Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: 45tys do 55tys - jak przełknąć ten Cactus?

Awatar Seb
    Auto
    służbowe ale własne

Domyślnie 45tys do 55tys - jak przełknąć ten Cactus?

Potrzebna rada dotycząca zakupu

Dzienne przebiegi:
    dojazd do miasta 15km + miasto 15km = 30km dziennie

Budżet od 45tys do 55tys
    Leasing lub najem

Ważne są koszty utrzymania, spalanie i trwałe zawieszenie

Brane pod uwagę:
    - Citroen C3 lub Cactus
    - Peugeot 208
    - coś jeszcze może? Wybór padł na modele wymienione wyżej ze względu na stylistykę, ale tylko krowa nie zmienia zdania. Może zaważyć finansowanie - macie doświadczenie z dealerami tych marek?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ja ze swojej strony mogę odradzić finansowanie Citroena, bo jest kiepskie (zarówno najem jak i leasing). Polecam poszukać czegoś na własną rękę. O dziwo finansowanie Peugeota jest lepsze.
    Co do wyboru auta, no to pewnie chciałbyś HDi 100, więc pytanie który z wymienionych mieści się w budżecie?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Seb
    Auto
    służbowe ale własne

Domyślnie

Nie, to ma być benzyna - małe przebiegi. Co do finansowania, to wielka szkoda jeśli jest jak piszesz. Wybrałem auto ale finansowanie je skreśli jeśli mam przepłacać bankom.
    Swoją drogą zauważyłem, że teraz jest bardzo słaba obsługa klienta drogą mailową. Na 5 wysłanych maili do różnych firm dostałem jedną odpowiedź. Kiedyś auto kupiłem nie przerywając pracy, wszystko załatwione na odległość. Osobiście pojechałem tylko odebrać auto. Nie wiem, nie chce im się, zarobieni czy co. Ale to też jest jakaś droga eliminacji i zawężenie wyboru.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seb Zobacz posta
    dojazd do miasta 15km + miasto 15km = 30km dziennie
    a do domu z miasta nie wracasz?
    Citroen od Peugeot różnią się znacząco półkowaniem - Pug jest ponoć lepszy jakościowo, doroślejszy. Citroen bardziej młodzieżowy, ale tańszy. Wg mnie kwestia gustu
    Finansowanie, o ile nie trafisz na jakąś promocję importera wszyscy mają podobne.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

Dlaczego większość z Was zakłada, że bce" finansowanie będzie gorsze??

Jeżeli nie chcesz jakiegoś wysokiego wykupu to nie powinieneś mieć problemu z otrzymaniem dobrej oferty. Po prostu wybierz auto i zbieraj oferty leasingu czy kredytu.

Większość da Ci lepsze warunki niż salon....

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC

Domyślnie

Być może i da lepsze warunki finansowania niż salon, jednak Polskie przedstawicielwstwa producentów samochodów mają popodpisywane umowy z leasingodawcami i mogą dać większy rabat na samochód jeśli klient skorzysta z ich finansowania. W tym wypadku należy porównać co bardziej się opłaca - czy wzięcie droższego auta w tańszym finansowaniu, czy tańsze auto w droższym finansowaniu.
    Opel ma dosyć ciekawy produkt - Opel Drive Plan. jest to klasyczny wynajem z dużą ratą wykupową. W miesięcznej racie mamy zryczałtowany pełen koszt serwisowania samochodu, opcjonalnie możemy wliczyć w miesięczny koszt ubezpieczenie oraz opony zimowe. Program jest tworzony we współpracy z GetIn Bankiem, więc jest pewność, że wszelkie naprawy będą z użyciem oryginalnych części.
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez usher99 Zobacz posta
    Być może i da lepsze warunki finansowania niż salon, jednak Polskie przedstawicielwstwa producentów samochodów mają popodpisywane umowy z leasingodawcami i mogą dać większy rabat na samochód jeśli klient skorzysta z ich finansowania. W tym wypadku należy porównać co bardziej się opłaca - czy wzięcie droższego auta w tańszym finansowaniu, czy tańsze auto w droższym finansowaniu.
    Tak, ale dealerowi zależy na sprzedaży i w momencie, gdy się położy na stole obce finansowanie, to fabryczne nagle daje się negocjować.

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Z tego co kojarze chyba Getin ma bardzo zła marke

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Ja getin kazdemu bede odradzac.
    Oferta moze i fajna, ale obsluga posprzedazna i poziom kombinowania przy wykupie (przerzucanie pojazdu pomiedzy oddzialami + ogromne opoznienia) to material na ksiazke.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

zawsze wartoprzede wszystkim negocjować cenę zakupu - nagle okazuje się, że fabryczne finansowanie już nie jest takie super...

sam "leasinguję" klientom przynajmniej kilka samochodów miesięcznie i zakładam, że to nie są idioci, którzy wybierają gorszą ofertę

co prawda upusty w niektórych markach wyglądają mizernie, ale zazwyczaj mają tam również "średnią" ofertę finansowania
    i jeszcze jedna ważan rzecz - na finansowaniu diler zarabia naprawdę grube pieniądze... (prowizja, promocyjne warunki finansowania stocku, bonusy itd...)

Uprawnienia umieszczania postów