Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: 2018 Toyota Land Cruiser

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3d), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III), C2 (2szt)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    A propos, sam masz LC. Touarega i Rav 4, więc.....
    Pradik jest moim wołem roboczym, robiącym ponad 50 tys. km rocznie i to nie zawsze po drodze a Touareg autem rodzinnym, właśnie dla tego że nie bardzo sobie wyobrażam dalsze podróże Land Cruiserem z rodziną po asfalcie.
    Te auta u mnie to raczej konieczność. Mieszkam i pracuję w miejscu, które (jak bywały jeszcze zimy) bywało odcięte od świata. Nawet VW jest w dość specyficznej wersji (4XMotion) by w rzazie uszkodzenia LC a wcześniej Hiluxa (co czasami się zdarza) mógł go zastąpić w pracy. RAVka jest autem żony - ona też musi jakoś czasami dostać się do miasta.
    Jeżeli chcesz "możliwości pojechania w teren, zwiedzania bezstresowego miejsc powszechnie niedostępnych albo z utrudnionym dojazdem" to proponuję ci raczej właśnie Touarega.
    Cena zbliżona (no może trochę droższy) a nawet nie przypuszczasz jaki jest dzielny w terenie i jednocześnie świetny na asfalcie a i setkę (bez przeróbek) osiąga w trochę ponad 7s (7,6s).
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywnym

Awatar Rok z Bagien
    235
    Auto
    Skoda Octavia III Combi, 1.8 Tsi, 4x4, DSG6

Domyślnie

Touareg raczej nie. To nie ta filozofia wolałbym wówczas Forestera XT, tam napęd S-AWD plus X-mode na trudny teren potrafią bardzo dużo.
    Zaskakująco dużo.

Ach i byłbym zapomniał o rzeczy najważniejszej - bez której żadne forum motoryzacyjne i test obyć się nie może - spalanie.

Otóż cały cykl jazdy zamknął się wartością 12,4 l. Była jazda podmiejska, ale nie trasy tylko podłódzkie wsie, częste przyspieszania, hamowania, jazda "w terenie" plus trochę miasta.

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3d), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III), C2 (2szt)

Domyślnie

...wolałbym wówczas Forestera XT, tam napęd S-AWD plus X-mode na trudny teren potrafią bardzo dużo.
    Forester jest świetny. Szczególnie lubiłem pierwsze dwie generacje za swoistą dyskrecję - Ludzie myśleli że to zwykłe, trochę podniesione kompaktowe kombi a ja lubię takie klimaty (taki trochę sleeper)

Otóż cały cykl jazdy zamknął się wartością 12,4 l. Była jazda podmiejska, ale nie trasy tylko podłódzkie wsie, częste przyspieszania, hamowania, jazda "w terenie" plus trochę miasta.
    Biorąc pod uwagę tryb jazdy, to całkiem dobry wynik. Te auta (terenowe SUVy) są bardzo wrażliwe na sposób jazdy. O ile latem czasami przy spokojniejszej jeździe udaje mi się zejść ze spalaniem prawie do 10l, to już przy odrobinie wysiłku spalanie wzrasta do 12 - 13l ( o jeździe w terenie nawet nie będę wspominał). Średnio (2 lata, 115 tys.km) 11,5l ale ja mam silnik 3,0 i skrzynię 5-ciobiegową.

... ale co by było bez marzeń (tych motoryzacyjnych chociażby)?
    Zdecydowanie masz rację. Nawet miałem kiedyś taką przygodę z marzeniami właśnie:
    Wyobraź sobie że, zupełnie irracjonalnie, kupiłem Alfę GT (co prawda używaną) bo mi się tak strasznie podobała. Można by wręcz to porównać do zakochania się ;-).
    Niestety, pomimo starań a mojej strony, była to miłość bez wzajemności. Poznałem sens wszystkich kawałów o właścicielach Alfy między innymi to dla czego nie mówią sobie dzień dobry po południu. Lecz mimo wszystko nie żałuję - Jeździłem jednym z najładniejszych aut.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywnym

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Nikogo nie chcę osądzać.

Ale jak poważny portal chce zaistnieć, to nie może się ograniczać do pójścia na plac samochodów prasowych i wypożyczenia tego samego pojazdu, którym wcześniej jeździł Zachar, SCF, M. Drives (i jego żona), czy Pertyn.

Naprawdę uważacie za celowe i interesujące robienie testów samochodów, których nawet nikt nie skomentował tu na forum? Renault Twingo GT, E-300 Cabrio, BMW X3 M40i ... wymieniać dalej?
    Albo siedemnastej wersji Octavii?

Come on !!!
    Dla chcącego nic trudnego.
    Bo jak kolega podpowiada:

Bez napinki...
    Pozwolę sobie odpisać i nieco to wszystko wyjaśnić, bo widzę, że często pojawiają się tego typu komentarze.

Jak to mawiają amerykanie "but it ain't that simple" - i tak często stajemy na włosach, aby przygotować dla Was naprawdę ciekawe materiały.

Tak, uważamy za celowe, gdyż wiele z tych aut testujemy jako pierwsi w Polsce, a są to także auta, które prędzej lub później będą pojawiały się w niemałej liczbie na ulicach. Testy są komentowane coraz częściej na portalach społecznościowych - Facebook niestety mocno ugryzł forum (i fora ogólnie), z czym mniej lub bardziej skutecznie staramy się walczyć.

Dwa - to nie jest tak, że sobie "idziemy" po wszystkich i zbieramy resztki z podwórka. Wszystko zależy od naszych relacji z poszczególnymi producentami. To jest oficjalny kanał współpracy, który pozwala nam na szeroki zakres działań. W 2018 roku czeka nas sporo zmian tutaj na stronie, więc - mamy nadzieję - że i atrakcyjność publikacji wzrośnie. Swoją drogą - w momencie, w którym aG startowało z testami (2005 rok) Zachar był jeszcze nikomu nie znanym zawodnikiem. A później los potoczył się tak jak się potoczył

"Wziąć auto od dealera" - brzmi pięknie, ale też nie jest proste. Raz - dealerzy niechętnie użyczają auta dziennikarzom. Odsyłają wówczas bezpośrednio do importerów (ponownie - oficjalny kanał współpracy). Jeśli jednak zgodzą się na współpracę, to auto użyczane jest na bardzo krótki okres - jest to najczęściej kilka godzin. Jeśli w tym czasie mamy a) zapoznać się z autem, b) sprawdzić jego właściwości jezdne na drodze i w terenie, c) ocenić obiektywnie zużycie paliwa przeprowadzając kilka pomiarów w rzeczywistych warunkach (tak jak podajemy to w testach), d) zrealizować dobrą sesję zdjęciową, to jest to w zasadzie bez sensu.

Inna kwestia jest taka, że importer często olewa dany model. LC150 w parku pojawia się raz na ruski rok, zaś najczęściej krąży przez chwilę po mediach, a później znika w czeluściach działu zwanego marketingiem - i tutaj kończy się zabawa.

To, co robimy, nigdy nie jest współpracą komercyjną. Czyli zabierając Infiniti Q50S w Alpy (jako jedyna redakcja z Polski porwaliśmy je na tak długą wycieczkę, aby sprawdzić je na zdecydowanie dłuższym dystansie niż typowe dla nas 400-800 kilometrów) zrobiliśmy to za własne pieniądze. Podobnie wygląda kwestia realizacji innych publikacji. Słodzenia i komercyjnego gadania u nas nie ma, stąd też ograniczone pole do popisu, bo i budżet z tego powodu jest zdecydowanie mniejszy niż u konkurentów, którzy głównie z tego żyją

Wracając do tematu:

Nieco ponad dwa lata temu testowałem krótkiego LC w wersji "bieda Prado" z manualną skrzynią biegów.

https://autogaleria.pl/testy/toyota-...rado-3-0-d-4d/

Po dziś dzień niezwykle ciepło wspominam to auto. Pokonałem nim blisko 2500 kilometrów, zwiedzając cudowne dzikie okolice Krynicy Zdroju (choć drogowe opony trochę niedomagały i bywało "gorąco") jak i autostrady i miasto. Cały czas uważam, że LC pomimo "nastu" lat na karku wciąż trzyma poziom. Mam nadzieję, że nowa wersja wreszcie zagości i u nas - będę działać w tej kwestii
    Just another random guy driving random cars around random places.

Awatar Rok z Bagien
    235
    Auto

Domyślnie

MCL

Nie będę się silił na mądrości. Choć przyznam, że dość długo redakcja zwlekała z komentarzem. Sądziłem, że nastąpi to wcześniej...
    Cóż motoryzacyjne portale, programy, gazety, fora żądzą się dziwnymi i nieprzewidywalnymi prawami.

Co i rusz jedne się pojawiają, inne znikają, jedne odnoszą sukces, inne są spychane w niebyt, inni podążają swoją drogą, inni się bawią w powielanie schematów (żenujące są próby Automaniaka bycia jak Top Gear) itd itd.

Nie ma gotowej recepty, bo nasze (odbiorców gusta są rozstrzelone w kosmos), każdy lubi co innego.

Wiem natomiast jedno. Na ikony motoryzacji nie można się obrażać. I należy zrobić wszystko, by pokazać jakimi one teraz są, jak się zmieniają (lub nie), czym są, czym były.

Czy się to komuś podoba, czy nie Mustang, Camaro, Mercedes G, Land Cruiser i inne pojazdy to legendy.

Tytułowy LC liczy sobie ponad 65 lat (rok 1951 Toyota BJ, rok 1960 Toyota LC J4, rok 1984 LC J7, rok 1996 Toyota LC J9, rok 2002 Toyota LC J12 i rok 2009 Toyota LC J15), a jego historia jest ciekawa i frapująca.

Warto zobaczyć, gdzie po tych 65 latach zaszli Japończycy.

No to czekam na test 150.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Święta, nowy rok, urlopy - tak, odcięliśmy się trochę od sieci. Trzeba odpocząć i nabrać siły na intensywny rok 2018. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz zaskoczymy
    Just another random guy driving random cars around random places.

Awatar Rok z Bagien
    235
    Auto

Domyślnie

Mają malcziki polot !!!
    Mnie by ten power box spakojna wystarczył.
    https://www.youtube.com/watch?v=jGNQdQo0jnA

A tutaj warto spojrzeć od 20 minuty.
    https://www.youtube.com/watch?v=lF_h17i0jdQ

Uprawnienia umieszczania postów