Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 35 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 342

Wątek: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir 16v 170 KM Distinctive TCT

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta

BTW - jak prezentuje się wytrzymałość TCT?
    Nie chodzi mi o wytrzymałość skrzyni - jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał poważne problemy z TCT.
    Automat na pewno poprawia komfort jazdy ale przytępia nieco ostrość wozu. Jeśli ktoś kupuje Giuliettę dla frajdy z jazdy lepiej kupić wersję z manualną skrzynią, automat można przełknąć (a raczej trzeba, bo wystepuje tylko z TCT) w wersji Veloce 240KM.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Gratulacje i szerokości. Cieszy fakt, że kupiłeś ciekawą, fajną furę. Ładna wersja z dobrym napędem, która po prostu cieszy zmysły. Oby bezproblemowo się spisywała dawała radość z każdego przejechanego kilometra. Świetny wybór. Opłacało się czekać i marudzić żeby w końcu trafić w to co trzeba.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Można powiedzieć, że forum AG zdało egzamin :-)

- - - Aktualizacja - - - -

AGENT miał do wyboru wszystko począwszy od ursusa C30 aż po s klase.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Agent to po prostu gorący chłopak
    Gorący, to by lubił zimno. Co do zdjęcia - po prostu chciałem szybciej zagrzać kabinę. W normalnej jeździe skręcam na 20 stopni. Nie jestem zmarzlakiem.

Bardzo fajne auto - biel z czarnym wnętrzem prezentuje się zadziwiająco dobrze. Zazdroszczę automatu - ja choruję na brak takowego w Clio. Bezawaryjnej eksploatacji!

BTW - jak prezentuje się wytrzymałość TCT?
    Też uważam, że kontrasty są fajne, np. czarne auto i jasne wnętrze, lub na odwrót tak jak w tym przypadku.

Automat to była tzw. karta przetargowa. Żeby go nie było - nie kupił bym tego auta. Czytałem opinie o TCT, to są same pochlebne, więc nie martwię się na zapas. Przy tej mocy fajnie współpracuje z autem. Jest inteligentny, nawet w trybie AllWeather, z którego cały czas korzystam. Gdy jadę delikatnie, zmienia biegi przy jakichś 2200 obr./min, gdy chcę kogoś łyknąć, naciskam mocniej na gaz i ciągnie do 3,5 - 4 tyś obr./min.
    Tak się zastanawiam, czy jak jeżdżę po mieście w tym trybie A, bardzo płynnie i spokojnie, nie przekraczając 2,5 tyś obr./min, czy trzeba po zatrzymaniu poczekać ze 30 sekund, czy można od razu gasić motor? Jak byście radzili? Ja dla bezpieczeństwa nie gaszę mimo wszystko od razu.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ale pewnie masz automat klime i czy ustawisz 30 czy ustawisz 22 na rozgrzewanie do zadanej temp nie ma to znaczenia, przynajmniej nie powinno.

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

Możesz gasić od razu - przecież masz start&stop,turbinie nic się nie stanie. Jedynie po ostrej jeździe można poczekać jeśli system sam nie zgasi silnika.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Z chłodzeniem turbo nie ma co przesadzać. Jak jeździsz po mieście to wystarczy czas na zaparkowanie i/lub ewentualny wjazd do garażu, no chyba że parkujesz jak dziadek seja na odcince - wtedy trzeba schłodzić. Jeśli tniesz autostrada dłużej to przed planowanym zatrzymaniem lepiej troszkę zwolnić a po zatrzymaniu ze 2 minuty poczekać na wolnych obrotach.

- - - Aktualizacja - - - -

Możesz SS wyłączyć na stałe?

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Start/Stop jest z zasady wyłączone. Mogę tą funkcję aktywować takim fikuśnym przełącznikiem, rodem z helikoptera. Nie próbowałem jednak tego robić i raczej nie zamierzam.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Serio? Możesz na stałe dezaktywować? To rozwiązanie raczej niecodzienne bo na ogół system ten się samoczynnie aktywuje po zgaszeniu i odpalaniu silnika. Duży plus dla alfy.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Póki jeszcze zdjęcia wnętrza działąły zdążyłem obczaić i naprawdę wygląda super Przyznam się szczerze że narobiłeś mi "smaka" na Dżuliette Jeżeli wypadnie Ci jakaś trasa w najbliższym czasie szepnij proszę jak tandem skrzynia + silnik sprawdzi się na autostradzie i przy wyprzedzaniu.

Uprawnienia umieszczania postów