek, ale te fajniejsze nie zmieszczą się do liftbacka, pamiętaj, że poza wózkiem parę "drobiazgów" się wozi nawet na obiad do teściów...

W tym budżecie wg mnie A6 Allroad 3.0 TDI.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Brak 3.0 TFSI w A6 to jakaś porażka.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Bierz Beemke, szczegolnie, ze Ci sie podoba.

Co do liftbacka, to wszystko zalezy od wozka jaki bedziesz mial. Ale szczerze mowiac bagaznik 3ki Touring tez do super duzych nie nalezy.

Prawda jest taka, ze z dzieckiem zawsze jest duzo gratow. Ale najwazniejsze jest, zebys miescil rzeczy 'codzienne', czyli wozek, gondola, jakas torba z pierdolami itp. A na podroz zawsze mozesz wrzucic trumne (ja tak robilem). Dziecko szybko wyrosnie z duzego wozka I wtedy bedziesz mial luzik

Nie myslales o 3 GT? Ma wiekszy rozstaw osi I sporo miejsca w kabinie, bagaznik tez calkiem calkiem.

Ja na Twoim miejscu wzialbym 3ke Touring I cieszyl sie brzmieniem tego silnika

Auto

Domyślnie

Dziękuję za pierwsze komentarze, szczególnie cenne są uwagi co do potrzebnej pakowności auta .

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    W tym budżecie wg mnie A6 Allroad 3.0 TDI.
    Allroad raczej nie - jest trochę droższy od zwykłego Avanta, a nic mi w zamian nie daje (z asfaltu raczej zjeżdżał nie będę). Do tego na autostradzie pewnie będzie odrobinę głośniejszy, więc jeśli A6 to zwykły Avant z S-Line.

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Brak 3.0 TFSI w A6 to jakaś porażka.
    No niestety, też zupełnie tego nie rozumiem. Wszyscy odchodzą od diesli w stronę benzyn, a w Audi prawie wszystkie benzyny V6 poznikały, a diesele są .

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Nie myslales o 3 GT? Ma wiekszy rozstaw osi I sporo miejsca w kabinie, bagaznik tez calkiem calkiem.
    Myśleć, myślałem, ale jednak odstrasza trochę stylistyką nawet w M pakiecie. Nie przekreślam jej zupełnie, szczególnie gdyby cenowo okazała się lepsza od kombi, czy GC, ale chciałbym żeby auto mi się też podobało .

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

O GT wspomnialem 'z obowiazku', bo tez go nie trawie.
    Podprogowo wysylam sygnal: 'touring'...

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    O GT wspomnialem 'z obowiazku', bo tez go nie trawie.
    Podprogowo wysylam sygnal: 'touring'...
    W kontekście GT widziałem przed chwilą na mieście 5 GT i nawet nie wyglądała źle. Nie ma jej już w konfiguratorze, ale pewnie na stocku coś by się jeszcze znalazło, może nawet w sensownej wersji i cenie. Zapytam w piątek. Z drugiej strony nastawiam się na odbiór pod koniec roku i raczej nie chciałbym tego przyspieszać. Pewnie też są jeszcze jakieś 5 Touring poprzedniej generacji okazyjnie do kupienia, ale raczej nie 535i, ew. może 530d, też podpytam. Pytanie, czy coś takiego ma sens, gdy A6/340i można skonfigurować pod siebie i mieć nowe do produkcji.

Nie bardzo mam pomysł, jakie jeszcze modele rozpatrywać. Myślałem o Macanie S, ale raczej nie zmieszczę go w budżecie i trochę też boję się późniejszych kosztów utrzymania. Na pewno przejdę się do dealera go obejrzeć. Jest jeszcze Infiniti QX70, tylko bagażnikowo jest chyba tam skromnie, no i wygląd nieco jednak zbyt awangardowy. Za to silnik wygląda ciekawie. Teoretycznie są jakieś Jaguary (cennikowo niby się nie mieszczą, ale to pewnie tylko cena wyjściowa), Jeep Grand Cherokee, Lexus RX, tylko to chyba wszystko nie to, czego szukam. Ma wejść niedługo Kia Stinger, pytanie jak z cenami i z bagażnikiem, ale podoba mi się w sumie tak sobie, więc musiałaby mieć super cenę, by była realnie do rozważenia. Coś ciekawego przegapiłem?

Auto
    Ford Focus 2 fl/ Golf 6 1.4 TSI

Domyślnie

Na A6 można teraz wyrwać mega rabaty! Cena bardzo kusi.
    Interesujesz się motoryzacją, a dodatkowo chcesz wiedzieć coś więcej w tej tematyce również pod względem przepisów prawa? Jeżeli tak, to zapoznaj się z naszym profilem na portalu społecznościowym Facebook oraz na Blogspocie, gdzie umieszczamy również testy najnowszych samochodów oraz artykuły prawne powiązane ze światem motoryzacji, ale nie tylko. Znajdziesz nas również na Instagramie oraz Youtube.
    Pozdrawiamy, prawoimotoryzacja

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lawsensie Zobacz posta
    Na A6 można teraz wyrwać mega rabaty! Cena bardzo kusi.
    Masz jakieś informacje, ile procentowo jest do urwania przy zwykłym leasingu operacyjnym u nich w stosunku do konfiguratora?

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

A6 to też schodzący model, nie mniej to bardzo dobry i dopracowany samochód.
    A Audi Q7 3.0 TDI ultra? 218KM ale to powinno wystarczyć w trasy, wydaje mi się że przy rozsądnej konfiguracji i rabacie nie będzie więcej niż 300k.

Uprawnienia umieszczania postów