Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 104

Wątek: Alfa Romeo Giulia Super 2.2 Diesel 180 AT | TEST

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Najważniejszy powód to brak koloru Misano Blue poza wersją Veloce, a to mój zdecydowany faworyt jeśli chodzi o lakiery Giulii.
    Drugi powód to brak białego metalicznego dla wersji Business, był tylko akryl.
    Znając siebie, pewnie i tak okleję na niebieski, albo zrobię przy białym lakierze czarny dach, lusterka i pojeżdżę dwa lata, więcej nie zamierzam go mieć.

Bardzo podobał mi się jeszcze grafitowy...zastanawiam się, czy jednak nie były lepszy.
    Ale to tylko auto, nie jeździ się kolorem.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

No i pierwsza Gulia Q wymieniona na nową - nie potrafili naprawić...
    Te co wypuścili ostatnio z serwisów... wracają.

A miałem się umawiać na jazdę próbną w przyszłym tygodniu :/ przy takim podejściu serwisów / importera przejadę się*z czystej ciekawości.

Domyślnie

Bodajże wczoraj, na portalu-pozostałości po TopGear, pojawił się wpis @warsawdrive odnośnie jego problemów z Q. Co ciekawe, w odpowiedzi do artykułu, pojawiły się pozytywne komentarze dwóch rzekomych właścicieli Q, których to Alfy nie mają żadnych problemów i na serwisie byli tylko z wymianą opon, bądź w ogóle. Bliżej temu chyba do próby uratowania marki przez FCA, aniżeli opinii prawdziwych właścicieli?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Ja mam info z salonu - byłem świadkiem rozmowy dotyczącej jednej z Giulii i pracownicy salonu bardzo narzekali na brak serwisówek / szkoleń / pomocy ze strony importera. Zapewne to tylko tak zwane pół prawdy ale nie potrafili tego załatwić po cichu.

Artykuł o którym mówisz widziałem przed chwilą - łącznie z komentarzami @warsawdrive o sprzedaży auta... jemu też znowu padła.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Kilka "zaległych" moich spostrzeżeń a'propo Giulii / Stelvio.

Z zewnątrz jak wszyscy wiemy auta są piękne, ale... W Stelvio średnio wyglądają te potężne wykończenia końcówek wydechu ze sterczącym kikucikiem wewnątrz. Podobają mi się co najmniej 3 lakiery i miałbym potężny problem przy wyborze.
    Ale póki co wybierać nie będę, ponieważ pomijając kwestie awaryjności jakie były tu poruszane mam spore zastrzeżenia do jakości wnętrz.

Oglądałem 3 Giulie i 2 Stelvio. We wszystkich autach, różnie skonfigurowanych, kilka elementów pracowało, a nie jestem taki jeden z AutoCentrum, żeby szarpać za wszystko z całej siły.

Przykłady: podłokietnik przedni po położeniu na nim łokcia i "przymierzeniu się" do pokręteł wokół skrzyni biegów ruszał się na boki. Bezgłośnie, ale zapewne do czasu. Klapka zamykająca uchwyty na kubeczki też miała luzy, tym razem bardziej metalicznie brzmiące. Podobnie jak elementy koło tej klapki - też się ruszały. Najgorsze jest to, że są to elementy, których się używa na codzień i które pracują codziennie - w moim przypadku podłokietnik non stop. Do tego wpadki ergonomiczne: po ustawieniu fotela / kierownicy nie miałem na czym oprzeć lewego łokcia - drzwi się już skończyły... A skoro już jesteśmy przy drzwiach to one też wkurzają - przy każdym zamykaniu brzmią jakbym wsiadał do poloneza.

Premium? Zdecydowanie nie (poza ceną). Mnie by może interesowała wersja Veloce, ale tam jest w serii skóra, a ja skóry bez wentylacji foteli nie chcę. A rzeczonej wentylacji w AR nie ma.

Ja wiem, że auto dla kierowcy bla bla bla, ale jak jest pogoda taka jak dzisiaj (33 stopnie) to wsiadając do auta stojącego 2 godziny na słońcu chcę albo tkaninę albo skórę która się moment schłodzi.

Domyślnie

Bardzo podobają mi się auta Alfa Romeo i ten model również Cena jak zwykle ZASKAKUJĄCA...

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Przykłady: podłokietnik przedni po położeniu na nim łokcia i "przymierzeniu się" do pokręteł wokół skrzyni biegów ruszał się na boki.
    A był domknięty? Zastałem identyczną sytuację po odebraniu Stelvio. Po chwili zauważyłem, że jest niedomknięty, po czym okazało się, że do domknięcia trzeba użyć trochę siły.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

tak, sprawdziłem, faktycznie trzeba nim było przy......, tzn. użyć trochę siły aby się zamknął
    zupełnie jak z teściową

a wracając do podłokietnika to on się ruszał na tym zatrzasku, który teoretycznie "ciasny" (MCL seksistowski komentarz tu się powinien znajdować), ale na boki się telepał (MCL tu drugi ).

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

No niestety nie jest fajnie pod tym względem. Na mnie Stelvio zrobiło średnie pierwsze wrażenie w środku, ale potem było coraz lepiej

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    (MCL seksistowski komentarz tu się powinien znajdować)
    To ten MCL z naszego forum? Nie spodziewałbym się

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

ostatnio za sexizm dostałem ostrzeżenie od Niego

Uprawnienia umieszczania postów