Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Idea i Getin Leasing: opinie

Domyślnie Idea i Getin Leasing: opinie

Z tego co mi się udało dowiedzieć to Idea Leasing i Getin Leasing to niby dwie firmy, ale działają razem. Chociaż nie bardzo wiem o co chodzi z tym działaniem razem. Czu w tych firmach należy się spodziewać bardzo podobnych ofert na leasing?

Druga sprawa, mam znajomego, który pracuje w Getin Leasing i mi powiedział, że zrezygnuje maksymalnie ze swojej prowizji i mi przygotuję bardzo tanią ofertę. Nie wiem na ile w to wierzyć, bo to tylko znajomy. Przy czym abstrahując od wyceny oferty, poczytałem trochę opinie w Internecie o Idea Leasing i Getin Leasing i że tak powiem, są masakryczne, co zasiało we mnie spore wątpliwości.

Czy ktoś z Was korzystał lub korzysta może z z leasingu w Idei lub Getin i może powiedzieć jak to w wygląda w praktyce? Czy jest dużo opłat niespodziewanych. Czy na przedłużeniu ubezpieczenia sporo podnoszą, bo on mi powie, że jest super i w ogóle, ale wiadomo jak to jest w finansowej branży.

Auto
    Kia Stinger

Domyślnie

jako posiadacz ok 15 umów leasingowych w Idea, raczej nie poleciłbym firmy. Oferty mają nie najgorsze jednak obsługa klienta to kpina. Nie potrafią prawidłowo rozliczyć umów, wysyłają bez podstawne FV, które jak zareklamujesz to korygują. W Idea za rejestrację płacisz coś ok 380 zł netto + wg. cennika za każde np udostępnienie danych policji 60 zł netto. W Getinie płacisz 145 zł netto/rok i masz to wszystko w cenie

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Jedna i druga spółka należy bodajże do Czarneckiego, męża Jolanty Pienkowskiej

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tropico Zobacz posta
    W Idea za rejestrację płacisz coś ok 380 zł netto ...W Getinie płacisz 145 zł netto/rok cenie
    W Getinie też chyba jest taka opłata za rejestrację na podobnym poziomie. O ile dobrze pamiętam.

Cytat Zamieszczone przez mariobull Zobacz posta
    Jedna i druga spółka należy bodajże do Czarneckiego,
    Dokładnie, chociaż zasady ich powiązań i współpracy nie wiem na czym polegają.

@Magasz opiniami w Internecie się aż tak bardzo nie przejmuj. Często to piszą ludzie, którzy nie płacą w terminie. Poza tym są też dobre opinie o Getin Leasing
    http://antyhaczyk.blogspot.com/2017/03/getin-leasing-opinie-oplaty-prowizje.html
    O Idea lesing też znajdą się dobre opinie. Poza tym jak poszukasz opinii o innych firmach to bedzie to samo, o każdej znajdziesz negatywne wypowiedzi. Tak samo jak o każdym banku.

Ogólnie z opłatami jak płacisz terminowo, nie ma większego problemu. Także się nie zrażaj. Tylko możesz sie zainteresować wcześniej ceną przedłużenia ubezpieczenia. Jak Ci dadzą wysoką, to możesz w jakimś inny towarzystwie ubezpieczeniowym poprosić o przygotowanie oferty na twoje auto. Jak dostaniesz tańszą, to posyłasz do Getinu i powinni Ci obniżyć do tego samego poziomu. Tylko musisz to zrobić odpowiednio wcześniej i nie akceptują ubezpieczycieli typu direct.

Za zmianę na obcego ubezpieczyciela jest też opłata dość wysoka. Kilka stów. Nie pamiętam ile dokładnie.

Domyślnie

To co co roku bym musiał szukać w innej firmie ubezpieczeniowej alternatywnego ubezpieczenia, żeby mi nie podnieśli składki? Czy też obniżyli po wcześniejszym podniesieniu jak pokażę, że gdzieś indziej jest taniej? Bo nie do końca to rozumiem.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

w kazdej firmie leasingowej tak jest, ewentualnie po prostu przekalkulują Ci składkę zgodnie z Twoimi zniżkami jak o to poprosisz w odpowiednim czasie
    a co do znajomego i getinu - to po prostu poproś kilka firm leasingowych i sprawdz cenę - getin nie jest najtańszy, pytanie czy wolisz popdisać umowę ze znajomym i potem ewentualnie porsić go o pomoc w trudniejszych tematach płacąc nieco wyższą cenę
    też mogę Ci przygotować ofertę w innej firmie niż GL - nie wiem czy taniej - po prostu bierz kilka i porównaj...jesteś klientem masz dotego prawo

Domyślnie

Znajomy znajomym, ale zawsze jak bierzesz jakiekolwiek kredyt, warto przejść się po kilku firmach i zobaczyć gdzie dają najniższą ratę/ oprocentowanie/ najlepsze warunki. W Getinie musi być nieźle, bo mocno rozpychają się na rynku, ale akurat brand kojarzy się z agresywną sprzedażą bez zwracania uwagi na takie detale jak klient.

Uprawnienia umieszczania postów