Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: VW Golf VI 1,6 MPI

Domyślnie

Minęło już 2 lata Golfa u mnie - więc krótki raport dla zainteresowanych. Przebieg to niecałe 150 000km, czyli w dwa lata zrobione około 55 000km, z wymienionych rzeczy:

- Klocki z tarczami z przodu (500zł),
    - termostat (60zł),
    - Tuleja dolna wahacza prawy przód (200zł),
    - Przewody zapłonowe (350zł) - kuna,
    - Uszczelka pokrywy zaworów (70zł),

+ 4x olej, filtry itp.

Wrażenia ogólnie pozytywne. Na plus zdecydowanie wyciszenie, wykonanie wnętrza i właściwości jezdne połączone z komfortem. Skrzynia jest za krótka, a wydajność klimatyzacji powinna być wyższa.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Domyślnie

Skoro udało mi się już zalogować (pewnie następny raz za jakiś czas) to dam mały update. Golf sprzedany w zeszłym tygodniu (po niecałym dniu od wystawienia). Przebieg na koniec mojej eksploatacji, to 183 500km, czyli samochodem przejechałem w 3.5 roku ~85 000km. Z Golfa byłem bardzo zadowolony, samochód moim zdaniem jest bardzo dopracowany jako całość i stosunkowo ciężko jest przesiąść się z niego do innego w tej klasie nie widząc wielu wad. Bardzo praktyczny na codzień.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Rules

Domyślnie

Co będzie próbowało godnie zastąpić Golfa?

Domyślnie

Pod domem stoi już Insignia A po FL 1.4T 140KM. Hatchback, 2016r. Potrzebowałem większego bagażnika, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Awatar Rules

Domyślnie

Hm, osobiście mam bardzo mieszane uczucia odnośnie Insigni, ale mam nadzieję że Twój egzemplarz będzie bezproblemowy (i "bezrdzowy"). Jak pierwsze wrażenia z jazdy? W fl jest inny podłokietnik niż w przed? W tym z przed łokieć cały czas "zjeżdza" mi w otwór na kubek.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

W Insigni najgorsza jest skrzynia biegów. Miejmy nadzieję że w Twojej nie będzie się krzaczyć.

Domyślnie

Podłokietnik mam ten większy i przyjemniejszy, bo jest elektryczny ręczny. Nie zmienia to faktu, że jest gorszy od regulowanego w każdej płaszczyźnie z Golfa (tak dobry jest chyba tylko w VAGach), ale o niebo lepszy niż w 508, którego też rozważałem. Generalnie przymierzałem się kilkukrotnie do 508 SW 2.0 HDI, ale w Peugeocie nie mogłem znaleźć normalnej pozycji za kierownicą, a wnętrze jest bardzo niepraktyczne - gorzej niż Oplu. Na tapecie było jeszcze Megane IV 1.6 dci, ale finalnie odpuściłem. Skrzynie będę w Insignii robił na bank, ale myślę że dopiero za jakiś czas - obecnie ma 70 000km. W Oplu na plus dobra pozycja na kierownicą, świetne fotele i reflektory AFL oraz silnik do LPG . Ostatnia rzecz, która była dla mnie trochę istotna - mam duży bagażnik połączony z przyjemnym dla oka designem. Najbliżej było mi do nowej Kii Xceed i Leona ST - Leon odpadł z uwagi na dramatyczny system multimedialny (miałem go na weekend, nie da się tego używać w czasie jazdy, dodatkowo zrywa połączenie z telefonem itd), a Xceed odpadł tylko dlatego, że kupiłem okazyjnie mieszkanie, więc kasy na nówkę nie zostało. Wolałem kupić coś za połowę ceny nowego, czym będzie się w miarę przyjemnie jeździć i uda się zapakować wszelkie graty dla dziecka, które tuż tuż.

Uprawnienia umieszczania postów