Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Subaru Impreza i XV nowej generacji | PIERWSZA JAZDA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Druga kwestia - gwarancja, awarie. Nie od dzisiaj wiadomo, że Subaru potrafią się dość konkretnie schrzanić. SIP wówczas przestaje istnieć i udaje, że nie ma problemu.
    Masz z tym jakieś osobiste doświadczenia, czy "gdzieś tak usłyszałeś"?
    Ostatnio edytowane przez korzen ; 07-12-2017 o 06:16

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

była kiedyś gruba afera z boxer diesel, olej się przedostawał chyba do komory spalania i siadało sprzęgło w manualu.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez korzen Zobacz posta
    Masz z tym jakieś osobiste doświadczenia, czy "gdzieś tak usłyszałeś"?
    afera ze sprzęgłami w dieslach a jeszcze wcześniej to, na czym się jeden z podwarszawskich niezależnych serwisów wybił - poprawianie silników 2.5 - tylko w PL importer nie robił tego na gwarancji.
    pisałem o tym gdzieś na forum - byłem kiedyś bardzo bliski kupienia Forestera 2.5 turbo.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    była kiedyś gruba afera z boxer diesel, olej się przedostawał chyba do komory spalania i siadało sprzęgło w manualu.
    Musze przyznać ze tej teorii z olejem nie słyszałem jeszcze

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    afera ze sprzęgłami w dieslach a jeszcze wcześniej to, na czym się jeden z podwarszawskich niezależnych serwisów wybił - poprawianie silników 2.5 - tylko w PL importer nie robił tego na gwarancji.
    pisałem o tym gdzieś na forum - byłem kiedyś bardzo bliski kupienia Forestera 2.5 turbo.
    Ja co prawda nie byłem bliski kupienia Forestera XT, a jedynie zrobiłem takim przez 4 lata 120 tyś. km i nie słyszałem osobiście o żadnym warsztacie który wybił się na poprawianiu tych silników. Wiem natomiast, że te silniki miały problem z uszczelką pod głowicami i serwis naprawiał te samochody na gwarancji, drugi właściciel mojego samochodu miał to naprawione w ramach gestu handlowego po gwarancji.

Kwestie sprzęgieł pominę milczeniem, miałem 2 diesle którymi zrobiłem ponad 300 tyś km, sprzęgło wymieniałem w jednym, raz po ok. 150 tys km.

Ja osobiście bardzo miło wspominam obsługę gwarancyjna i pogwarancyjna wszystkich 4 samochodów jakie kupiłem w SIP'ie. Nigdy z niczym nie było żadnego problemu, dość powiedzieć, że ten straszny SIP nie widział problemu żeby w ramach gestu handlowego wymienić w 7 letnim samochodzie kompletne przednie reflektory (ok. 10 tyś zł.) w których zmatowiły się odbłyśniki przez te 7 lat eksploatacji. Wystarczył komplet pieczątek w ks. gwarancyjnej i zgłoszenie problemu na przeglądzie.
    Szkoda że Subaru nie ma w ofercie np. OBK 2.0 DiT bo ja kontynuowałbym przygodę z tą marką nadal, m.in. właśnie dzięki temu że nigdy nie zostałem przez nich pozostawiony bez pomocy i rozwiązania problemu jeśli jakiś się pojawił.
    Ostatnio edytowane przez korzen ; 08-12-2017 o 17:44

Uprawnienia umieszczania postów