Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: CivicVIII

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie CivicVIII

Witam,potrzebuje informacji o Civicu 8gen, jakie bolączki,typowe awarie na co zwrócić uwagę.
    Jak z rudą?
    Ile trzeba dać za porządne bezwypadkowe auto z 2008-09?
    No i do jakiego przebiegu moźna to kupić żeby jeszcze ze 100kkm zrobić bez obawy. O
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Domyślnie

Weź sobie silnik 1.8 140KM i nie będziesz miał problemów. Z wad:
    - Niska jakość powłoki lakierniczej, bardzo podatna na ubytki.
    - Bardzo niekomfortowe zawieszenie.
    - Niska trwałość przekładni kierowniczych.
    - Awaryjny mechanizm składania lusterek bocznych.
    - Awaryjne przekaźniki załączające cewkę elektromagnesu kompresora klimatyzacji.
    - Korozja podwozia się pojawia, ale bez żadnej tragedii. Konserwacja w tym przypadku będzie rozwiązaniem. Civic i CR-V są lepiej zabezpieczone od całej reszty Hond.

Samochód generalnie jest bardzo dobry, ale niestety drogi i niekomfortowy. Okolice 30 000zł za zadbaną wersję 1,8 z przebiegiem w okolicach 100-150 000km to raczej normalka. Jeżeli masz zamiar zmienić Astrę J na Civica, to najpierw się nim przejedź kilka razy, bo możesz być mocno rozczarowany wszystkim oprócz dynamiki

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Dzięki,czyli co jeszcze?
    Myślałem właśnie o Civicu,Golfie(taki jak Twój ),Focus.?
    Ma być przede wszystkim niezawodne i w miarę komfortowe auto, zbędnych wodotrysków nie potrzebuję.

- - - Aktualizacja - - - -

A jak Ceed i i30?
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar Luca
    Auto
    3... Anthrazit Alcantara

Domyślnie

Chelini, prosisz o info dla 8 gen <takiego nie mam>, natomiast w planach masz IX gen <takiego akurat w wersji 1.8 użytkuję od nowości>- krótko mówiąc można przyjąć, że silnik w zasadzie dla gen 8/9 to ewolucja- i dobrze, bo to fantastyczny motor. Natomiast z moich spostrzeżeń, hm no cóż- tajemnicą poliszynella jest że powłoka lakiernicza to mistrzostwo świata to to nie jest. Ceny? z kosmosu to inna kwestia <gdybym był złośliwy napisałbym ze lakier nie odpowiada wycenie cenowej no ale,, nie ma aut bez wad>. Na koniec jedna uwaga-fantastyczna skrzynia biegów. Powodzenia w poszukiwaniu.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

jestem zachwycony swoim c viii 2008 r ale też spowodowane jest to złymi wspomnieniami z awaryjności innych aut, na które civ miał być remedium i spełnił się w tej roli. W ogóle nie obawiam się doświadczonych wcześniej w VAG awarii silnika, klimatyazacji, stacyjki, opdadających szyb, nie działających wycieraczek okazyjnie systemu asr po większych opadach co by było śmieszniej.

Tutaj wymieniany miałem jedynie wspominany przekaźnik załączający klimatyzację, groszowa sprawa i szybka "naprawa" Pod wzlędem bezawaryjności jest naprawde super, lecz gorzej już na co dzień, bo mogą być problemy ze słabo spasowanymi klamkami oraz..upierdliwa potrafi być w viii koniecznośc wciśniecią czasem otwierania tylnego bagażnika aby zadzialal centralny, to jest sądzę największa a raczej najbardziej żenująca i wstydliwa/upierdliwa niedorobka w tym aucie. Na co dzień przeszkadza też oczywiście brak tylnej wycieraczki z czym się jednak gładko godzę lubiąc do niego wsiadać i opierać łokieć na podłokietniku lub i wcale nienajgorszych boczkach drzwi przy szybszych zakrętach.

Podoba mi się jego prowadzenie, lecz uwaga, jedynie na dobrej drodze ! W przypadku użytkowania na oponach 225 to autko wymaga znakomitej jakości dróg, jeżeli jeździsz dużo po kocich łbach albo zmieniasz na 205 lub zupełnie odpuszczasz to autko.

Przypasowały mi fotele, akurat dla mnie są idealne i nie męczy mnie absolutnie spędzanie w nich więcej niż paru godzin.

Ma wspaniały baganik, do którego po złożeniu siedzeń mogę zapakować w razie potrzeby rower bez odczepiania koła, lub dwa już z lekkim demontażem. Wcale nie oczywista sprawa w przypadku innych 5d spotykanych na rynku. ja Uwielbiam ten bagażnik.

Optymalny jest pakiet ze skórzaną kierownicą oraz podgrzewaniem foteli, audio takie sobie, można przeżyć, brakuje bardzo wyjścia na telefon czym przypomina się wiek projektu.

Jest troszkę jak taka starsza, sprawdzona konsola do gier z łatwo rysującego się plastiku, po prostu niezawodna choć już nienajnowsza i daje frajdę.
    Mam ochotę wymienić na taki sam poliftowy w nieco lepszym tj. mniej porysowanym stanie We wnętrzu tj. na plastikach i tapicerce niemieckie auta okazują się znacznie lepiej znosić upływ czasu

- - - Aktualizacja - - - -

A tak byłbym zapomniał, nie składa mi się prawe lusterko polubiłem jego ręczne składanie, co chyba też świadczy o zadowoleniu z jazdy tym autkiem.

Jako alternatywę proponuję .. nowe zupełnie inne, lub kupionego 10 tys taniej focusa 2.0 albo..bravo 1.9tdi 150 czy 2.0 mjet jednak również w znacznie niższej cenie.
    Przesiadając się z koreańczyka poprzedniej generacji i30/ceed w hondzie poczułem błogostan zajmując miejsce w fotelu, za kierownicą, pokonując zakręt, otwierając bagażnik. Jedynie audio w takim porównaniu przegrywa. Fotele i kiera w koreańczyckach z poprzednich lat są wręcz tragiczne w porównaniu z civ
    Natomiast golf byłby zdecydowanie najmilszy we wnętrzu a również najbardziej zawodny i z najmniejszym bagażnikiem.
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 17-12-2017 o 22:07

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Dzięki za pomoc, celuje w Civica okolice 2010r,właśnie 1.8.
    Jako alternatywę Focusa 2010-11, tylko tam same słabowite 1.6.
    No ale tak jak piszesz aż 10k taniej, to duży plus.
    O Bravo nic nie wiem.
    Byly.
    W planie Civic IX.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

szukając wad, w viii gen hamulce są zbyt podantne na fading, co można dosyć szybko odczuć depcząc po mieście lub zjeżdżając po alpach, pewnie ix gen pod tym względem byłby mam nadzieję lepszy
    bardzo dobry jest silniczek, taki w sam raz, troszkę głośniejszy się potrafi zrobić ale też jeszcze rozsądnie spala oferując dobry start.

może ta astra 1.8 140 byłaby złotym środkiem ? albo golf 1.6 tdi ?

civ to bardzo udany projekt z kilkoma wadami, ix na pewno jest na pewno bardziej komfortowa i już nie tak podstarzała, może warto.

jeżeli bravo to jedynie te najmocniejsze diesla mają sens dla frajdy posiadania kopa, gdyż precyzja kierowania i ilość miejsca wewnątrz czy w bagażniku są kiepściutkie.

civ, astra, golf, focus to najbardziej kompletne i wyważone auta z lat 2007-2011. jeżeli koreańczyki są komfortowe dla Ciebie, to warto je kupić, dla mnie nie maja startu do hondy ale to dobre auta.
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 17-12-2017 o 23:38

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Podsumowując zostały
    Civic 2009-11 1.8
    Focus 2009-11 prawie same 1.6

Golf 2008-10 1.6 102 lpg
    Byly.
    W planie Civic IX.

Domyślnie

Focus 1,6 jest mocno mułowaty. 1.6 ti-vct maja problemy z sondami lambda (są aż 4). Dodatkowo żeby zmienić jedną z sond trzeba sporo demontować, chyba że mechanik ma dorobiony specjalny klucz który idealnie się mieści. IMO ja bym sobie Focusa odpuścił. A czy Civic czy Golf - musisz się przejechać i sam zdecydować.
    Nie wiem co masz za silnik w Astrze, ale... jest sens ją zmieniać ? Psuje się ?

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

tak z pamięci to kilka late temu Chelini ? narzekał na cieżkość Astry 1.4 140 .. albo mi się pomyliło i bardzo przepraszam w takim razie..

Uprawnienia umieszczania postów