Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Skoda Citigo 1.0 MPI 75 KM Style | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Skoda Citigo 1.0 MPI 75 KM Style | TEST

#drivetastefully

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Nie czarujmy sie - to auto do miasta i koniec. Co najwyzej mozna dojezdzac kawaleczek do pracy i tyle. Co do tej wielkosci w srodku to bym sie tak nie zachwycal. Sam za soba nie usiade normalnie - jest troche wiecej jak w pandzie ale do gpunto nawet nie ma startu.

- - - Aktualizacja - - - -

Nie wiem czy na AG nie bylo watku o citigo gdzie ktos usilnie probowal udowodnic jak wspanialy to samochod na trasy.

Auto

Domyślnie

Grande Punto to jednak segment B a nie A. Jak na A Citigo wypada naprawdę nieźle.

Z trasą... dużo zależy od punktu widzenia. Swego czasu Seatem Mii z najgorszą na świecie skrzynią ASG pokonałem ponad 500 kilometrów w trasie. Bieda wersja - nie było nawet Bluetootha, tak wiec przez większość trasy skazany byłem na Radio Wolna Europa.

Do najprzyjemniejszych tej podróży bym nie zaliczył, ale tragedii nie było. Poza tym myślę, że jednak znakomita większość osób decydując się na Citigo raczej nie traktuje go jako auta "międzymiastowego".
    #drivetastefully

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ale w tescie jest napisane ze samochod nieslusznie uwazany jak jako miejski.

Auto

Domyślnie

To opinia autora, czyli Wiktora Smogóra. Z tego co wiem pokonał sporo kilometrów w trasie tym autem i widocznie uznał, że w jego opinii samochód ten całkiem nieźle radzi sobie w trasie. Każdy z nas ma swoją opinię i często nie zgadzamy się ze sobą w pewnych kwestiach.
    #drivetastefully

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio III 17' 1.2MPI

Domyślnie

Ciężko powiedzieć coś o tym aucie konkretnie, w najtańszej opcji bazowej jest okropne, jak widać przy cenie około 45 tysięcy można już kupić auto z segmentu B, które będzie dużo lepsze i przynajmniej nie będzie blachy gołej na drzwiach, a czy nadaje się to na trase polemizowałbym 😂😂😂 pojechać pojedzie, ale co to za jazda

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Największym problemem tego auta jest cena. Nie widziałem chyba prywatnie kupionego upa/citigo - wszystko oklejone jeździ bo pewnie dla firm mają dobre finansowanie, natomiast jako całokształt relacja możliwości/cena jest bardzo przeciętna.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    ie widziałem chyba prywatnie kupionego upa/citigo.
    Jeszcze z Mii się zgodzę... Ale Upów i Citków jest od groma. Mój też jest prywatny... notabene w maju byliśmy w Poznaniu :-P
    Jak w ofercie VAGu były tańsze wersje trojaczków to nie było na nie chętnych stąd, od kilku lat są tylko wyższe wersje wyposażenia.

Ja nie wiedzę problemów w jeździe długodystansowej Citigo. Oczywiście wyjazd w cztery osoby odpada. Ale dwójka + bagaże, nie stanowi problemu. W maju odbyliśmy trasę Warszawa-Kollmar (za Hamburgiem). Jadąc do Niemiec, zrobiliśmy jednodniowy przystanek w Poznań, ale droga powrotna to ponad 900 km za jednym zamachem. Fotel są ok, silnik na autostradzie dawał radę... dodajmy do tego tempomat i robi się całkiem fajny maluch do połykania kilometrów.

Obecnie Skodą śmiga moja dziewczyna w jeździe miejskiej + sporadyczne wyjazdy do innych miast. Mało pali, serwis jest tani i poza wymianą pompy od spryskiwaczy nic się nie psuje.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar wiksmo
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Ale w tescie jest napisane ze samochod nieslusznie uwazany jak jako miejski.
    Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    To opinia autora, czyli Wiktora Smogóra. Z tego co wiem pokonał sporo kilometrów w trasie tym autem i widocznie uznał, że w jego opinii samochód ten całkiem nieźle radzi sobie w trasie. Każdy z nas ma swoją opinię i często nie zgadzamy się ze sobą w pewnych kwestiach.
    Autor się zgłasza! Nie napisałem, że Citigo "niesłusznie uznawane jest za auto miejskie" - raczej chciałem się zastanowić nad tym, czy jest coś w tym aucie poza tą miastolubnością, która jest tu bardzo oczywista. Okazuje się, że moim zdaniem jest, ale to wszystko zależy od odniesienia. Jeśli dziś robimy trasy autostradami w jakimś mocnym aucie klasy średniej to przesiadka do Citigo będzie koszmarem nawet i na 200 kilometrów, ale gdy pojedziemy we dwójkę, nie śpiesząc się i po prostu akceptując, że będziemy jechać 100-110 km/h prawym pasem, to takie Citigo będzie wystarczające, by gdzieś pojechać. Co nie znaczy, że poleciłbym je jako długodystansowca. Takim przedstawicielom handlowym to mocno współczuję - pewnie mają lewą nogę znacznie większą od wciskania gazu.

W naszych warunkach też chyba jeszcze rzadko się zdarza, by móc sobie pozwolić na takiego typowego mieszczucha, raczej szuka się czegoś bardziej wielozadaniowego. I Citigo się w to wpisuje, choć rzecz jasna nasze oczekiwania co do niektórych aspektów trzeba ustawić dość nisko. Inna sprawa, że ramy segmentów rynkowych zdają się trochę przesuwać i takie autko z segmentu A spełnia funkcje modelu segmentu B.

Co do popularności Citigo - też założyłem, że podczas testu spotkam same firmówki, ale gdy zacząłem zwracać uwagę na te trojaczki, to okazuje się, że prywatnych dość sporo można znaleźć. Skody rzeczywiście w większości oklejone, ale przewaga minimalna. Zaskakująco dużo było Mii, ale to up! oczywiście króluje wśród klientów indywidualnych. I temu się wcale nie dziwię, bo jeśli nie trzeba liczyć każdej złotówki to chyba propozycja ubrana w szaty VW będzie najciekawsza.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    Fotel są ok, silnik na autostradzie dawał radę...
    Pytanie z jakimi prędkościami, bo taką małą puszką z niczym nie osłoniętą blachą raczej nie wyobrażam sobie jazdy szybszej niż 100 km/h przez dłuższy czas.
    Cena za tą skodę jest straszna, jak za auto z połaciami gołej blachy w szoferce jak i w luku bagażowym.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Uprawnienia umieszczania postów