Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Mercedes GLK 220 CDI 4MATIC SPORT

Auto
    GLK 220 cdi

Domyślnie Mercedes GLK 220 CDI 4MATIC SPORT

Witam. Może kogoś zainteresuje.

Mercedes GLK 220CDI 4MATIC SPORT - rocznik 2010.
    https://www.otomoto.pl/oferta/merced...-ID6zioSp.html

Przebieg 102 000km. Kolor "Biel kalcytu". Tapicerka skórzana czerwona. Konfiguracja na indywidualne zamówienie - nie była dostępna z katalogu.
    W wersji sport amoryzatory mają mniejszy skok i są troszkę sztywniejsze od standardowej wersji. Dzieki temu i opcjonalnym szerszym oponom 19" samochód klei się do drogi.

Auto regularnie serwisowane i zadbane. Żadnych ukrytych usterek. Ostatnie "naprawy" to jedynie kwestia wymiany zużytych elementów.
    W ostatnim czasie (6 miesięcy) wymieniony akumulator (pierwszy fabryczny się "skończył"), klocki i tarcze (robione jakies 3000 km temu), nowe amortyzatory oraz wymiana zespołu napinacza (koło pasowe, pasek klinowy, rolki, napinacz). Na wszystkie elementy faktury potwierdzające wymianę oraz stanowiące gwarancję na te elementy.

Opony letnie Bridgestone 2x R19 235/50 (przód) + 2x R19 255/45 (tył) - nowe, kupione na wiosne 2017 - 4000zl komplet, starczą na następne 80 000 tys. km.
    Do tego dorzucam zestaw 4 koł z oponami zimowymi:
    Oryginalne aluminiowe felgi Mercedes Benz 17" + opony R17 235/60 Dunlop Winter Sport 3D.

Warto wspomnieć też o:
    Zestaw audio Harman/Kardon, nawigacja Audio 50 NTG4, automat 7G tronic, reflektory xenon - aktywne, skrętne z doświetleniem zakrętów. LEDy dzienne.

Subiektywnie mogę dodać.
    To najlepszy samochód jaki dane mi było posiadać. W porównaniu do innych daje się odczuć jakość materiałów i wykończeniu w klasie premium. Wygoda, komfort, wyciszenie do tego całkiem niezłe osiągi.
    Mercedes to pierwszy kontakt z premium, dla niektórych może śmieszne ale takie rzeczy jak nietrzaskające zamykanie się schowków, samościemniające się lusterka, wyciszenie w aucie, w pełni elektryczne sterowanie fotelami i resztą wyposażenia potrafi do teraz zrobić wrażenie na osobie, która nie miała kontaktu z takim wyposażeniem.
    Kregosłup u mnie już daje znać o sobie i czasami w podróży służbowymi samochodami po 400-500km muszę zrobić przerwę bo coś boli. W "mietku" tylko konieczność zatankowania zmusza do przerwy ;-) Może po prostu kregosłup przyzwyczaił się do tej pozycji ale oceniam wygodę w tym aucie na 6+.
    Pierwsza myśl o zmianie samochodu pojawiła sie jakies 1-1,5 roku temu ale przez ten czas nie znalazłem racjonalnego powodu dla którego miałbym to zrobić. Po testowych jazdach w innych modelach wracałem do GLK i pod wzgledem komfortu czułem się lepiej w moim mietku.

Niestety teraz jestem zmuszony do sprzedaży ze względu na finanse - stąd ogłoszenie.

Auto bez wad ukrytych z prawdziwym przebiegiem - robie około 15 tys km/rok, w okresie letnim poruszam się jeszcze na motocyklu.
    Serdecznie polecam.
    Ostatnio edytowane przez Cobrix ; 02-12-2017 o 15:29

Uprawnienia umieszczania postów