Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Volvo V50 2.0d

Auto
    służbowe

Domyślnie Volvo V50 2.0d

Rodzice w przypływie nagłej potrzeby kupili auto bez konsultacji
    Dokładnie ten egzemplarz:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=6988167622#

Jakieś wady/słabe punkty? Co sprawdzić? Co wymienić na zaś?
    Podobno stan całkiem ok, choć wg mnie licznik na bank kręcony (zużyty przycisk "+" tempomatu).
    Nie wiem, czy do plusów można zaliczyć to, że auto jest od jakiegoś czasu w Polsce (drugi już właściciel) i są faktury na wspomniane w opisie wymiany. A nawet na nieopisane (wymiana zawieszenia)

Dobrze kojarzę, że silniki jest od PSA a płyta i zawieszenie od Focusa?
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Auto
    Volvo

Domyślnie

W tym roczniku jeszcze bodaj wszystkie egzemplarze były bez DPFa
    Przycisk rzeczywiście mocno wytarty, ale kierownica nie jest wyślizgana. Może ktoś miał nawyk trzymania na nim kciuka podczas jazdy?

Tak, diesle 1.6 i 2.0 to konstrukcje PSA, chociaż w przypadku tego większego zdaje się z jakąś ingerencją Volvo w osprzęt, ale stuprocentowej pewności nie mam.

V50 to generalnie udana konstrukcja. U siebie zmieniałem chłodniczkę EGR oraz przepustnicę (dymienie, spadek mocy), poza typowo eksploatacyjnymi elementami zawieszenia.
    Warto zwrócić uwagę na miejsce mocowania zawiasów tylnej klapy do kabiny - potrafi rdzewieć. No i w tym roczniku potrafią parcieć wężyki, dlatego nie można zaniedbać regularnego przeglądu. Tym niemniej zadbane auto bez problemu przewozi mnie po trasach rzędu 700km (także za sprawą świetnych foteli), bez problemu spisuje się na autostradach w DE i nie stanęło mi na drodze.
    Dość ciasny w środku i ma niewielki bagażnik na na wymiary zewnętrzne, ale potrafi dać frajdę z jazdy, wciąż dobrze wygląda (znajomi nie chcą uwierzyć, że ma 13 lat), jest wygody i trwały.
    W Poznaniu znam 2 dobre nieautoryzowane serwisy Volvo.
    Ostatnio edytowane przez niktoś ; 19-10-2017 o 10:47

Uprawnienia umieszczania postów