Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Skoda Octavia Combi 1.8 TSI Style | TEST

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

potem zmiana podpisu na taki z reklamą i... moderacja zapewne go przegapi

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Widocznie mam skrzywione kryteria, ale jak dla mnie spalanie jest całkiem OK.

Ogólnie zresztą pozytywnie jakoś podchodzę do tego samochodu. Nie trafia do mnie zarzut "nudy", nie potrzebuję fajerwerków za wszelką cenę, a tak właśnie postrzegam np. pewne elementy designu wspomnianego tu Talismana (którego zresztą wcale niekoniecznie bym wolał niż rzeczoną Octavię). Tego typu samochodem się przede wszystkim jeździ, a nie podziwia jak stoi na parkingu - to nie Lambo czy Ferrari - więc już więcej mnie obchodzi jak prezentuje się w środku niż na zewnątrz (wygląda w porządku, szczególnie w testowej konfiguracji), a jeszcze więcej inne rzeczy. A tu mamy nieodmiennie: sprawny napęd, dużą przestronność, wielki bagażnik, schludne wnętrze, sensowny komfort i właściwości jezdne. Tak jak napisano, ten samochód nie porywa, ale jest po prostu bardzo kompetentny w wielu dziedzinach.

Osobiście moje największe zastrzeżenie obecnie co do aut koncernu VAG to nie brak kreatywności w kwestii designu czy fałszowanie wyników spalania - choć obie kwestie są przykre - ale obawa przed awaryjnością. Gdybym chciał taką Octavię (to samo tyczy się Golfa) na 10 lat lub więcej, a nie chciał diesla, to chyba nie ma takiej Skody / VW, które można by w chwili obecnej z czystym sumieniem polecić. Niby dopracowali, niby pozmieniali, np. łańcuch na pasek, ale to wszystko się dopiero w ciągu najbliższych paru lat okaże, jak jest w rzeczywistości. Trochę szkoda.

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez naomi89 Zobacz posta
    Jak do tej pory najlepszy model Skody moim skromnym zdaniem
    Sorry, ale brednie.....

Zdecydowanie bardziej dopracowanym modelem była Octavia II (szczególnie po FL) i Superby, bez względu ma model.

1.Zawieszenie nie jest harmonijne, wyprowadza je z równowagi połatana i nierówna nawierzchnia. Cała bryła zaczyna nieprzyjemnie pracować i robi się mało komfortowo.
    2. spalanie stabilizuje się po ok. 30 km jazdy, więc jeśli testujący jeździł krótsze odcinki, to może fałszować wyniki,
    3. plastiki na drzwiach to zwykła tandeta i nie ma się co bawić w teście w eufemizmy (nie bójcie się na miłość boską pisać źle o pewnych rzeczach w testowanych pojazdach),
    4. silnik niestety jest awaryjny (2 kilkudniowe pobyty w serwisie), oleju nie bierze,
    5. zestawienie 1,8 Tsi, DSG i 4x4 jest IMO fenomenalne,
    6. proponuję powrócić do testowanego samochodu, opuścić szybę w drzwiach przednich i zamknąć zdecydowanie drzwi - wrażenia są nie do podrobienia POLECAM.
    7. sporo oszczędności na materiałach wygłuszeniowych,
    8. bardzo wysoka funkcjonalność, super fotele z przodu (nie widać na nich zmęczenia po 60 kkm, a swoje ważę....)
    9. wpisz Skoda Octavia w jakimkolwiek wątku na forum AG, a zaraz znajdzie się masa hejtu i groźby bana ze strony modów (taki urok tego pojazdu, przyzwyczaiłem się, mam dystans do tego pojazdu w przeciwieństwie do niektórych...)

I tyle mojego.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Groźby banów? Bez przesady.

Plastiki na drzwiach są kiepskie i jest to podkreślone w teście. Trącają myszką i bliżej im właśnie do Octavii II. Podobnie jest w Kodiaqu - z przodu miękko, a z tyłu... no właśnie.

Zużycie paliwa mierzone było na około 18-20 kilometrowym odcinku.

Co do prowadzenia - tu się nie zgodzę. Moim zdaniem Octavia jest stabilna i dobrze radzi sobie w zakrętach. Przypominam, że w tym egzemplarzu było zawieszenie z DCC, które może nieco zmieniać zachowanie auta. 1.8 TSI bez DCC nie miałem niestety okazji jeździć.
    #drivetastefully

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Plastiki na drzwiach są kiepskie i jest to podkreślone w teście. Trącają myszką i bliżej im właśnie do Octavii II. P
    Otóż nie, plastiki w O II były dużo lepsze. Miałem przez 3 lata Octavię II FL Combi 1,9 tdi i wiem co piszę. Lepsza faktura i przyjemniejsze w dotyku, choć też twarde.

Co do prowadzenia - tu się nie zgodzę. Moim zdaniem Octavia jest stabilna i dobrze radzi sobie w zakrętach. Przypominam, że w tym egzemplarzu było zawieszenie z DCC, które może nieco zmieniać zachowanie auta. 1.8 TSI bez DCC nie miałem niestety okazji jeździć.

Nieporozumienie. Nie chodziło mi o stabilność w zakrętach, bo ta jest przyzwoita z lekką tendencją do podsterowności (przy haldexie trwa to tylko chwilkę i niewidzialna ręka - bez względu na nawierzchnię i śliskość - sprowadza Cię na dobrą drogę), ale o jazdę na podziurawionej drodze. Auto się trzęsie, zawieszenie dudni i jest mało komfortowo.

Jeśli chodzi o DCC to jeździłem z tym systemem w Superbie III. Sympatyczna rzecz. W Octavii III nie jeździłem.

Co do spalania. Dziwna rzecz, ale naprawdę stabilizuje się ono po ok. 30 km. Na niższym poziomie. Mój zestaw pali:
    90 km/h - 6,3 l
    140 km/h - 8,3 l
    miasto - od 11 do 14 l
    średnia (dojazd do miast i z powrotem po ok. 17 km w każdą stronę) - 9,0 l.

Wskazania komputera, realnie o 0,3 l. większe.

Groźby banów? Bez przesady.
    Włala...
    http://autogaleria.pl/forum/showthre...l=1#post650477

Ostrzeżenie...no tak, to nie ban....

Auto

Domyślnie

To był wątek o DS 3, a rozwinęła się w nim zupełnie nieuzasadniona dyskusja o Octavii, która nijak miała się do testowanego auta - i tyle, nie ma w tym żadnych podtekstów
    #drivetastefully

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Sukces Octavii to duży bagażnik, sprawdzona technika VW (silniki 1,4; 1,6; 1,9 tdi), tanie i dostępne części, niższa cena niż Golf.

To co teraz prezentuje Octavia to namiastka Audi A4, mocne silniki, haldex, DSG...i cała lista wad, o których wyżej pisałem.
    Cena niższa niż Audi, ale chwilami wręcz absurdalnie wysoka.

Moim zdaniem, po 4 latach (prawie) eksploatacji:
    1. chcesz "liznąć" super techniki VAGa nie mając kasy na Audi? Kup Octavię z haldexem, DSG, mocnym silnikiem.
    2. jak chcesz zwykły dupowóz, zastanów się 3 razy przed zakupem (drogo w zakupie, drogo w serwisie, mało estetycznie, kiepskie materiały, niesprawdzone silniki z downsizingiem, mało wysublimowana linia nadwozia, kiepskie wyciszenie, oszczędność na każdym kroku - tu wtręt: wyobraźcie sobie, że "standardowy" korek wlewu płynu do spryskiwaczy w Octavii III różni się od tego w Golfie !!!!!!, otóż ten w Skodzie nie ma możliwości odgięcia przykrywki, tak by została na swoim miejscu - efekt?; podczas wlewania płynu opada Ci zasłaniając wlew i chlapiesz na lewo oraz prawo; ten w Golfie ma możliwość odgięcia w taki sposób, by korek został na swoim miejscu i nie przesłaniał Ci wlewu. Wiem, że to duperela, ale pokazuje ona nastawienie koncernu do Skody. I niestety przekłada się to na wiele, naprawdę wiele innych, ważniejszych rzeczy).

MCL
    Nie chce mi się ciągnąć wątku o banie i ostrzeżeniach. Przyjrzyj się niektórym reakcjom (ot choćby w zalinkowanym temacie) na wpis pt. Skoda Octavia i nie próbuj mi wmówić, że nie dostrzegasz obstrukcji.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

to ja może też dwa słowa o "jakości" Octavii...
    Rok z Bagien chwali II FL? Daj spokój... Ojciec ma taką, 180k km na blacie. Wnętrze wygląda koszmarnie, zaczynając od cudownych kratek od nawiewu które w jakiś cudowny sposób się psują nagminnie.
    dobre plastiki? może i miękko gdzieniegdzie ale po takim przebiegu już się zaczyna koncert na wybojach, bynajmniej nie AC/DC.

dobra cena? już nie... rabaty Skoda daje znikome, jest po prostu drogo.

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    MCL
    Nie chce mi się ciągnąć wątku o banie i ostrzeżeniach. Przyjrzyj się niektórym reakcjom (ot choćby w zalinkowanym temacie) na wpis pt. Skoda Octavia i nie próbuj mi wmówić, że nie dostrzegasz obstrukcji.
    Jest zasadnicza różnica pomiędzy dyskusją o Octavii w wątku o Octavii, a nagłym nawiązaniu do Twojej Skody w wątku o DS 3 - i to jeszcze w kwestii designu. Cytując:

"nowe DS 3 i powodujesz “skrętokark” przechodniom wieńczony lekką nutą zawodu z ich ust."

Wy tak serio, czy dla jaj?
    Ja wiem, że gusta bla bla, ale kto się za tym czymś obejrzy?

Moja Octa oczywiście nie jest królową balu i wygląda ma absolutnie przeciętny, wręcz nijaki.
    Ale objedzie to to na wprost, w skręcie, pod górę i z góry, na suchym, mokrym, śniegu i lodzie.

I to popijąc kawę, a do tego zabierze rodzinne graty na każdy wypad.
    Za cenę o prawie 20 kPLN niższą.

Więc się pytam, za Hemingwayem: For Whom The Bell Tolls?
    Ponownie - jaki sens ma zestawianie Octavii z DS 3? Porównałeś dwa zupełnie inne samochody, skierowane do zupełnie innych klientów, po czym dyskusja rozwinęła się w kierunku dalekim od tematu wątku, czyli testowanego DS 3. Stąd też wzięło się ostrzeżenie. Teraz dyskutujemy w wątku o Octavii, do tego w wersji silnikowej takiej jak u Ciebie, tak więc Twoja opinia jest tutaj cenna i ciekawa w konfrontacji z moimi odczuciami po spędzeniu tygodnia z tym samochodem.
    #drivetastefully

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

2. jak chcesz zwykły dupowóz, zastanów się 3 razy przed zakupem (drogo w zakupie, drogo w serwisie, mało estetycznie, kiepskie materiały, niesprawdzone silniki z downsizingiem, mało wysublimowana linia nadwozia, kiepskie wyciszenie, oszczędność na każdym kroku - tu wtręt: wyobraźcie sobie, że "standardowy" korek wlewu płynu do spryskiwaczy w Octavii III różni się od tego w Golfie !!!!!!, otóż ten w Skodzie nie ma możliwości odgięcia przykrywki, tak by została na swoim miejscu - efekt?; podczas wlewania płynu opada Ci zasłaniając wlew i chlapiesz na lewo oraz prawo; ten w Golfie ma możliwość odgięcia w taki sposób, by korek został na swoim miejscu i nie przesłaniał Ci wlewu. Wiem, że to duperela, ale pokazuje ona nastawienie koncernu do Skody. I niestety przekłada się to na wiele, naprawdę wiele innych, ważniejszych rzeczy).
    Ło Boże.... teoria spiskowa dziejów... w VAGu od X-lat był jeden i ten sam korek. Od pewnego czasu w prosiakach jest nowy i zaczyna on być stosowany w pozostałych autach grupy. Dla Octavi oba korki występują zamienniem podobnie jak w Golfie - jak będzisz miał pecha to trafisz stary korek. Notabene gdzie tu oszczędność skoro nowy korek jest tańszy od starego (3,5 vs 3,0 euro).
    Mi od 17 miesięcy "stary" korek nie utrudnia wlewania płynu... nie utrudniał mi w Golfie VI, ani w Citku a nawet w Octavii I... Przez 30 lat nikomu nie utrudniał życia. Nawet w Audi A8 za poł miliona ludzie ekscytowali się siteczkiem pod tym wrednym korkiem... a siteczko było już 20 lat temu w podrzędnej Octavii.

BTW... korek starego typu blokuje się ładnie pod blachą pasu przedniego.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Uprawnienia umieszczania postów