Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 23 z 35 PierwszyPierwszy ... 7891011121314151617181920212223242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 342

Wątek: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir 16v 170 KM Distinctive TCT

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

Raz do roku polecam. Dodatkowo do książki wbiją Ci przegląd ASO, pieczątka, podpis, przebieg. Zawsze jest to nieokreślona wartość dodatnia przy odsprzedaży

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    W ASO to przynajmniej wszystko przy okazji przejrzą - zawieszenie itp. Dodatkowo odbierasz auto czyste i odkurzone w środku. Ja mimo że mój samochód jest już stary jeżdżę co roku na serwis do ASO. Te kilka stówek mnie nie zbawi a przynajmniej auto gruntownie sprawdzone - nie tak jak u mechaników zrobione tylko to co pokażesz palcem...
    To jest właśnie największa przewaga ASO. Dziwi mnie, że niezależni mechanicy nie podchodzą do sprawy podobnie. Przecież różne "checklisty" serwisowe są pewnie gdzieś dostępne. U zwykłego mechanika i tak trzeba się znać. Muszę wiedzieć co powinni sprawdzić, co pasuje wymienić itp. W ASO mają listę, że przy przebiegu X może się zużyć Y i sprawdzamy/wymieniamy. Jest drożej, ale auto jest ciągle na chodzie. A zwykły mechanik, zwłaszcza w mniejszych mieścinach, wychodzi z założenia "jeździć, aż nie padnie" i wtedy się naprawi. Ja tam wolę wymienić coś o 5-10 tys km za wcześnie niż stanąć w trasie.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Też racja, tylko czy można mieć zaufanie do jakiegokolwiek ASO? Nawet nie można patrzeć mechanikom na ręce, tylko trzeba siedzieć i czekać w biurze, w innym pomieszczeniu.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Domyślnie

A Tobie w pracy Klienci patrzą na ręce ? Jak Cię będą chcieli w konia zrobić, to i tak zrobią.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    W ASO to przynajmniej wszystko przy okazji przejrzą - zawieszenie itp. Dodatkowo odbierasz auto czyste i odkurzone w środku. Ja mimo że mój samochód jest już stary jeżdżę co roku na serwis do ASO. Te kilka stówek mnie nie zbawi a przynajmniej auto gruntownie sprawdzone - nie tak jak u mechaników zrobione tylko to co pokażesz palcem...
    Samochód nie jest na tyle skomplikowany żeby samemu nie potrafić znaleźć problemów z zawieszeniem, hamulcami czy innymi podzespołami znanymi najbliższemu mechanikowi. Mycie auta odbędzie się wbrew wszelkim zasadą autodetailingu więc z góry dziękuje. Wymianę oleju wykonuję sam dlatego że zrobię to lepiej niż w ASO gdzie pracują wymieniacze części a nie mechanicy. Bez pośpiechu i dbając o czystość korka oleju bagnetu etc.. W ASO olej odsysają bo tak jest prościej i szybciej. Cóż, samochód sprzedaje się raz, potem robi to serwis ale na szczęście na drugą opcję wpływ mamy już sami

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

W Renault w Chojnicach gdzie zawsze serwisuje siedzę zawsze z chłopakami na warsztacie, nie czekam w salonie. Chyba że mi się znudzi wtedy zawsze biorę coś na jazdę próbną ;-) olej normalnie spuszczają z miski na podnośniku :-)

Wytaptano ze smartfona

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    A Tobie w pracy Klienci patrzą na ręce ?
    Mi patrzą i prawdę mówiąc nie mam nic przeciwko temu ale w jakimś zakładzie usługowym widziałem kiedyś taki cennik :
    - Usługa - 100 zł
    - Usługa + klient patrzy - 150 zł
    - Usługa + klient parzy i komentuje - 200 zł
    - Usługa + klient parzy, komentuje i doradza - 300 zł
    - Usługa + klient patrzy, komentuje, doradza i pomaga - 500 zł
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar Arrival
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KrankedGT Zobacz posta
    Samochód nie jest na tyle skomplikowany żeby samemu nie potrafić znaleźć problemów z zawieszeniem, hamulcami czy innymi podzespołami znanymi najbliższemu mechanikowi. Mycie auta odbędzie się wbrew wszelkim zasadą autodetailingu więc z góry dziękuje. Wymianę oleju wykonuję sam dlatego że zrobię to lepiej niż w ASO gdzie pracują wymieniacze części a nie mechanicy. Bez pośpiechu i dbając o czystość korka oleju bagnetu etc.. W ASO olej odsysają bo tak jest prościej i szybciej. Cóż, samochód sprzedaje się raz, potem robi to serwis ale na szczęście na drugą opcję wpływ mamy już sami
    Ale ja nie chcę szukać problemów. Ja chcę wymieniać rzeczy zanim się coś zacznie sypać. Dla jednych samochód nie jest aż tak skomplikowany, a dla innych jest albo po prostu nie każdy chce grzebać samodzielnie. Ja chcę jechać na przegląd do mechanika i usłyszeć, że wszystko jest okey, ale pewnie za kilka tys km zaczną się problemy z X. Wymieniamy? Oczekuję "wymieniaczy". Nie chcę naprawiania i czekania aż coś się zepsuje. Jeśli np. żywotność wahaczy to 40-50 tys to chcę żeby przy serwisie na 30-40 tys ktoś mi to powiedział i za moją zgodą już teraz wymienił. Jasne, mogę sam ogarnąć sobie listę czynności serwisowych i tego pilnować, ale nie chcę.
    Od aso/mechanika oczekuję, żeby tylko dali znać przy jakim przebiegu stawić się następnym razem (albo żeby samochód sam dał znać) i żeby utrzymali mi auto w idealnym stanie. Co tam robią, w jaki sposób itp mnie nie obchodzi .

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Jak Ci wymienią działająca turbinę za 5 tysi bo według nich trzeba, to też się tak chętnie zgodzisz i wyskoczysz z kasy?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Awatar Arrival
    Auto

Domyślnie

Dlaczego mieliby mówić, że trzeba jeśli nie trzeba? W każdej jednej branży zakładasz, że ktoś chce oszukać?

Uprawnienia umieszczania postów