Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Mercedes GLC, Lexus NX, BMW X3 a może....?

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie Mercedes GLC, Lexus NX, BMW X3 a może....?

Witam,

Chciałbym zrobić małą sondę co kupić waszym zdaniem. Z samochodów które biorę pod uwagę są:
    Mercedes GLC (GLC Coupe), Lexus NX (pewnie już ten po liftingu), BMW X3 (nowy model). Wersja w każdym przypadku benzynowa 2.0 turbo. Wyposażenie w każdym przypadku podobne (lexus pewnie najwyższe - wersja f-sport, mercedes i bmw trochę gorsze ale porównywalne).
    Co sądzicie? Co byście wybrali? Może ktoś ma jakieś doświadczenia. I na koniec jeszcze ciekawostka - jeździłem i jestem bardzo zaskoczony nową Mazdą CX-5. Ta mogłaby być w maksymalnej wersji wyposażenia z silnikiem 2.5 benzyna. No i zostałoby jeszcze trochę funduszy.
    Czekam na wasze zdanie (mile widziane opinie posiadaczy tych modeli)

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

takie pytanie, a nie bierzesz pod uwagę również Alfy Stelvio First Edition?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar spider
    Auto
    3008 - 2017

Domyślnie

Mazda jak dla mnie bardzo kiepski wybór. Skrzynia powolna, nie czuć tych 192KM, ekran z poprzedniej epoki, gdzie dotyk działa tylko na postoju. (Brak Apple Car).
    Jestem ciekaw jak porównałbyś wnętrze Lexusa, BMW i Mercedesa do 3008. Tak tylko z ciekawości, bo wiadomo ze to półka niżej.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Wiesz co, tu chyba glownie zalezy, co Ci sie podoba.

Mi Merc nie podchodzi zupelnie. Z wygladu najbardziej mi sie podoba NX,niebieski F-sport a najlepiej pewnie jezdzi X3, choc nowym nie jezdzilem.

Nowa CX-5 nie jezdzilem, ale mi sie podoba. To, ze multimedia starsze, no ok, moze, ale sporo kasy mniej jednak.
    Przejedz sie nimi i zobaczysz, i kup, co Ci sie spodoba, bo wszystkie te auta sa niezle

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    takie pytanie, a nie bierzesz pod uwagę również Alfy Stelvio First Edition?
    Patrzyłem i jakoś tak - dopóki czytałem i widziałem na zdjęciach było lepiej. Na żywo już trochę mniej i co więcej coraz więcej dobiega opinii o średniej jakości i awariach Bardzo szkoda bo gdy się pojawiła był to mój faworyt.

- - - Aktualizacja - - - -

spider:
    Ze skrzynią nie jest tak źle (powolna to wg dziennikarzy promujących grupę VW i ich DSG ). Ekran jest ok właśnie bardzo czytelny natomiast multimedia odstają ale ostatnio czytałem że mazda ma wprowadzić apple car play i będą aktualizowali także w cx-5. Co do 192 koni że nie czuć to nie wiem bo jeździłem 2.0 i tutaj szału nie było, a 2.5 niestety testowej nie mają. Co do ekranu że dotykowy tylko na postoju? To i tak więcej bo mercedes, lexus, bmw x3 (poprzednie) czy alfa stelvio mają tylko obsługiwane za pomocą jakichś pokręteł, płytek itp. W maździe jest i ekran dotykowy (na postoju) i pokrętło a'la i-drive w bmw. 3008 - mocno półka niżej i nie mówię nawet o tym że nie premium ale o tym że jeszcze mniejsze niż mazda cx-5, a przede wszystkim brak napędu na 4 koła a ponieważ obecnie mam to nie chcę już samochodu bez nawet jak ktoś powie że dołączany to pseudo napęd. Owszem nie jest to super ale pozwala po śniegu jeździć i wygrzebać się z zaspy (oczywiście bez przesady). Oczywiście część z wymienionych np. mercedes ma napęd stały.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

To ja zapytam o Porsche Macan. Rozważałeś? Jak bierzesz pod uwagę Lexa w wersji f-sport, to budżet musi oscylować gdzieś w kwocie 250 tys. Za tyle Macana dostaniesz (od 239 tys. zł), choć może mieć braki w wyposażeniu względem konkurencji, za to w kwestii napędu i prowadzenia zostawia rywali daleko w tyle.

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Macan fajny oczywiście ale:
    1. Za mały - jednak sporo odstaje wielkością od innych a samochód który szukam musi też spełniać rolę auta rodzinnego
    2. W tej cenie będzie golas, a to nie ma być auto tylko na pokaz że niby porsche a w środku szyby na korbki

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mateo_007 Zobacz posta
    Macan fajny oczywiście ale:
    1. Za mały - jednak sporo odstaje wielkością od innych a samochód który szukam musi też spełniać rolę auta rodzinnego
    2. W tej cenie będzie golas, a to nie ma być auto tylko na pokaz że niby porsche a w środku szyby na korbki
    A Audi Q5 i Volvo XC60 nie bierzesz pod uwagę?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Audi Q5? Jakoś strasznie nijakie mi się wydaje i chyba cała prasa motoryzacyjna sprawiła że nie przepadam za grupą VW. Te testy gdzie wszędzie wygląda że inni lepsi a w podsumowaniu zawsze pierwsze miejsce.
    Volvo - jeździłem i musze przyznać że fajnie się jeździ. Obawiam się tylko że volvo zrobiło taką rewolucję w modelach, że długo będą walczyli z chorobami wieku dziecięcego. W ocenach użytkowników XC90 już obrywa więc boję się, że z XC60 będzie podobnie.
    Ogólnie cały czas się zastanawiam czy warto dopłącać do premium czy np. taka mazda która jest dużo tańsza i ma lepsze wyposażenie. Do tego dobrze wygląda, materiały zaskakują jak na auto nie premium no i zaskoczyła mnie cisza w środku. Poprzedniczka była brana pod uwagę przy zakupie parę lat temu i m.in za hałas odpadła.
    Z premium GLC (jeździłem i było fajnie), NX także jeździłem ale tutaj czekam na wersję po liftingu bo na zdjęciach wygląda że poprawili trochę no i będzie trzeba znowu się przejechać), X3 - wybieram się bo podobno już dociera do salonów nowy model, no i XC60 faktycznie też mógłby być brany pod uwagę ale trochę się go obawiam.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mateo_007 Zobacz posta
    Co do ekranu że dotykowy tylko na postoju? To i tak więcej bo mercedes, lexus, bmw x3 (poprzednie) czy alfa stelvio mają tylko obsługiwane za pomocą jakichś pokręteł, płytek itp.
    Przecież te pokrętła, joysticki są o wiele wygodniejsze w obsłudze niż dotyk.

Ja bym wziął Stelvio, a potem CX-5 - bo prowadzenie sprawia mi frajdę, ale też wolę 'gorsze' auto na wypasie niż premium gołe. Ale to ja i mogę mieć inne preferencje niż autor wątku. Najlepiej pojeździć wszystkimi i się samemu przekonać, tym bardziej jak się wydaje ponad 200k PLN na auto.

Uprawnienia umieszczania postów