Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Volkswagen Golf R Variant FL | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Volkswagen Golf R Variant FL | TEST

#drivetastefully

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Opony to raczej 235 a nie 135 ☺ . Odnosze wrazenie ze ten samochod jest bez sensu. Dlaczego? Bo ma byc szybki i precyzyjny w prowadzeniu do tego komfortowy i malo palic. Niestety nie ma zadnej z tych cech. Fajnie bylo by sprawdzic osiagi i prowadzenie przy wykorzystaniu pelnej ladownosci - przypuszczam ze bedzie niezla kicha szczegolnie w zakretach gdy tylem zacznie miotac jak szatan z racji pelnego bagaznika z notabene sztucznie wygenerowana pojemnoscia.

- - - Aktualizacja - - - -

Poza tym jak czesto mozna uzywac LC? Mozna ruszac tak pod rzad powiedzmy 20 razy?

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Twoje przypuszczenia to dyrdymały. Wytłumacz jakim cudem po załadowaniu maksymalnym bagażnika czyli jednocześnie dociążeniu tylnej osi, a mamy jeszcze do tego napęd na 4 koła, ma miotać tyłem? W żadnym samochodzie coś takiego nie wystąpi a już z pewnością nie tym. Ciśniesz bez sensu po kolejnym vagu wiec mam kolejne pytanie. Czy ktoś Ci za to płaci i czy masz z tego radość?

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Ślepe przekonania do motoryzacji niemieckiej/francuskiej/japońskiej i ignorowanie wad tejże jak i wyolbżymianie wad innych robi się powoli fanatycze niczym przekonania polityczne Polaków... Tylko moja opcja, wszystko inne to ścierwo

Auto jet świetne, w wersji hatch to wg mnie auto idealne

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

bardzo podobałoby mi się to auto, gdyby nie wygląd trumny na kołach, prawie tego samego środka co 1.0 TSI no i ceny z kosmosu. Megane Grandtour GT wydaje się być bardziej uczciwe cenowo.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Opony to raczej 235 a nie 135 ☺ . Odnosze wrazenie ze ten samochod jest bez sensu. Dlaczego? Bo ma byc szybki i precyzyjny w prowadzeniu do tego komfortowy i malo palic. Niestety nie ma zadnej z tych cech. Fajnie bylo by sprawdzic osiagi i prowadzenie przy wykorzystaniu pelnej ladownosci - przypuszczam ze bedzie niezla kicha szczegolnie w zakretach gdy tylem zacznie miotac jak szatan z racji pelnego bagaznika z notabene sztucznie wygenerowana pojemnoscia.

Poza tym jak czesto mozna uzywac LC? Mozna ruszac tak pod rzad powiedzmy 20 razy?
    1. Co jak co, ale Golf R jest bardzo skuteczny. Nie jestem wielkim fanem tego auta, ale w kategorii osiągi+praktyczność to jedna z lepszych pozycji w segmencie mocnych HH i mocno rozważałbym ją poszukując nowego auta. Problemem jest tutaj cena (chyba, że bierzesz w leasingu na formę).

2. Nie mamy takich informacji, ale z przyjemnością (sam jestem ciekaw) pomęczę VW.
    #drivetastefully

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Twoje przypuszczenia to dyrdymały. Wytłumacz jakim cudem po załadowaniu maksymalnym bagażnika czyli jednocześnie dociążeniu tylnej osi, a mamy jeszcze do tego napęd na 4 koła, ma miotać tyłem? W żadnym samochodzie coś takiego nie wystąpi a już z pewnością nie tym. Ciśniesz bez sensu po kolejnym vagu wiec mam kolejne pytanie. Czy ktoś Ci za to płaci i czy masz z tego radość?
    Nie rozumiem dlaczego się spinasz. Skręcają przednie koła a tylne jadą jak jadą, jeśli masz bagażnik naładowany dość mocno to w zakręcie będzie na tylną oś działała większa siła odśrodkowa (ot fizyka, której nawet słono opłacani inżynierowie z VW nie obejdą), przesuwając tym samym granicę przyczepności. Dodatkowo koło po zewnętrznej będzie bardziej dociążone niż to po wewnętrznej i zjawisko będzie potęgowane im większa masa znajdzie się w bagażniku czy w ogóle w pojeździe (i im wyżej środek ciężkości a ten przesunie się w górę przy komplecie pasażerów i załadowaniu bagażu). Napęd na 4 koła nie jest antidotum na wszystko.
    Nie, nikt mi nie płaci - mam po prostu swoje zdanie - nie można?

Pytanie na ile spadają realne osiągi przy pełnym załadowaniu tego auta - uważam, że w testach tego typu aut dobrze by było to zbadać - po to kupuje się kombi żeby mieć większy bagażnik i po to kupuje się mocny silnik żeby jechać szybciej czy połączenie jednego z drugim będzie dobre? Intuicja podpowiada mi że nie bardzo.
    Jak z hamulcami? Czy w standardzie są odpowiednio wytrzymałe?

Wracając jeszcze do bagażnika - część ciężaru będzie za tylną osią - ta masa będzie niczym dźwignia dodatkowo wyrzucać tył auta na zewnątrz - przy niefortunnym rozkładzie masy możliwe, że będzie to istotne.

I na to też napęd na 4 koła nie pomoże.

Jest opcja z manualem kupić tę wersję?

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Odnosze wrazenie ze ten samochod jest bez sensu. Dlaczego? Bo ma byc szybki i precyzyjny w prowadzeniu do tego komfortowy i malo palic. Niestety nie ma zadnej z tych cech.
    Swoje zdanie można mieć, ale czasem chyba warto się dwa razy zastanowić przed napisaniem czegoś. Ten samochód nie jest szybki? To jest kompakt o mocy ponad 300 koni, który robi poniżej 5 sekund do setki. To jest BARDZO szybko. Myślisz, że po załadowaniu czwórką osób i bagażem nie będzie mógł ruszyć z miejsca czy jak? Ludziom to się już w głowach poprzewracało...

Ma być komfortowy? Zgoda. A nie jest? Z tego, co kojarzę, jeśli masz DCC, to w trybie komfort jest naprawdę w porządku.

Ale czy ma mało palić? Nie wiem, skąd to założenie. Może mniej niż gdyby włożyli tam jakieś V6, ale generalnie to nie ma być mistrz zielonej jazdy. Spalanie zdaje się być znośne, jak na tego typu wersję.

Pytanie niby zasadne, ale nie do końca. Bo po kiego czorta chciałbyś to robić? Osobiście przetestowałbym tę opcję raz, może dwa i nigdy więcej do niej nie wracał. Bez tego i tak przyśpiesza nadzwyczaj żwawo, a robić z siebie głupka i piłować silnik na światłach - nie, dzięki.

Nie zgodzę się też z test1uci co do wyglądu. Moim zdaniem nijak nie przypomina "trumny na kołach". Ot, zwykłe, niebrzydkie lecz pozbawione szczególnego polotu kombi. Ale to w sumie rzecz osobistych preferencji.

Ja w kombiaku wyżej cenię komfort aniżeli piorunujące osiągi, więc wolałbym oddać część "kucyków" w zamian za lepsze resorowanie i wyciszenie, ale muszę przyznać, że nie pogardziłbym taką R-ką. Naprawdę kompetentny samochód. Cena jednak jest abstrakcyjna (i to już ta standardowa).

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Czy napisalem ze nie bedzie mozna ruszyc z miejsca - nie przypominam sobie. Chodzi mi o to jak auto zachowuje sie przy pelnym wykorzystaniu nadwozia.
    Poza tym jesli sportowe zawieszenie sprowadza sie do regulowanych amorkow to szczerze balb ym sie rozwijac pelna moc tego motoru.
    Kombi i komfort - hm... jak widac kazdy ma odmienne pojecie komfortu.

Dobrze podsumowales LC - pilowanie auta i robienie z siebie glupka no ale skoro jest taka opcja to dlaczego jej nie uzywac? Pytanie jak taka eksploatacje zniesie dsg.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Celowo przesadziłem. Wiadomo, że jeśli zapakujesz czterech chłopa po 90kg wraz z ich bagażami to będzie gorzej przyśpieszał i bardziej się męczył, ale to nadal będzie naprawdę szybkie auto. A jak się będzie prowadzić - to już pytanie do tych, którzy testowali to auto w takich warunkach.

Dlaczego nie używać LC? Właśnie dlatego, że na zwykłej drodze nie bardzo jest sens...

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl o kombi i komforcie?

Uprawnienia umieszczania postów