Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: BMW F31 340i Touring 2017

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

O, to jest specyfikacja dla mnie. Fajnie, że wybrałeś Touringa - bardzo fajna opcja!
    Just another random guy driving random cars around random places.

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Świetny samochód, gratuluję Dobrze że wykupiłeś pakiety serwisowe, bo z BMW ostatnio jest różnie.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Kanarek i Julka

Domyślnie

Kozak fura. Mimo że kombi. 326 PSów czyni zeń rakietę? Sam bylem bliski kupienia tego modelu, ale z silnikiem na gnój. Na szczęście się w porę opamiętałem
    Four wheels move the body.
    Two move the soul.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Agent - czy czyni rakietę, to zobaczymy po dotarciu auta, ale myślę, że osiągi będą z dużym zapasem ponad moje potrzeby. Gdyby 330i miała sześć cylindrów, to jej osiągi by mi w zupełności wystarczyły .

Jeżeli chodzi o pakiety serwisowe, to ten gwarancyjny wykupiłem na 4 lata, bo piąty rok był już drogi, a nie spodziewam się, że do tej pory nakręcę duży przebieg, więc uznałem, że nie warto dopłacać. Kiedyś można było te pakiety rozszerzać w trakcie użytkowania, ale niedawno to pozmieniali i trzeba z góry zdecydować się na odpowiedni pakiet. Jednym z argumentów za trójką był duży staż rynkowy, a co za tym idzie statystycznie większe szanse na bezproblemową eksploatację. Liczę na to, że moje rozumowanie się potwierdzi w praktyce .

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Gratuluje wyboru. Fajnie że touring, jakoś mniej spotykany niż sedan, a uważam że wygląda lepiej.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto

Domyślnie

Pierwszy wyjazd weekendowy zrobiony i w związku z tym mam kilka szybkich spostrzeżeń .

Niestety, bagażnik Touringa przegrał z moją gondolą - mieści jedynie podwozie, a góra wózka musiała iść do kabiny - między fotelik, a podsunięty do przodu przedni fotel (żeby żona mogła siedzieć na tylnej kanapie obok dziecka). Nie bardzo widzę, jak miałbym zmieścić gondolę, dwójkę dzieciaków z tyłu i żonę z przodu, nie mówiąc o dodatkowych bagażach. Za jakiś czas pewnie przyjdzie mi się zmierzyć z tym problemem i pewnie jednak skończy się na boxie na dachu .

Co do samych wrażeń z jazdy, to po przejechaniu w weekend ok. 500 km, głównie po autostradach jestem póki co bardzo zadowolony. Mocy jest zawsze pod dostatkiem, brzmienie jest super, spalanie też ok (z pierwszego tankowania 9,9 l/100 km). Dalej nie mam 100% przekonania do automatu, choć powoli się już przyzwyczajam. Na autostradzie bardzo fajnie sprawuje się tempomat - dzięki temu, że potrafi hamować rzadko kiedy trzeba naciskać pedały - wystarczą przyciski na kierownicy. Przy regulowaniu prędkości z poziomu tempomatu auto też przesadnie nie szaleje - jak utkwimy np. za wyprzedzającymi się TIRami, po zwolnieniu lewego pasa i aktywowaniu tempomatu na 160 km/h, skrzynia robi redukcję do ok. 3000 obr. i auto niby nieco leniwie, ale konkretnie nabiera prędkości (co widać we wstecznym lusterku). Policzyłem sobie, że przy tych 3000 obr. / min. silnik ma ok. 190 KM. Przy 160 km/h silnik trzyma ok. 2300 obr. i akustycznie jest ok, jedynie szumy powietrza mogłyby być nieco mniejsze (nie jest źle, ale idealnie niestety nie jest). Do końca roku czeka mnie jeszcze kilka wyjazdów po kilkaset kilometrów, to będę miał okazje na dalsze obserwacje.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dla pocieszenia, to malo ktore auto miesci w bagazniku I podwozie I gondole. Kup boxa I tyle, a za rok juz zmienisz wozek I bedzie po problemie

Tempomat BMW byl jak na razie najlepszym tempomatem, ktory mialem - wlasnie przez to trzymanie predkosci. Dziwne, ze nie we wszystkich autach tak to dziala.

Co do wygluszenia, to co najbardziej slychac? Opony, czy powietrze przy lusterkach? Wiele osob narzekalo na to w przed-liftach, ale podobno poprawili... Chyba, ze bylo jeszcze gorzej.

Spalanie masz bardzo dobre, tam sei 95 leje?

Auto

Domyślnie

Tak odpowiadając z pamięci, to chyba najbardziej słychać powietrze przy lusterkach (generalnie szumy powietrza), choć nie wiem, czy to nie była zasługa jakiegoś bocznego / czołowego wiatru, bo raz było lepiej, raz gorzej - poobserwuję przy kolejnych wyjazdach na autostradę.

Co do benzyny, to tak - zwykła 95.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

no niestety nic nie zastąpi vana, ale jak widać mało osób chce takimi vanami potem jeździć :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar atropos
    Auto
    Safrane 2.9 V6 24V

Domyślnie

W Safrane się mieści
    The weak must kneel!

Uprawnienia umieszczania postów