Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Ford Focus II 2005 Emenems

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

kurcze, fajna felga! - z jakiegoś STka?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Seryjny wzór, był dostępny w opcji w najbogatszych odmianach Gdzieś mam nawet oryginalny katalog z 2005 roku ze szczegółową rozpiską.
    #drivetastefully

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

No, no wyposażenie zacne jest, nawet zenon i klima dwustrefowa Bezawaryjności życzę i niskiego spalania
    PS. Czemu jako nadworny pijarowiec Opla, nie kupiłeś auta spod znaku błyskawicy?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Za dużo mam do czynienia z Oplami żeby jeździć Oplem (to tak jak byś pracował w Maku i wpierdzielał codziennie hamburgery). Poza tym, te Ople co mi się podobają to mnie na nie nie stać
    To samo się tyczy Diesli. Croma była sprawna, ale świadomość że w Dieslu jest tyle drogiego osprzętu który może nawalić, mnie po prostu dobijała. Zresztą na serwisie się napatrzę na te ludzkie mini tragedie....lejące wtryski, świszcząca turbina, waląca dwumasa, tragiczne skrzynie M32, niedziałające klapki w kolektorze, cieknący uszczelniacz wału od strony skrzyni lub rozrządu, zatkamy EGR, zapchany DPF.....................
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Może lepiej nie kończ już tej wyliczanki
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar Emenems
    Auto

Domyślnie

Auto już jest u mnie, nawet nabiłem kilka kilometrów. Jak będzie ładna pogoda to porobię parę lepszych zdjęć.
    Więc.... to jest jakaś wersja mocno zglebiona (do tego stopnia że nie mogłem normalnie podjechać lewarkiem). Nie dość że zglebiona to auto ma jeszcze założone oryginalne fordowskie dystanse zwiększające rozstaw kół. Focus jest mocno twardy, ale świetnie trzyma się gleby (kiepsko jeździ w koleinach). Fotele świetnie trzymają na boki, skrzynia ma króciutkie prowadzenia biegów z charakterystycznym kliknięciem. Biegów jest tylko pięć, ale są tak zestopniowane że nie czuję potrzeby 6-go biegu.
    Wady: To jednak Ford i jest kilka ognisk korozji. Tylne nadkola i kilka punktów na progach, nadaje się do lakierowania. Spód auta...ewidentnie trzeba nałożyć konserwację. Tłumik jest praktycznie do wymiany. Poobrywane mocowania, ale jeszcze nie dziurawy.
    Popiskuje również pasek PK i obudowa wentylatora wpada w rezonans na jałowym biegu.
    Wydaje mi się również któraś poduszka silnika już nie trzyma jak powinna, bo na jałowym biegu auto delikatnie wibruje (no chyba że to tak ma być).

Absolutnie GENIALNE są przednie lampy. Nigdy nie miałem auta z tak dobrym oświetleniem (zwłaszcza długie).

Domyślnie

Przy takich objawach w tych samochodach często wymiany wymaga dwumasowe koło zamachowe, warto to sprawdzić przed wymiana poduszek.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Emenems
    Auto

Domyślnie

Koła bym się nie czepiał, bo uszkodzone daje trochę inne objawy, na razie nie będę nic z tym robił. Ważniejsza konserwacja i wydech.

Domyślnie

Konserwację to sobie zrób po zimie, bo teraz nic dobrego z tego nie będzie. Chyba, że ktoś ma świetne warunki do robienia i schnięcia i pięknie wszystko doczysci.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Gratulacje, podobnego szukałem lecz nie znalazlem i skończyłem z ufokiem. Super furka.

Uprawnienia umieszczania postów