Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: VW Golf VI 1,6 MPI

Domyślnie VW Golf VI 1,6 MPI

Po 150 000km przejechanych Astrą, przyszedł czas na coś nowego. W samochodzie spędzam sporo czasu, przebiegi też nie należą do najniższych. Miało być coś, co jeździe bezawaryjnie, daje się eksploatować na LPG, a dodatkowo ma dobrze wykonane i ergonomiczne wnętrze z akceptowalnym wyposażeniem. Rozwiązywałem to równanie na różne sposoby i zawsze wychodziło mi z tego: Golf VI. Jakby o nim nie mówić, to słabych punktów ten samochód raczej nie ma - jest po prostu dopracowany. Prawie kupiłem Astrę J 1,4T - ale jednak widmo skrzyni M32 i moich autostradowych przebiegów raczej przesądziło wybór. Nie mam czasu na bujanie się z naprawami tego bubla.

VW Golf VI 1,6 8V 102KM 09' (LPG wejdzie niebawem). 98 000km przebiegu, jeden właściciel, polski salon. Stan ogólny bardzo dobry. Wyposażenie dość podstawowe, ale ma to czego potrzebuję:

- ABS, ESP.
    - 7 Poduszek.
    - Klimatyzacja półautomatyczna.
    - Podłokietnik.
    - 4x elektryczne szyby, lusterka.
    - Lepsze radio z 8 głośnikami.
    - Tempomat (się dołożył wczoraj).
    - Skórzana kierownica.
    - itd.

Generalnie Golf jak Golf. Jeździ się tymi samochodami po prostu dobrze.

[IMG]https://images81.fotosik.pl/907/d73cc8c5b07b9fe9gen.jpg[/IMG] [IMG]https://images84.fotosik.pl/907/fe8846394c834a1cgen.jpg[/IMG] [IMG]https://images81.fotosik.pl/907/f7c75aa5a54063acgen.jpg[/IMG] [IMG]https://images84.fotosik.pl/907/03208d7c2451d1ffgen.jpg[/IMG] [IMG]https://images83.fotosik.pl/906/ada1c7cd3b7ba667gen.jpg[/IMG]

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Jaką Astrę rozważałeś? J? Z motorem 1.4 Turbo 140 KM? Co jest nie tak ze skrzynią biegów w niej?

Plusy golfa to polski salon, silnik prosty jak cep i... to tyle. Szkoda, że w wersji ABW, ale znam ten ból - wszystkie nowożytne auta nie nadają się już pod LPG, więc albo benzyna albo klekot...
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Domyślnie

Do ABW IMO jednak trochę brakuje. W 1,4T 140KM siedzi skrzynia M32, która mówiąc krótko jest wadliwa. Sypią się dramatycznie, naprawa jest droga i problematyczna. Dobrych serwisów jest bardzo mało, a budowa skrzyni skomplikowana. Nawet jeżeli okaże się, że do wymiany jest tylko komplet łożysk, to i tak mało który serwis potrafi odpowiednio dobrać podkładki ustalające i odpowiednio to zrobić. Efekt jest taki, że skrzynia po naprawie znowu przejeżdża 60 000km i nadaje się do ponownej rozbiórki. Jeżeli ktoś dużo jeździ to naprawdę jest to problem. Po lifcie skrzynie zostały zmodernizowane, ale problemy nadal są. Sumy naprawy wahają się między 1500-5000zł, a jeżeli komuś coś nie pójdzie, to bujasz się dalej z wadliwym produktem.

Astra J 1,6 115KM jest znowu zbyt słaba (wyraźnie gorzej jedzie od Golfa 1,6 102KM) więc odpada.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

To trochę mnie zaskoczyłeś tym info o skrzyni w Astrze J, którą też chciałem kupić (żółtą). Chyba nie ma idealnego auta.
    ABW bo nie ma nawet sterowania radiem w kierownicy i dwustrefowej klimy. Zresztą konfiguracje niemieckich aut to temat rzeka. Przykładowo w niektórych F30 jest świnia na fotelach, haftomat, nawigacja, a nie ma zenonów. Dramat.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Jedzie to jakoś z tym silnikiem?

Wytaptano ze smartfona

Domyślnie

Kwestia gustu. Dla mnie normalnie, adekwatnie do posiadanej mocy.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Przy lpg to przynajmniej portfel nie boli jak się go goni w okolice 6000rpm, moja ciotka miała służbowego pastucha B6 z tym silnikiem i dało się tym jechać bujając obrotami od lewej do prawej

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Gratulacje, calkiem spoko Golfik - w srodku wydaje sie jak nowka. Tylko felgi troche strasza.

Z ciekawosci, ile kosztuje taki konfig?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Nie wiedziałem, że Golf VI wychodził z tym silnikiem. Szczerze mówiąc, na trasy i z lpg wybrałbym Bravo 1.4 T-jet z polskiego salonu. Też bezawaryjne, skrzynia szóstka no i lepsze wyposażenie.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Felgi z zimowego zestawu. Opony zmieniłem, bo były oryginalne z 2009r. Bieżnik ok, ale to już stara guma. Na lato są ładne 16. Za Golfa z tym silnikiem i w tym stanie trzeba liczyć lekko 30 000zł.
    Bravo niestety mi nie odpowiada. Sam silnik jest świetny, ale fotele, prowadzenie, wyciszenie i wykonanie jest moim zdaniem gorsze. A przerobiłem tych Fiatow mnóstwo w czasie inspekcji. To dobre samochody, ale osobiście mnie nie przekonują pod wieloma względami. Tam też niestety siedzi M32, więc jeżeli ktoś dużo jeździ autostradami to będzie miał problemy - prędzej czy później.

Uprawnienia umieszczania postów