Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 28 z 32 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223242526272829303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 320

Wątek: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir 16v 170 KM Distinctive TCT

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    ... do pomalowania jest zderzak, a jako iż jesto to element plastykowy, to trudniej dobrać kolor. Nawet na nowych autach widać różnicę w odcieniu zderzak/blacha. ...
    Tym bym się akurat nie martwił. Dobry warsztat lepiej sobie z tym radzi niż fabryka.
    Po malowaniu uszkodzonego zderzaka w Toyocie (białej) nie mam już różnicy odcieni, która była oryginalnie.
    Aż czasami myślę czy nie uszkodzić drugiego
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Królowa lawet

Domyślnie

Od momentu zakupu minęło 7 miesięcy i 17 tys. km.

Jakieś dwa tygodnie temu pojawił się problem z LPG, tzn. jak wracałem z trasy to auto przeskoczyło na benzynę i już nie chciało więcej jechać na gazie.Było to jakieś 130 km od domu, także od razu sprawdziłem ile realnie pali benzyny w tasie - 6,9 l/100km.

Co się okazało? Wystarczyło wymienić wtyczkę hermetyczną przy butli w bagażniku. Zbiegło się to akurat z przeglądem okresowym instalacji BRC po 15 tyś km. Wymienili jeden filterek od gazu, wbili w książkę serwisową od LPG dokonany przegląd i zapłaciłem za to 70 zł.

Zapomniałem zupełnie o tym, że jak w aucie zakładana jest instalacja gazowa, to trzeba udać się do Wydziału Komunikacji celem dokonania odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Dopiero diagnosta mnie uświadomił, dlatego nieco przeciągnąłem termin badań technicznych.Zostały przeprowadzone wczoraj. Diagnosta stwierdził, że auto jest w idealnym stanie (zawieszenie, hamulce), ale niestety jedną poważną usterkę wykrył. Wyciek oleju ze skrzyni biegów przy prawej półosi. Faktycznie, wszedłem razem z nim na kanał i zobaczyłem zapocenia. Trzeba jak najszybciej jechać do ASO umówić się na wymianę, co ciekawe poza ASO dostanie uszczelniacza skrzyni biegów do Giulietty jest raczej niemożliwe.

Teraz w zasadzie staram się w tygodniu jak najmniej jeździć autem, chyba że jakaś nieplanowana trasa wypadnie. Wszak nie po to kupowałem skuter, żeby w puszce się kisić.
    Four wheels move the body.
    Two move the soul.

Domyślnie

Simering na półosi to na szczęście nic poważnego chociaż denerwują mnie takie usterki w samochodach z tak małym przebiegiem. Żeby nie bylo, w VW CC teścia przy 65tys km wymienialiśmy osłonę przegubu... Przy okazji wymiana oleju w skrzyni czy tylko dolewają?

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Królowa lawet

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Przy okazji wymiana oleju w skrzyni czy tylko dolewają?
    Zobaczymy jak ASO będzie śpiewać, bo ponoć niektóre próbują naciągać ludzi na koszty, np. wymiana oleju w skrzyni (której de facto producent nie zaleca) i wymiana filtra oleju w tejże. Będę obstawał za tym, aby sprawdzili poziom oleju i uzupełnili, jeśli trochę wyciekło.
    Two move the soul.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Pewnie że nie zaleca, jeszcze byś resurs podniósł i co by było: P

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Jaki masz przebieg?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

wymieniaj olej w skrzyni biegów, nawet jak nie zalecają, dobrze ci radzę :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Królowa lawet

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Jaki masz przebieg?
    68 tys km przekroczyłem.
    Two move the soul.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Nie wiem jak przy dwusprzęgłówkach ale przy klasycznym automacie pierwszą wymianę oleju zaleca się przy 75 tys. km. więc na twoim miejscu przy okazji uszczelnienia skrzyni zrobił wymianę oleju. Za 30zł/l można już kupić przyzwoity olej wiec wymiana finansowo Cie nie wykończy.

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Uszczelniacze półosi, nawet oryginalne, nie są przesadnie drogie. Podejrzewam że nie będzie droższy jak 150 zł.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Uprawnienia umieszczania postów