Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Forumowa Giulietta po raz drugi - AR Giulietta 1.4 MA 170 KM TCT 2014

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Bo AGENT mowimy juz tyle razy ze jedz na przeglad z tym autem bo zlopie za duzo.

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Gratulacje auta!
    Środek rzeczywiście zacny, takiej kombinacji jeszcze nie widziałem.

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Ponoć ta 1,75 pali tyle samo co nasza, tylko już gazu nie zamontujesz do niej.
    Z tego co się orientuję to pali więcej - też się przymierzałem do QV, ale odpuściłem i dobrze. Te 170KM do miasta i okolic styka, a i spalanie dość przyzwoite.

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Rano się dzisiaj w serwisie widzieliśmy na porannej kawie
    Potwierdzam, też tam byłem i ich razem widziałem!

Awatar bartek923
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14 / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110KM '17

Domyślnie

Po kolejnych dniach i kilometrach mogę się podzielić swoimi wrażeniami i kilkoma spostrzeżeniami na temat auta

PLUS:
    - nadal bez awarii
    - pozytywnie jestem zaskoczony fotelami, w porównaniu do aut, z którymi dotychczas miałem do czynienia są dość twarde, ale w bardzo pozytywny sposób, kilka godzin w podróży bez zmęczenia pleców. Pozytywnie wpływa też szeroki zakres regulacji lędźwi
    - fotel kierowcy ma bardzo duży zakres regulacji wysokości, można ustawić go bardzo nisko, jak w każdym aucie mam taki nawyk, że opuszczam go na sam dół, tak tu maksymalnie niska pozycja jest aż za niska
    - układ kierowniczy - kierownica chodzi przyjemnie ciężko (w trybie Normal odczuwalnie ciężej niż w Megane w trybie Sport) co daje poczucie dużej precyzji prowadzenia
    - audio, jak na to, że nie mam żadnego "BOSE" gra bardzo przyzwoicie, nie brakuje zarówno wysokich, jak i niskich tonów
    - światła są rewelacyjne, "długie" jak dla mnie zupełnie zbędne
    - pierwsze auto z jakim się spotkałem, gdzie wchodzi cały 5l płyn do spryskiwacza
    - nie wiem, czy w trybie Dynamic ESP jest odcięte całkiem, czy tylko uśpione, ale jak wczoraj w nocy z delikatnie nadmierną prędkością chciałem przejechać przez rondo, to byłem zaskoczony, że byłem zdany mocno sam na siebie (co odbieram pozytywnie)
    - silnik jak na zaledwie 1.4 fajnie mruczy, aczkolwiek JTS w 156 brzmiał jeszcze przyjemniej (jak na 4 cylindry oczywiście)
    - felgi jak już ktoś zauważył, wbrew temu co było napisane w ogłoszeniu okazały się cal mniejsze, czyli odpowiednio 17 (te co teraz, czyli zima) i 18 cali, co mnie niezmiernie cieszy. Cena opon na 19 cali spędzała sen z powiek
    - jedyne auto jakie dotychczas spotkałem, w którym system START-STOP, jak go wyłączę, to pozostaje wyłączony, aż go włączę znowu, a nie uruchamia się samoistnie przy każdym odpaleniu auta. Co więcej jest na tyle sprytny, że po ostrzejszej jeździe, kiedy jest włączony, nie gasi auta. W Megane, ostatnio przeleciałem autostradą ponad 100km z prędkościami 180-190 i na pierwszych światłach, na których się zatrzymałem - auto zgasło.

MINUSY:
    - totalnie nie ma co zrobić z telefonem - żadnego odkrytego miejsca, pozostaje albo któryś schowek, albo uchwyt
    - tak jak plecy i prawy łokieć przyjemnie odpoczywają w podróży, tak lewy łokieć przeżywa dramat po trasie ok. 200km. Ktoś mocno pożałował gąbki pod skórą
    - plastiki jak na markę, która chce pretendować do premium, mogłyby być lepsze, natomiast na jakość spasowania nie narzekam
    - mam problem z BT - jako zestaw głośnomówiący łączy się bez problemu, natomiast, żeby streamować muzykę, muszę za każdym razem wyłączyć i włączyć telefon. Może pomogłaby jakaś aktualizacja, byłem w tej kwestii nawet w serwisie, miły Pan miał to sprawdzić, zadzwonić na drugi dzień i niestety mnie zlał
    - skrzynia potrafi dość głośno zmienić bieg między jedynką, a dwójką - nie traktowałbym tego jako wadę, gdyby nie to, że powoduje to lekki stres, bo nie mam pewności do końca czy tak ma być, czy coś u mnie jest nie tak
    - lusterka nie ma opcji, żeby składały się przy zamknięciu auta, można to zrobić tylko przyciskiem na drzwiach
    - mimo, że wnętrze tego auta uważam za wybitnie ładne i estetycznie udane, to widać, że nie jest to już aktualna epoka (mam na myśli na przykład monochromatyczny wyświetlacz między zegarami)

Na poniedziałek jestem umówiony na ceramikę, udało się znaleźć przyzwoitą ofertę. Jak odbiorę auto to na pewno wrzucę kilka zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez bartek923 ; 12-01-2018 o 22:05
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

A właśnie - jak wygląda kwestia niezawodności TCT? Jakoś nie słyszy się o "grubszych" problemach z tą przekładnią.
    Just another random guy driving random cars around random places.

Awatar bartek923
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14 / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110KM '17

Domyślnie

Z tego co udało mi się wyczytać i z tego co mówi mój mechanik (a facet ma pojęcie o tym), to ponoć przeciwny biegun do DSG i jedna z bardziej bezproblemowych konstrukcji ostatnich lat - zwłaszcza dwusprzęgłowych. Objawy, o których pisałem wg niego są zupełnie poprawne, nie mniej jednak, dopóki nie sprawdzę jak to wygląda w innym egzemplarzu, mając na uwadze koszty napraw dwusprzęgłówek, stres będzie
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    Po kolejnych dniach i kilometrach mogę się podzielić swoimi wrażeniami i kilkoma spostrzeżeniami na temat auta

- nie wiem, czy w trybie Dynamic ESP jest odcięte całkiem, czy tylko uśpione
    W Dynamic jest uśpione, niestety w Giuliettcie nie da się całkiem wyłączyć ESP. Dlatego przy wyjeżdżaniu np. z głębszego śniegu polecam przełączać nie na All Weather, a właśnie na Dynamic. Wtedy jest łatwiej.

- pozytywnie jestem zaskoczony fotelami
    Fotele to jedna z najważniejszych zmian na plus po lifcie. Przed liftem są przeciętne, przynajmniej dla mnie.

- felgi jak już ktoś zauważył, wbrew temu co było napisane w ogłoszeniu okazały się cal mniejsze, czyli odpowiednio 17 (te co teraz, czyli zima) i 18 cali, co mnie niezmiernie cieszy. Cena opon na 19 cali spędzała sen z powiek
    A więc jednak, czyli mam dobre oko i niezłą pamięć, albo na odwrót.

- jedyne auto jakie dotychczas spotkałem, w którym system START-STOP, jak go wyłączę, to pozostaje wyłączony, aż go włączę znowu, a nie uruchamia się samoistnie przy każdym odpaleniu auta.
    Wprowadzili to udogodnienie w drugim roku produkcji i to faktycznie jest duży plus.

- skrzynia potrafi dość głośno zmienić bieg między jedynką, a dwójką
    Może wynika to z jej konstrukcji, czyli zastosowania suchych (a nie jak np. w DSG) mokrych sprzęgieł?

- lusterka nie ma opcji, żeby składały się przy zamknięciu auta, można to zrobić tylko przyciskiem na drzwiach
    Twój egzemplarz może nie mieć po prostu tej opcji, bo chyba była dodatkowo płatna.

"Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki."

Awatar Xerox
    Auto

Domyślnie

- mam problem z BT - jako zestaw głośnomówiący łączy się bez problemu, natomiast, żeby streamować muzykę, muszę za każdym razem wyłączyć i włączyć telefon.
    Zakładam, że masz lepciejszą wersję audio, bo u mnie BT działa tylko jako zestaw głośnomówiący - zatem nie pomogę.

- skrzynia potrafi dość głośno zmienić bieg między jedynką, a dwójką - nie traktowałbym tego jako wadę, gdyby nie to, że powoduje to lekki stres, bo nie mam pewności do końca czy tak ma być, czy coś u mnie jest nie tak
    Co do znaczy głośno? Ja nie zauważyłem żadnej różnicy w głośności, jedynie bardziej szarpie przy zmianie 1<->2 względem wyższych biegów.

Awatar bartek923
    Auto

Domyślnie

To znaczy że często przy zmianie biegu pomiędzy tymi właśnie przełożeniami pojawia się stuknięcie (coś metalowego o coś metalowego)
    Podobny dźwięk - co też już weryfikowałem, również w serwisie Alfy i jest OK - jest w momencie kiedy w pozycji P poruszasz delikatnie pedałem hamulca. Podobny dźwięk jakbyś w manualnej skrzyni poprostu ręcznie zmienił bieg

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Kanarek i Julka

Domyślnie

- fotel kierowcy ma bardzo duży zakres regulacji wysokości, można ustawić go bardzo nisko, jak w każdym aucie mam taki nawyk, że opuszczam go na sam dół, tak tu maksymalnie niska pozycja jest aż za niska
    Ja z kolei mam prawie na maksa w górę, cóż za stary jestem i nie lubię wpadać w auto. Siedząc wyżej mam lepszą widoczność dookoła.

- układ kierowniczy - kierownica chodzi przyjemnie ciężko (w trybie Normal odczuwalnie ciężej niż w Megane w trybie Sport) co daje poczucie dużej precyzji prowadzenia
    Nawet w AllWeather chodzi ciężko, nie jest to dla mnie jakaś szczególna wada.

- audio, jak na to, że nie mam żadnego "BOSE" gra bardzo przyzwoicie, nie brakuje zarówno wysokich, jak i niskich tonów
    Audio gra fajnie, tylko przydało by się wytłumić drzwi, zwłaszcza kierowcy, żeby przy basach nic nie wibrowało i wpadało w rezonans.

- światła są rewelacyjne, "długie" jak dla mnie zupełnie zbędne
    Czekałem na jakąś opinię, bo sam nie mam porównania i nie jestem pewien czy świecą dobrze czy źle (miałem Hondę Accord 09' na zenonach, ale nie pamiętam już jak świeciły, czy lepiej czy gorzej niż te w Alfiku). Wiem jedno, że jak włączę dlugie to jest bajka, natomiast jak jadę w nocy na mijania i włączę halogeny to praktycznie nie widać żadnej różnicy, toteż nie używam ich.

- pierwsze auto z jakim się spotkałem, gdzie wchodzi cały 5l płyn do spryskiwacza
    Wiem, szok i niedowierzanie. Nie wiem czy wiesz, ale jak zużyjesz połowę to już na lampy nie będzie Ci psikać, tylko na szybę.

- nie wiem, czy w trybie Dynamic ESP jest odcięte całkiem, czy tylko uśpione, ale jak wczoraj w nocy z delikatnie nadmierną prędkością chciałem przejechać przez rondo, to byłem zaskoczony, że byłem zdany mocno sam na siebie (co odbieram pozytywnie)
    No właśnie - jest jakiś guzik od ESP w tym aucie?

- silnik jak na zaledwie 1.4 fajnie mruczy, aczkolwiek JTS w 156 brzmiał jeszcze przyjemniej (jak na 4 cylindry oczywiście)
    No właśnie moim zdaniem to rozczarowanie tego auta. M. in. dlatego nie używam trybu D, ponieważ dźwięk silnika jest zbyt męczący i mało przyjemny dla ucha. Myślę nad jakimś podwójnym wydechem.

- jedyne auto jakie dotychczas spotkałem, w którym system START-STOP, jak go wyłączę, to pozostaje wyłączony, aż go włączę znowu, a nie uruchamia się samoistnie przy każdym odpaleniu auta.
    U mnie tak samo działa.

MINUSY:
    - totalnie nie ma co zrobić z telefonem - żadnego odkrytego miejsca, pozostaje albo któryś schowek, albo uchwyt
    Obczaj mój temat. Jest bardzo fajne i praktyczne rozwiązanie.

- mam problem z BT - jako zestaw głośnomówiący łączy się bez problemu, natomiast, żeby streamować muzykę, muszę za każdym razem wyłączyć i włączyć telefon. Może pomogłaby jakaś aktualizacja, byłem w tej kwestii nawet w serwisie, miły Pan miał to sprawdzić, zadzwonić na drugi dzień i niestety mnie zlał
    Ja mam inny - wejście USB mam w schowku. Mam tam wsadzony pendrajf z muzyka empeczy. Jednak odtwarzacz traktuje to jako urządzenie Ble&Me, w skutek czego słuchać swojej muzyki mogę ejdynie gdy jest przekręcony zapłon. Na postoju zostaje radio FM tudzież płyta CD. Właśnie - ciekawe czy odtwarza tylko łejwy z kompakt dyska, czy też empeczy..?
    Four wheels move the body.
    Two move the soul.

Awatar Xerox
    Auto

Domyślnie

To znaczy że często przy zmianie biegu pomiędzy tymi właśnie przełożeniami pojawia się stuknięcie (coś metalowego o coś metalowego)
    Podobny dźwięk - co też już weryfikowałem, również w serwisie Alfy i jest OK - jest w momencie kiedy w pozycji P poruszasz delikatnie pedałem hamulca. Podobny dźwięk jakbyś w manualnej skrzyni poprostu ręcznie zmienił bieg
    Ok, to w pozycji P to też tak mam (drążek nawet chyba lekko się rusza) i to nie tylko w Alfie, ale w każdym innym automacie co miałem (Ford, Audi, Lancia).

Uprawnienia umieszczania postów