Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Mercedes GLC, Lexus NX, BMW X3 a może....?

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Mam dokładnie takie właśnie podejście. Ma mnie być wygodnie, ma mi się dobrze jeździć, mam zmieścić czasem rodzinę na jakiś wyjazd. Pod tym względem góruje mazda bo za najmniejsze pieniądze daje wszystko włącznie z headup display, matrycowe ledy, aktywny tempomat itp. W pozostałych premium kwotę trzeba by podwoić w stosunku do mazdy aby otrzymać to samo dlatego też ponieważ tej kwoty nie chcę podwoić te premium bedą gorzej wyposażone co nie znaczy że golasy bo takich nie chcę i dlatego np. macan odpada. Mercem jeździłem, xc60 dieslem (nie mają benzyny demo w salonie), mazdą udało mi się właśnie pojeździć w wersji 2.5, na lexusa się wybieram aczkolwiek podobno wersja po liftingu to nie tylko zmiany wizualne ale inaczej zestrojone zawieszenie itp więc jak wejdzie to może być inaczej. Po wszystkich tych jazdach, oglądaniu, macaniu póki co na placu boju GLC, CX5 i NX. Czekam na dalsze opinie. Może ktoś ma i może się podzielić informacjami z uzytkowania?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Przecież można przedłużyć gwarancję w Alfie lub ewentualnie wziąć pakiet serwisowy z leasingiem. Co się ma popsuć przez 5 lat to się popsuje.
    ja bym nie chciał, żeby coś mi się popsuło w połowie drogi na wakacje np. na Półwysep Iberyjski...
    jak kupujesz samochód drugi / trzeci to można nie patrzeć na to, ale podstawowe auto musi być bezawaryjne.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Ale serio, któraś nowa Alfa padła w trasie? Znam przypadek, że nówka A5 się zatarła w trasie, albo w Mercedesie C zapalił się silnik. W dzisiejszych czasach premium nie oznacza już bezawaryjności. Tak samo się sypią jak 'zwykłe' auta.

Cytat Zamieszczone przez mateo_007 Zobacz posta
    mazdą udało mi się właśnie pojeździć w wersji 2.5,
    I jak wrażenia? Osiągi ok?

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Ale serio, któraś nowa Alfa padła w trasie? Znam przypadek, że nówka A5 się zatarła w trasie, albo w Mercedesie C zapalił się silnik. W dzisiejszych czasach premium nie oznacza już bezawaryjności. Tak samo się sypią jak 'zwykłe' auta.

I jak wrażenia? Osiągi ok?
    Powiem tak - jeździ się tym całkiem fajnie. Wyciszenie jest ok aczkolwiek jak mocniej wciśnie się gaz (czytaj: w podłogę) to silnik trochę słychać. Czy to dobrze czy źle? Trudno powiedzieć bo dźwięk silnika nie jest porywający, a z drugiej strony nadal potwierdzam dobre wyciszenie bo oprócz silnika przy wciśnięciu gazu w podłogę nie słychać nic. Auto fajnie się prowadzi, układ kierowniczy i zawieszenie jest ok. Co do samych osiągów - udało się całkiem szybko pojechać natomiast co do samego przyspieszenia....hmmmmm.... ponieważ ostatnio jeździłem pozostałymi i wszystkie mają turbo to odczucia są inne. Wydaje się być wolniejszy aczkolwiek po pierwsze trochę pewnie tak faktycznie jest, a po drugie jest to ten inny sposób przyspieszania, tutaj nie ma turbo, tutaj prędkość idzie liniowo więc nie ma tego odczucia nagłego wciśnięcia w fotel. Za to jeśli chodzi o wyposażenie to faktycznie jest super - head-up display w tej wersji jest na szybie nie na płytce wysuwającej się z deski. Pokazuje prędkość, znaki (rozpoznaje bezbłędnie), pokazuje wskazania z martwego pola, z aktywnego tempomatu. Skrzynia zmienia biegi ok jak na klasyczną. Bose gra dobrze. Aktywny tempomat i system utrzymania w pasie ruchu też działają fajnie. W sumie jak za te pieniądze autko jest super. No i jeszcze to że to jest japończyk (obecnie też jeżdżę japończykiem). Wydaje mi się, że to gwarantuje bezproblemowe użytkowanie - dlatego też lexus wśród samochodów do wyboru. O mercedesie niestety nawet dzisiaj znowu poczytałem niepochlebne opinie co do trzasków, zgrzytów, stuków z wnętrza No i tutaj za niecałe 170tys zł mamy auto w maksymalnej wersji z wszystkimi możliwymi opcjami więc jest na bogato (włącznie z słynnym czerwonym lakierem mazdy). Co robić?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Skoda Kodiaq!!!

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Skoda Kodiaq!!!

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    bez komentarza, czekam jeszcze tylko na Fiata Freemont

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mateo_007 Zobacz posta
    Co robić?
    Juz nikt Ci w niczym nie pomoze raczej, Twoja decyzja.
    Jak wyciszenie jest ok I Ci sie Mazda podoba, to bierz, szczegolnie, ze mozna jakas ze stocku wziac I bedzie miala wszystko (zaleta japonskiej 'konfiguracji').
    Lex bedzie pewnie z 70-80tys drozszy, a to sporo kasy, ale jesli to nie problem, to ja wzialbym Lexa, bo mi sie po prostu bardziej podoba

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Ale serio, któraś nowa Alfa padła w trasie?
    Raczej to dotyczy tylko Q. Natomiast pozostałe wersje to raczej pierdoły, jak to u Włochów. Ale faktycznie, jak ktoś chce mieć całkowicie bezproblemowe auto, no to Lexus.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Awatar manager
    Auto
    Fiesta/Rifter/reszta na sprzedaż

Domyślnie

Myślę, że XC60 ma już dużo mniej niedoróbek od wcześniejszych modeli. Znajomy miał ostatnio podobny dylemat tj. GLC Coupe, X4 albo... coś innego. Namawiałem na Stelvio albo F-Pace. Wziął XC60 T5, dostał dwucyfrowy (w procentach) rabat i auto będzie do odbioru jeszcze w tym roku. O ile z aluminium na desce, jeśli z drewnem, to w lutym

Uprawnienia umieszczania postów