Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 42 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021222324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 414

Wątek: Audi A4 2.0 TFSI Quattro STronic 2018

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Czyli Skoda policzyla duza utrate wartosci jednak a Tobie trafil sie najarany kupiec co jak widac nie poczul jeszcze co to znaczy miec auto VAGa.
    Przez takich jak Ty nie chce się wchodzić na te forum. W kazdym wątku o Vagu musisz wkleić swoje trzy bezsensowne grosze żeby dojebać do pieca. Zlituj się i przestań to robić bo to nudne jak flaki z olejem.
    Koledze Sethowi gratuluję fajnej fury choć jestem zaskoczony wyborem.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Tak czytam i nie do końca kminie o co z tą finansową piramidą chodzi

Correct me if I am wrong:

1)wpłacamy około 20k na start gotówką, czyli jakieś 10% wartości auta
    2)płacimy co miesiąc przez trzy lata circa 1800zł raty

I po tych 3 latach zostajemy z czym? Zabierają nam samochód w cholerę i nie mamy nic (płacąc przez 3 lata 20k + 36*1800zł = circa 85k)!!!! Albo możemy go wykupić. Ile taki wykup po 3 latach będzie wynosił, jest to gdzieś sprecyzowane?

Dziwne toto i nie wiem czy do końca opłacalne.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

auto kosztuje 210k, jezdzisz nim 3 lata. Po 3 latach kupujesz za 135k albo bierzesz nowe.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Marcin pisał chyba, że wykup 125 tys zł.
    W sumie kurna, sam się nad tym teraz zastanawiam.
    Nie wiecie, czy na Jeepa Renegade'a są jakieś dobre tego typu oferty, czy tylko vag?

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    poza nieszczęsną sprężarką i dziwnymi obrotami od czasu do czasu, to jakoś nie zauważyłem, żeby się specjalnie różnił od innych samochodów
    Przy takim przebiegu to wg mnie nie powinno się nic zepsuć, no może poza przepaloną żarówką. Jakoś szczerze nie mam zaufania do wynalazków typu tsi czy tdi. IMO vw skończył się dobre 15 lat temu.

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Skoda policzyła dużą utratę wartości, żeby
    a) móc ze mnie ściągnąć więcej kasy
    Kurczę, nie rozumiem, proszę wytłumacz
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar IvanH
    Auto
    Primera P11 SR20De, S60 R-Design

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Tak czytam i nie do końca kminie o co z tą finansową piramidą chodzi

/.../
    Dziwne toto i nie wiem czy do końca opłacalne.
    No to przeanalizuj sobie takie sytuacje:
    a) kupujesz za gotówkę, wpłacasz 200k, po trzech latach chcesz wymienić na nowe i znajdujesz kupca za 115k, ile straciłeś...?

b) bierzesz kredyt na 3 lata, po trzech latach wpłaciłeś do banku 225k, znajdujesz kupca za 115k, ile teraz straciłeś...?

AGENT: wyższa utrata wartości ustalona przez Skodę, spowodowała że rata leasingu/kredytu przez okres 3 lat była wyższa (zarobili więcej na transakcji).

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Najem długoterminowy opłaca się jedynie tym, którzy chcą jeździć nowym autem i nie mają potrzeby posiadania swojego. Czy to dobrze czy źle? Trudno powiedzieć - jak widać niektórzy oferują całkiem atrakcyjne warunki (Audi) a inni chcą skubnąć nieco więcej (Skoda). Dla firmy moim zdaniem taka opcja jest spoko ale prywatnie nie wiem czy bym się zdecydował, chyba że najem na 5 lat.

- - - Aktualizacja - - - -

W ogóle rata w przypadku najmu zależy od wiboru?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Najem długoterminowy jest całkowicie nieopłacalny, chyba, że ktoś chce jeździć ciągle nowym autem i je często zmieniać.
    Z reguły najlepiej (najtaniej) brać leasing z 5% wpłaty własnej + raty 36-60 rat + 1% wykup. Potem jeździć tym autem jeszcze długo długo. Wtedy przy podobnej racie mamy niestety dwie klasy słabsze auto.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Rodzinne

Domyślnie

Tylko czy leasing jest dostępny dla osób fizycznych? Raczej nie, a nie piszemy tutaj o firmach. Wszystko ma plusy i minusy. Jak masz odpowiedni dochód i chcesz regularnie zmieniać auta, zanimu cokolwiek zacznie się w nich psuć to się opłaca. W Polsce jednak wiele osób przywiązuje się do własności i chce mieć auto na własność (coś ala ogromny kredyt na 'własne' mieszkanie, czy dom, lub wynajem mieszkania, domu). Każdy ma inne priorytety.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Mimo wszystko dom czy mieszkanie to inna sprawa jest. Auto to srodek lokomocji a nieruchomosc to nieruchomosc jednak.

Auto
    Rodzinne

Domyślnie Audi A4 2.0 TFSI Quattro STronic 2018

Zgadza się. Chodziło mi tylko o pokazanie zmiany trendu wśród młodych ludzi, którzy mają jakiś sensowny dochód i nie mają chęci posiadania, więc wynajmą mieszkanie, bo za 2 lata mogą pracować na drugim końcu Polski. Podobnie z autem. Jest coraz więcej takich osób.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów