Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Ford Focus 2 FL 1.6 Ti-VCT

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Chyba raczej owa osoba... tak czy siak zachowała się żenująco nie zostawiając kontaktu. Współczuję

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Fakt dzięki za zwrócenie uwagi, tak to jest jak się pisze o jednym a myśli o drugim no cóż, jak widać wciąż wśród wielu osób panuje takie właśnie poszanowanie cudzej własności..

Zbanowany

Domyślnie

Tuż po zakupie Forda Focusa II Kombi stwierdziłam, że silnik chodzi bardzo głośno.
    Czy też tak masz?
    Ale ogólnie bardzo fajne autko
    Naprawdę polecam
    Przed zakupem testowałam golfa, corollę ale odpadli w przedbiegach

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Wiesz, ja wcześniej miałem auto z nieśmiertelnym 1.9 TDI pod maską, więc siłą rzeczy w Focusie musi być lepiej pod względem glosnosci ale tak serio to wydaje mi się że jest ok, nic poza normę. Ja w sumie odrazu się nastawiałem na Focusa, Golfa nie brałem pod uwagę bo już kilka VW miałem i ileż można jedną marką jeździć , a Corolla mi się nie podoba.

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Autem jeżdżę już jakiś czas, ogólnie jest ok, jednak zdecydowanie nie polecam firmy AUTO KLIMAT TYCHY.
    Dzień po zakupie okazało się, że samochód ma uszkodzony katalizator, oczywiście od razu kontakt z firmą, i tu przez jakiś czas byłem po prostu olewany(nieodbieranie telefonu itp) dopiero po dłuższej walce zostały uznane moje racje. Ok, zdarza się.
    Jednak ok 1,5 tygodnia temu przyszło do mnie pismo z PZU z wezwaniem do zapłaty ubezpieczenia za Focusa. Mimo, że żadnego ubezpieczenia nie zawierałem
    Jak się okazało, firma AUTO KLIMAT będąca autoryzowanym dealerem Ford, wykupiła ubezpieczenie 30dniowe, tzw. komisowe na Focusa, i nie wniosła za nie opłaty. Oczywiście zgłosili zmianę właściciela do ubezpieczenia, przez co pisma wzywające do zapłaty przychodzą na moje dane . Zgłosiłem sprawę do prezesa AUTO KLIMAT, który zapewniał że oczywiście oni zapłacą, rzekomo mieli zrobić to już w zeszłym tygodniu, jednak firma PZU nadal nie otrzymała wpłaty, zaś pani z salonu Forda w Tychach, przyznała się że nadal nie zapłacili tego ubezpieczenia, i najlepiej żebym pokrył to sam bo mogę się nie doczekać Fakt, nie są to jakieś porażające kwoty, bo 30 zł, więc nie chodzi mi o tyle o koszt, co o zasady..
    Zdecydowanie nie polecam, już nie wspominam o tym że samochód miał być po 1 właścicielu, a okazało się że miał 2, miał mieć 4 nowe opony zimowe, a miał tylko 2, bo to szczegóły. Z auta jestem zadowolony, ale z obsługi w firmie AUTO KLIMAT zdecydowanie nie.

Domyślnie

Rzeczy które opisujesz należy sprawdzić podczas zakupu - później takich niespodzianek nie ma.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Może nieco chaotycznie to napisałem, ale tak rzeczy typu ilość właścicieli czy opony sprawdziłem ale na miejscu, i zaakceptowałem więc o to jako tako nie mam pretensji(poza zbędnym ściemnianiem przez telefon). Katalizator też do końca nie wiem jak miałbym sprawdzić. No a co do ubezpieczenia, to do głowy by mi nie przyszło żeby sprawdzać czy ktoś zapłacił za nie, raczej wydało mi się to oczywiste, gdy otrzymałem kwitek o jego ważności, no ale widocznie człowiek się uczy całe życie. Dla mnie to żenujące podejście ze strony tej firmy.

Domyślnie

Skoro katalizator był w takim stanie, że należało go wymienić niemal od razu po zakupie, to wychodzi to podczas analizy spalin, diagnostyki komputerowej, a czasami nawet podczas jazdy próbnej. Jeśli chodzi o ubezpieczenie - to mam rozumieć że wracałeś nie zarejestrowanym samochodem na ubezpieczeniu 30 dniowym do domu ? Jeżeli tak, to łamałeś (pewnie nieświadomie) prawo, a ubezpieczenie w razie czego na nic by się nie zdało.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Błędu na komputerze nie było, dynamika była raczej normalna, dopiero po zapaleniu się check engine odczuwałem spadki mocy(i to też nie za każdym razem). Nie łamałem prawa, auto było zarejestrowane w Polsce, miało normalne tablice rejestracyjne i było ubezpieczone przez salon Forda na 30 dni, z tym że po prostu nie opłacili tego ubezpieczenia, o niczym mi nie mówiąc, a zgłaszając zmianę właściciela PZU po pieniądze upomniało się do mnie.

Domyślnie

Ale ja mówię o diagnostyce, a nie odczytaniu błędów Zresztą, w tym silniku z sondami lambda i katalizatorem są wieczne i nieustające problemy. A jak jeszcze sobie ktoś LPG do tego silnika założy, to już w ogóle jest wieczny check na desce

Uprawnienia umieszczania postów