Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910
Pokaż wyniki od 91 do 98 z 98

Wątek: Jaki samochód na długie wygodne trasy - A4, A6, Passat?

Auto
    służbowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    7.2 z kompa a ile z tankowania?
    to z tankowania - dokładnie 7,23
    Z kompa 7,0l

Fakt, że jechaliśmy głównie po autostradach (Austria, Czechy, Słowenia, Chorwacja). Natomiast w celach naszej podróży - Słowenii i Chorwacji albo mocno w górę albo w dół.
    Aha...auto miało jeszcze system odłączania 2 cylindrów, co na autostradach na tempomacie robiło dosyć często Nie było grzania - autostrady 130-140. Natomiast ciągle 4 osoby i bagażnik załadowany na full. Zostawiliśmy w Wa-wie podwójną podłogę, bo nie zabralibyśmy wszystkiego do bagażnika.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Krazy jeżeli dobrze kojarzę, to November wali trasy, tam nie masz szans na spalanie 7 litrów w silniku benzynowym. Ja w dieslu w Peugeocie jak jadę szybciej przebijam "siódemkę".
    Prędkość na poziomie 130-140 + odłączenie 2 cylindrów na tempomacie i tak właśnie wynik - 7,23 z tankowania, 7l z kompa (zdjęcie powyżej)
    Ostatnio edytowane przez Krazy ; 03-10-2017 o 20:31
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

Krazy nie wiem jak November ale ja na autostradzie trzymam najczęściej 170-190.
    7 litrów w benzynie jest nierealne, 9 pewnie też nie. Jak masz zrobić na raz 1000 czy 1500 km to nie jedziesz 130 km/h.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Auto
    służbowe

Domyślnie

To jakby jasne jest. Audi A4 B8 2.0TDI z automatem i przednim napędem przy trzymaniu 190-200 z niezbędnym hamowaniem zamyka mi się w 10litrach. Też wcale niemało.
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Awatar NovemberYankee
    Auto
    Passat 1.8 TSI / Soul 1.6 GDI

Domyślnie

To ja widzę jestem chyba z tych raczej bardziej spokojnych kierowców na AG, bo moja typowa, autostradowa prędkość to zazwyczaj okolice 150, no maksymalnie 160... powyżej zaczynam się czuć niekomfortowo, zwłaszcza na polskich dwupasmowych autostradach, gdzie w każdej chwili można się spodziewać, że spokojnie jadący prawym pasem TIR zaraz zupełnie niespodziewanie znajdzie się na lewym i rozpocznie trwający pół godziny manewr wyprzedzania

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

ja cisnę nad ranem te prędkości - jest puuusto wtedy i miło
    na powrocie to często na A2 nie ma szans jechać 120 km/h tak jest zawalona.

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Paseratti z jakim silnikiem? 190 czy 240?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez NovemberYankee Zobacz posta
    Panowie dzięki za opinie i komentarze - tak jak pisał @Driv3r nie zdecydowałem się na benzynę, ponieważ Passat jest kupowany z myślą o przebiegach przekraczających 100 tysięcy kilometrów rocznie i moim skromnym zdaniem w takim przypadku inwestycja w diesla jest sensowna. Martwicie mnie trochę tym sprzęgłem, ale może TDI będzie miał lepsze, a i większość życia auto spędzi na autostradzie, to też żywotność tego elementu odgrywa tu trochę mniejszą rolę. Nie zdecydowałem się zaś na DSG z dość prozaicznego powodu - po prostu finansowo nie mogłem sobie pozwolić na tak skonfigurowany samochód, zresztą obecnego Paska mam z taką skrzynią i jest może fajna w ruchu miejskim, ale cały czas obawiam się o ewentualne usterki i koszty ich napraw.
    O sprzęgło się nie martw. Ojciec jeździ A6 2.0 TDI 150 KM z manualem (tak, istnieje taka konfiguracja, wersja po liftingu, nigdy nie obecna w polskich cennikach) z 2016 roku. Aktualnie ma ponad 160 000 km przelotu i auto jest w stanie idealnym, przy czym mój ojciec do najlepszych kierowców nie należy i często zdarza mu się przejechać zdecydowanie zbyt długi odcinek na półsprzęgle. Poza tym spalanie jest śmiesznie niskie - 5,7-6,1 to standard.
    Just another random guy driving random cars around random places.

Domyślnie

Znajomy zrobił A6, ale 2,7TDI manual 420tyś km i sprzęgło nie dawało znaków zużycia.

Uprawnienia umieszczania postów