Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 215

Wątek: Godny następca Grande Punto?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Fabia 1.4

Domyślnie

Brera jest ładniejsza w wersji sedan :P Tył ma za gruby, a 159 jest piękna

Awatar Buzzer
    Auto
    L III

Domyślnie

AGENT - myślę, że alfa 159 kombi będzie odpowiednia dla Ciebie. Planujesz rodzinę wozić tym autem?

- - - Aktualizacja - - - -

Gdybym miał jedną pociechę to bym zmienił lagunę na właśnie 159 2.0jtd ale niestety nadwozie alfy jest relatywnie ciasne.

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-75-tbi-sportwagon-200km-skora-nawigacja-fv23-ID6yVISL.html#c2bf52f9b4
    Mokro w majtach od samego patrzenia :-).

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ta Alfa Brera wygląda mi na tą bazową wersję (jako nowa w 2009 roku - 135 tys zł). Pamiętam, bo pod koniec 2009 roku była jakaś loteria Plusa, gdzie były do wygrania właśnie te egzemplarze. Wydawane były właśnie w styczniu 2010. Niestety nie udało mi się żadnej wygrać, a byłem strasznie nakręcony ;-)
    Pamiętam też, jak te Alfy lądowały od razu na allegro po 80 tys zł...
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Od 4 lat Kanarek i następcy brak...

Domyślnie

Brera bardzo mi się podoba, tylko pisanie, że takie auto pali 10 l benzyny w mieście zakrawa na śmieszność. Dychę benzyny to moje Punto bierze. Głównie jednak chodzi o to, że ani brery ani 159 nie da się zagazować, a na benzynę nie chcę wydawać pół wypłaty co miesiąc. Do kombi i vanów mam podobne podejście jak robak - raczej nie teraz...
    Nadwozie sedan też nie jest moim ulubionym, ale jakiś czas temu wpadł mi w oko jeden samochód, np. ten:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki...-ID6z49eO.html

Czytałem o nim artykuł na autogalerii, mam mieszane uczucia...

Awatar Buzzer
    Auto
    L III

Domyślnie

AGENT - biadolisz powoli. Myślę, że na chwilę obecną nie ma sensu żebyś zmieniał auto bo kompletnie nie wiesz czego chcesz.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

W tej chwili właściwie nie ma silnika którego nie da się zagazować.
    Obecnie Ford do 1.5 EcoBoost daje fabryczną instalację gazową (przypominam, że to silnik z bezpośrednim wtryskiem). Instalacja jest genialna, bo korzysta z fabrycznych wtryskiwaczy i wtryskuje gaz w formie ciekłej (trochę oksymoron) i silnik można uruchamiać już na LPG.

W tej chwili właściwie nie ma silnika którego nie da się zagazować.
    Obecnie Ford do 1.5 EcoBoost daje fabryczną instalację gazową (przypominam, że to silnik z bezpośrednim wtryskiem). Instalacja jest genialna, bo korzysta z fabrycznych wtryskiwaczy i wtryskuje gaz w formie ciekłej (trochę oksymoron) i silnik można uruchamiać już na LPG.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Od 4 lat Kanarek i następcy brak...

Domyślnie

Owszem biadolę, ale coś kupić chcę. Gazowanie tsi czy podobnych wynalazków jest irracjonalnie drogie i nie wiadomo jak to się będzie sprawowało podczas dłuższej eksploatacji, moim zdaniem skórka za wyprawkę.Pewnie za podobne pieniądze można już zagazowac V8, a to z pewnością bardziej żywotne rozwiązanie.
    BTW Miał ktoś do czynienie z 333-konnym V8 w BMW, np. E60? To skarbonka bez dna?
    Four wheels move the body.
    Two move the soul.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Dobry i trwały silnik współpracujący z lpg. Jak znajdziesz zadbane auto to bierz.

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW E32 730i V8 '94, Alfa Romeo 166 2.4JTD '03, Daewoo Espero 16V '98, Mercedes-Benz W124 230CE '90

Domyślnie

Nie licząc uszczelniaczy zaworowych, które zaczynają padać po ok. 160tys. km, oraz magistrali wodnej, z której ucieka płyn chłodniczy (sławetna rura układu chłodzenia).
    Wymiana uszczelniaczy daje spokój na drugie tyle przebiegu - koszt 2500-4000zł. Co do rury wodnej, są już zestawy naprawcze które eliminują problem na dobre - ok. 2000zł. Ceny podane z robocizną.
    WRC is for Boys. Group B was for men.
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Give me back the eighties!

BMW E32 730i V8 Calypsorot Metallic
    /
    Alfa Romeo 166 Grigio Patrizia /Mercedes-Benz W124 230CE Almandinrot Metallic
    ex Opel Frontera A Sport, BMW E36 Coupe

Awatar manager
    Auto
    9-3/W124/Multipla

Domyślnie

Z następcą Grandę Punto będzie problem, bo skoro nawet Fiat nie potrafi opracować lepszego auta, to my Agentowi tym bardziej nie pomożemy. Myśle, że ten temat nie ma większego sensu dopóki autor nie ogarnie czego tak naprawdę potrzebuje i nie wypracuje jakiegoś kompromisu.

Uprawnienia umieszczania postów