Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Infiniti Q60S Sport Tech 3.0t | TEST

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Jezuś jakie to jest cudne Oj jeździło by się. 100 razy wolałbym takie coś niż oklepane Audi/BMW/Merc/VW.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Natłukłem tym egzemplarzem ponad 800 kilometrów (odebrany z przelotem 5 km ) więc dorzucę swoją opinię. Zresztą można o tym poczytać tutaj: http://autogaleria.pl/pierwsze-jazdy...k-s-oraz-q60s/

Moim zdaniem to stricte komfortowy cruiser z wieloma niedoróbkami. Siedzi się za wysoko - przy moim wzroście (185 cm) widziałem głównie podsufitkę. Kierownica dużo gorsza niż w Q50, głównie za sprawą słabych plastikowych zintegrowanych łopatek (w Q50 są zamocowane na obudowie kolumny, aluminiowe). Przy wyższych prędkościach tył staje się lekko niestabilny, co uwidacznia każde mocniejsze hamowanie - przydałby się większy docisk. Dodatkowo Q60 jest podatne na boczne podmuchy.

Zalety? BOSKI SILNIK. Jednostka ta jedzie. Zawsze jedzie, niezależnie od prędkości i obrotów. To mały potwór, w którym można zakochać się od pierwszych kilometrów. Brak wyrazistego brzmienia jest tutaj wyraźnie rekompensowany innymi walorami. Do tego ta sylwetka - jestem fanem G37, ale Q60 to absolutny majstersztyk. Układ kierowniczy? Specyficzny, ale łatwo się do niego przyzwyczaić.

Moim zdaniem to doskonała baza do takiego cuda jak Q60 Project Black S. Wszystko wskazuje na to, że topowe Q60 może pozamiatać w swoim segmencie. Trzymam za to kciuki
    Just another random guy driving random cars around random places.

Uprawnienia umieszczania postów