Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: VW Golf VI 1,6 MPI

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

W ogóle mało jest współczesnych silników w kontaktach z tych lat nadających się pod log. Oprócz wyżej wspomnianych to chyba jeszcze tylko Megane iii z k4m 1.6 16v. Vti od PSA da się zagazowac ale już trudniej, podobnie jak 1 4 tce

Auto
    Daewoo Lans/Opel Astra H

Domyślnie

Jeszcze jest cee'd 1.4 100KM, i30 1.4 100KM/1.6 120KM, giulietta 1.4 T no i jak ktoś się uprze to aurisa zagazuje

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Ceed/i30 mają szklanki i chore ceny regulacji. Giulietta ma M32. Auris 1,6 Valvematic ma co prawda hydraulikę, ale głowica jest zwyczajnie delikatna. Ja wiem, że można szklanki szlifować i mieścić się w 600zł. Ale w praktyce nie jest tak pięknie. Pojawiają się już wtedy takie kwoty eksploatacji gazu, że to się nie opłaca. Doliczyć trzeba jeszcze stracony czas na mechaników i godziny w warsztacie. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Ja co 10-12 000km jadę wymienić olej, filtry, zrobić serwis LPG - trwa to 2 godziny i jeżdżę kolejne 10-12kkm. Tak to się odbywało w Astrze i tak docelowo chcę aby to wyglądało w Golfie. Astra przez ostatnie 100 000km nie spędziła nigdy w warsztacie więcej czasu niż jeden dzień - a cały dzień tylko w przypadku wymiany rozrządu, którą wiązałem z kompletnym przeglądem zawieszenia i innych rzeczy. W momencie kiedy awarii uległ silnik, została naprawiona i będzie używana na "dojazdy w miejscu". O Samochody mocno dbam, ale też dość intensywnie je użytkuje, więc konstrukcje z którymi wiem, że będą problemy odpadają.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Z tego co na szybko rzuciłem okiem, to trochę przesadzasz z tym M32. Wystarczy dobry olej, dolać go trochę więcej i nie powinno być większych problemów.
    Może masz inne odczucia, ale wg. mnie mój Golf nie jest istotnie cichszy niż Bravo, a przy braku szóstki myślę, że może być nawet głośniejszy. Do foteli w wersji Emotion, również nie miałem zastrzeżeń, a wersja Sport ma moim zdaniem jeszcze lepsze.
    Materiały, owszem, gorsze, ale nadrabia to wyposażeniem, jeżeli mówimy o tych topowych wersjach, które i tak są tańsze, niż Golfy.
    Poza tym płyta podłogowa i zawieszenie, są przeniesione ze Stilo, prostymi konstrukcjami, co czyni je tanimi w eksploatacji, w odróżnieniu od Golfa.
    Sądziłem, że ten silnik, ta skrzynia i to wyposażenie raczej wybrałaby osoba która robi po mieście kilka kilometrów, a nie połykacz kilometrów.
    Szanuję decyzję, ale po prostu jestem w szoku :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Daewoo Lans/Opel Astra H

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Auris 1,6 Valvematic ma co prawda hydraulikę, ale głowica jest zwyczajnie delikatna.
    Mi chodziło o 1.33, znam yarisy co na lpg śmigają bez problemu z tym silnikiem
    a 1.4 w kijankach to dyskusyjny temat, ale podobno wbrew pozorom wcale nie jest tak źle z tą regulacją zaworów, a przy oszczędnościach na lpg raz na jakiś czas można to przeboleć

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Miałem ostatnio okazję przejechać 150km starą A-czwórką z tym 1.6 MPI i o ile jeszcze dynamika była przyzwoita (nawet z trzema dorosłymi osobami na pokładzie), o tyle jazda z prędkością większą niż 120km/h jak dla mnie nie wchodziła w grę ze względu na obroty, które ta jednostka wówczas osiągała i hałas z tym związany. Brak szóstego biegu aż nadto rzucał się w...uszy. Ale jeśli ktoś nie potrzebuje jeździć szybciej to w sumie czemu nie, choć też raczej bym się decydował jeżdżąc po mieście i okolicach niż regularnie w dłuższe trasy.

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Olejem nikt jeszcze skrzyni nie naprawił, a tutaj mamy zwyczajnie wadę konstrukcyjna. Początkowo stosowany czerwony olej rzeczywiście był nieporozumieniem, ale stosowanie slomkowego nie poprawiło bardzo sytuacji. W 2012 dokonano kilku modyfikacji, które tylko częściowo pomogły. Ja chętnie bym sobie Astre J 1.4T kupił, ale skrzynie IMO są bardzo awaryjne. Tutaj jest to dość dobrze opisane: https://www.skrzynie.com.pl/m32-wady-skrzyni.html
    Czym innym jest włożenie 4000zł w kompleksową naprawę skrzyni i pożegnanie problemu, a czym innym jest wyłożenie 4000zł na ratowanie bubla. Wymiana łożysk jest tutaj naprawą doraźną, bo łożyska są zwyczajnie źle dobrane do panujących w skrzyni obciążeń. Stosunkowo często siedzisko łożyska w korpusie jest uszkodzone i robią się nam wtedy problemy. Korpusy są bardzo drogie (bo popularne), regeneracja nie jest możliwa.

Golf IV ma krótszą skrzynie, podobnie jak np Leon II 1.6 mpi. Nie są to astronomiczne różnice, ale przy prędkości 140km/h jest to prawie 300rpm.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Uprawnienia umieszczania postów