Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Mazda CX-5 | PIERWSZA JAZDA

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie Mazda CX-5 | PIERWSZA JAZDA

Zapraszam Was do dyskusji na temat pierwszej jazdy nową Mazdą CX-5 pt. "Poprzeczka podniesiona".

Fotogaleria: 42 zdjęcia
    #drivetastefully

Auto
    Skoda Fabia I

Domyślnie

Dziś miałem okazję obejrzeć nową Mazdę CX-5 na targach budowlanych w Suwałkach na wystawie Moto Expo. Była to wersja z silnikiem 2.0, 160 KM, czerwony kolor napęd 4x4. Jakość plastików dobra. Auto miało skórzane fotele. Niestety nie spytałem o cenę prezentowanej wersji

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Witam wszystkich,

W mijającym tygodniu miałem okazję dokładnie pooglądać ją i odbyć jazdę testową.
    Jeśli byście sięgnęli do moich wcześniejszych wątków na tym forum to pewnie znalazłby się ten gdzie wybierałem parę lat temu samochód dla siebie i wśród modeli, które brałem pod uwagę była CX-5 poprzedni model przed liftingiem (taki wtedy był w sprzedaży).
    Wybór wtedy padł na Hondę CR-V, a mazda odpadła za głośność, huk od lusterek (od 120km/h), drgające wkłady lusterek, drgającą maskę na podszybiu, odgłosy z podwozia przy jeździe poza asfaltem (nie mówię o terenie bo to przecież SUV, a nie terenówka), braki nawiewów do tyłu, ruszającą się konsolę środkową między fotelami i jeszcze parę innych drobiazgów.
    Teraz jazdę odbyłem i oglądałem ten samochód zwłaszcza zwracając uwagę na to przez co wtedy odpadała i mogę powiedzieć tylko jedno: chyba słuchają użytkowników. Zawieszenie jest ciche, ogólnie w środku jest bardzo cicho nawet przy większych prędkościach, wszystko sprawia wrażenie solidnie zmontowanego, materiały są bardzo przyjemne (ładnie wyglądają, są miękkie). Design jest jeszcze lepszy, wyposażenie kompletne (jeździłem najwyższą wersją wyposażenia). Chyba jedyne do czego mógłbym się przyczepić to: przyciski w drzwiach do zamykania (inni potrafią to już zrobić lepiej tzn wystarczy dotknąć klamki), brak haczyków w bagażniku (ale za to plus za kanapę dzieloną 40/20/40 i roletę unoszącą się z klapą), brak apple carplay (większość nowych samochodów teraz już chyba ma). Ale nie zmienia to faktu, że teraz jest to samochód, który bym wybrał w tej klasie. W porównaniu do konkurencji nawet tej premium wykończenie jest świetne, design jeden z najlepszych jak nie najlepszy (obok stelvio i xc60), w środku panuje cisza, zawieszenie powoduje, że samochód prowadzi się doskonale, wyposażenie jest kompletne. W sumie samochód premium w cenie nie premium. Dodam, że jeździłem wersją 2.0 benzyna i tutaj tylko lekkie rozczarowanie tzn nie ma tragedii ale moim wyborem byłoby 2.5 w benzynie.
    Teraz pozostaje poczekać na nową CR-V (w testach z rynków gdzie już jest wynika, że też jest bardzo dobrze) i czuję, że przy następnym wyborze znowu odbędzie się pomiędzy tymi dwoma samochodami (no chyba, że jeszcze stelvio )
    Jeśli ktoś ma jakieś pytania o odczucia z jazdy/oglądania pytajcie - jeśli będę umiał to odpowiem

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Fakt, nowa CX-5 jest świetna, ale Stelvio to inna liga jeśli chodzi o jazdę...w zasadzie dwie półki wyżej, z punktu widzenia kierowcy. Stelvio to konkurent Macana, a nie CX-5, czy CRV.

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szymon1984 Zobacz posta
    Fakt, nowa CX-5 jest świetna, ale Stelvio to inna liga jeśli chodzi o jazdę...w zasadzie dwie półki wyżej, z punktu widzenia kierowcy. Stelvio to konkurent Macana, a nie CX-5, czy CRV.
    Wiem, że stelvio to nie bezpośrednia konkurencja cx-5 czy cr-v ale.
    1. Stelvio jeszcze nie jeździłem
    2. Jednak jest różnica w cenie dlatego po pierwsze jazda, a potem ewentualne zastanawianie czy ewentualnie warto dokładać.

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Tak sobie przeglądając dane Mazdy CX5 zauważyłem, że nowy model przy silniku 2,5 l. przyspiesza do 100 km/h w 9,2 s. Taka informacja jest w cenniku.

Poprzedni model miał 8,0 s (wg pomiarów 2 metrowca 8,2 s).

Nowa Mazda ma 2 Km więcej, tyle samo momentu obrotowego i waży 15 kg mniej.

Skąd taka różnica?
    Czy też to błąd w danych?

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Też o to pytałem w mazdzie...ponoć inne standardy pomiarowe. Twierdzą, że osiągi realne obu generacji są bardzo zbliżone, minimalnie na korzyść nowego modelu.
    Czy tak jest, zobaczymy - jeżdżąc 2.0 benzyną we wszystkich kombinacjach napęd/skrzynia miałem wrażenie, że jednak bardziej zamula - ale może było to subiektywne odczucie, które było potęgowane znacznie lepszym wyciszeniem kabiny...nie wiem.
    Trzeba by zrobić test jakimś urządzeniem pomiarowym.

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Hmmm.....

Powiedzmy sobie szczerze, 194 Km, 258 Nm i chwalona powszechnie skrzynia biegów (6AT), nie może dawać przyspieszenia 9,2 s do 100.
    Bo to by świadczyło, że konie się gdzieś rozbiegają....pytanie gdzie? Gorzej zestrojona skrzynia?

A i korzystając z okazji pytanie do szymon1984, jako, że trochę tych silników (2,5 lit.) jeździ, jak się one spisują?
    Kłopoty eksploatacyjne?
    Branie oleju?
    Rozciąganie łańcucha?
    Padający osprzęt?

Będę wdzięczny za opinie.

Ciekaw jestem też Twojego porównania obu modeli...

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szymon1984 Zobacz posta
    Trzeba by zrobić test jakimś urządzeniem pomiarowym.
    Wyszło 9,3 s...

https://www.youtube.com/watch?v=PjZ7siDQopk

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Rzeczywiście słabo. Zastanawiam się jaki wpływ na takie pomiary mają opony (buksowanie kół mimo 4x4?). To jedyny element na ktory wszyscy narzekają. A może silniki nie trzymają mocy?

Uprawnienia umieszczania postów