Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: Alfa Romeo 147 czy Fiat Stilo?

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Pytanie do Arnolda kiedy to było?
    Wydaje mi się, że taki globalny rejestr działa od dość nie dawna (2-3 lata?!). I chyba też nie każdy ubezpieczyciel był w systemie.

Ja miałem ze 2 lata temu właśnie taką przygodę. Wymieniłem przednią szybę z AC (odprysk), bo stwierdziłem skoro mam 100% ochronę zniżek to nic nie stracę.
    Okazało się potem, że fakt, ochrona jest, ale tylko u nich, natomiast jak robiłem wycenę u innego TU to zamiast 10 lat bezszkodowego AC stwierdzili, że mam tylko 1 rok...
    Przygoda z sarną była w 2015 r a zmiana ubezpieczyciela w 2016.
    Myślę że największą rolę w tym odgrywa to na jakiego ubezpieczyciela zmieniasz polisę.
    Zauważ że niektóre TU są skłonne dołożyć Ci 10% zniżki żebyś tylko do nich przeszedł. Któreś z nich nawet reklamowało się tym że u nich możesz mieć nawet 70% (za bezszkodowość).
    Zastanawia mnie Twój przypadek. Coś jest "nie tak" bo przy pierwszej szkodzie nie tracisz przecież całych zniżek a jedynie zmniejszają się one o jeden próg tzn. np. z 60 na 50% by po 2 latach powrócić do poprzedniej stawki.
    Być może faktycznie figurujesz jako kierowca z jednoroczną bezszkodowością lecz składkę i tak powinni Ci obniżyć o 50% (bo straciłeś tylko jeden próg).
    Nawet jeżeli przyjmujące Cię TU nie będzie honorowało ochrony a bardzo zależy Ci by przejść do nich to wystarczy odczekać te 2 lata i zrobić to jako maksymalnie bezszkodowy (z maksymalnymi zniżkami).

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Oczywiscie ze dziala tylko u jednego. Dlaczego? Latwo policzyc. Kazda firma kalkuluje ryzyko i nie na reke sa dla niej klienci pobierajacy odszkodowania. Dlaczego jako firma x mam honorowac ochrone znizek z firmy y skoro firma y na tej ochronie zarobila i wliczyla ja do kosztow polisy a co mi z tego przyszlo? Nic - mam klienta ktory mial szkode to potencjalnie moze sie to przydazyc znow a nikt nie zaplacil za ochrone u mnie.
    Trudno mi wypowiadać się za TU ale jako osoba prowadząca od wielu lat firmę spróbuję przedstawić to "po mojemu".
    Jest takie powiedzenie "Do dobrego interesu czasami warto dołożyć". To się nazywa myślenie długofalowe. Czasami robi się takie rzeczy (i nie tylko takie), by pozyskać lub nie stracić klienta, zwłaszcza takiego, który rokuje na zyski w dalszym okresie współpracy.
    Zdarza mi się robić usługi "po kosztach" a czasami nawet ze stratą po to by zarobić na wykonywaniu następnych.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Dlatego jest takie cos jak historia szkod. Jesli komus raz sie przytrafilo a wczesniej dlugo nic to nie zadna ochrona znizek dziala w innych TU tylko wlasnie rzeczone dokladanie do dobrego interesu.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    Zastanawia mnie Twój przypadek. Coś jest "nie tak" bo przy pierwszej szkodzie nie tracisz przecież całych zniżek a jedynie zmniejszają się one o jeden próg tzn. np. z 60 na 50% by po 2 latach powrócić do poprzedniej stawki.
    Być może faktycznie figurujesz jako kierowca z jednoroczną bezszkodowością lecz składkę i tak powinni Ci obniżyć o 50% (bo straciłeś tylko jeden próg)..
    Skrót myślowy. Oczywiście 'straciłem' jeden próg. Ogólnie mam od wielu lat 60%/60% na OC/AC, posiadam też kilka aut, i przedłużając AC w jednym z nich (ale inny ubezpieczyciel) miałem właśnie ten problem, bo w systemie 'nagle' pojawiło się, że miałem szkodę.

Co chciałem zaznaczyć, to że ochrona przed utratą zniżek to jest tylko produkt wewnętrzny danego TU, ponieważ i tak odhaczą w systemie szkodę i pozostałe TU będą ją widziały.
    Jak dla mnie nie opłaca się w ogóle brać takiej opcji. Co innego jakby taka ochrona działała przed wpisem do systemu...

Ale OT się zrobił. Może mod przeniesie to do nowego/innego tematu?!

Auto
    Audi A3

Domyślnie

Według mnie Stilo to lepszy wybór niż Alfa. Może nie wygląda tak dobrze jak Alfa ale do miejskiej roboty znacznie lepszy.

Uprawnienia umieszczania postów