Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 108

Wątek: Forumowa Giulietta po raz drugi - AR Giulietta 1.4 MA 170 KM TCT 2014

Auto
    -

Domyślnie

To raczej próba pocieszenia przez posiadaczy włoskich i francuskich wynalazków. :-) Pół żartem oczywiście, ale mając do wyboru TCT i DSG w ciemno biorę DSG. Z prostego powodu: tłuką to bardzo długo, samochodów z tą skrzynią jest dużo więcej. Wniosek prosty: w razie awarii większa szansa na naprawę i niższą cenę tej naprawy.

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Z doświadczenia Wam powiem, że jakby TCT i innych wynalazków było na rynku tyle co DSG, to inaczej by fora wyglądały. DSG święta nie jest i nie kupił bym uzywki z tą skrzynią, ale IMO mimo wszystko jest chyba najlepsza.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Z kolei wlasciciele z DSG sie pocieszaja: co z trgo ze gruz ale tego gruzu jezdzi naprawde duzo i wielu sie wkurza tak samo jak ja - chyba tak musi byc.

Nie! To jest kpina. Niby nowa technologia, wielka rewolucja a naprawde 3 kroki wstecz.

- - - Aktualizacja - - - -

ASO na bank nie ma pojecia o automatach. Po wymianie sprzegiel trzeba skrzynie poddac adaptacji. Taka procedure powinni miec w ASO rowniez - wniosek - cisnac ich. Wapolczuje klopotu bo to chyba w tym najgorsze. Brak auta i ciagla niepewnosc czy zrobis czy nie.

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    Auto we wtorek odebrane z serwisu i... we wtorek do niego wracam nie wiem co sp..... popsuli, ale auto po tej wymianie sprzęgieł nie nadaje się do jazdy. Przy zmianach biegów - niezależnie, czy w górę czy w dół, czy z 1 na 2, czy z 5-6 okropnie szarpie. I tu nie mam na myśli szarpania typowego dla tej skrzyni - ewidentnie coś jest nie tak, szarpie tak mocno, że jak to mówią "oranżada z komunii mi się odbija". Największy błąd to, że nie wróciłem z tym od razu do serwisu. Był taki plan, już byłem w drodze powrotnej natomiast objaw zaczął ustępować. Głupi pomyślałem, że "może muszą się jakoś ułożyć" i odpuściłem. Faktycznie, przez cały wieczór później było ok, szarpnął raz. Dziś po 1,5 dnia stania auta - przejechałem z kilometr było OK, dalej to samo szarpanie co po odbiorze auta.

Ogólnie to mam dość, już nawet pies trącał kasę, ale mam wrażenie, że od jakiegoś czasu w planie moich tygodni na stałe zagościł serwis.
    Miało do auta wpaść LPG, miała ponownie wpaść ceramika, a tymczasem auto wpadnie na otomoto. Jak to naprawią, pojeżdżę chwilę i out. Chyba, że naprawdę zacznie być nieskazitelnie bezproblemowym autem
    Myślisz, że ASO na jeździe testowej (o ile taką odbyło) nie czuło tego szarpania? Z pewnością tak! Mimo wszystko wydali samochód jak naprawiony prawidłowo. Obstawiam, że najpierw będziesz musiał udowodnić kierownikowi że TTTNM (ten typ tak nie ma) i dopiero później zabiorą się za naprawę.
    ASO to jest ogólnie tragedia - gdzie by nie pojechać nie potrafią naprawić tylko wymienić co najwyżej wg procedury.
    Jeżdżenie z tak mocno szarpiącą skrzynią to gwóźdź do trumny skrzyni - potężne skoki momentu drastycznie skracają żywotność skrzyni i całego układu przeniesienia napędu (a jak dwumasa po tyłku dostaje to tylko ona wie).
    Na Twoim miejscu nie używał bym samochodu bo każda jazda to de facto niszczenie skrzyni. Ogólnie to teraz też masz problem bo jesteś niejako skazany na ASO i naprawę gwarancyjną u nich. Serwisy od ASB (te o dobrej opinii i istniejące ładnych kilka lat) nie mogą pozwolić sobie na taką wtopę ale jak rozumiem czasu miałeś mało, okres świąteczny też nie sprzyjał szukaniu dobrego warsztatu więc zrobiłeś jak zrobiłeś (nie wiem czy nie postąpiłbym podobnie).

Trzymam kciuki, że "fachofffcy" doprowadzą skrzynię do ładu i że dalej będzie już tylko lepiej.

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Właśnie o to chodzi, że DSG to nie jest gruz, a statystycznie rzecz biorąc problemy z nią ma bardzo mało osób. Co do serwisów, to jest to główna wada skrzyń dwusprzeglowych - są bardzo skomplikowane, wymagają wysokiej kultury serwisowej, drogich narzędzi i dużej wiedzy. Z czystym sumieniem powiem, że w Polsce prawie nikt nie potrafi tego powtarzalnie dobrze naprawiać, a jedyną nadzieją jest to, że popsuje się na gwarancji i wymienią całość na nową w ASO. Praktycznie zawsze po naprawie coś nie gra. To jest główny powód dla którego skrzyni dwusprzeglowych w używkach nie polecam.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Najgorsze jest to, że dwusprzęgłówki są teraz wszędzie. Znalezienie sensownej używki z automatem (w rozsądnej cenie) staje się sporym wyzwaniem. Na szczęście BMW wciąż trzyma się świetnego ZF-a 8HP.
    Just another random guy driving random cars around random places.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

A Volvo? Tam chyba tez hydro jest.

Awatar bartek923
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14 / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110KM '17

Domyślnie

Dlatego mimo mojej ogromnej niechęci do specyfiki pracy tej skrzyni następne prawdopodobnie będzie... CVT. Pytanie tylko czy używane z 1.8, czy lepiej dozbierać, dołożyć, licząc że przy 2.0 180KM będzie bardziej znośne

Póki co bardzo chciałbym tak z pół roku bezproblemowo pojeździć tym autem. Raz to dla tego że chciałbym się nim naprawdę pocieszyć ze względu na to jak bardzo chciałem je mieć i ile już w nie włożyłem. Dwa - to mam przez najbliższe miesiące ważniejsze rzeczy na głowie i wydatki niż zmiana auta. Właściwie to jak skończę dom będę mógł sobie określić budżet.

Zgadzam się z Waszymi komentarzami dotyczącymi naprawy skrzyni w ASO. Trochę w motoryzacji siędze i wiem że zrobiłem głupotę. Natomiast jak już zauważono - święta były, czasu mało - łudziłem się że będzie drożej ale sprawnie. Mam nadzieje że we wtorek nie będzie cyrku w ASO, wezmą, naprawią i będzie po sprawie. Oby!
    Ostatnio edytowane przez bartek923 ; 13-01-2019 o 14:35

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    A jakie miałeś refleksje w sprawie swojej giulietty?
    Kilka, ale przeważyła chłodna kalkulacja. Odkąd mam Cytrynę, Giulietta stała w garażu i się kurzyła. Traciła tylko na wartości, dlatego stwierdziłem, że lepiej ją jak najszybciej sprzedać. Gdyby nie Berlingo, to bym jeszcze przez przynajmniej rok nie sprzedawał Alfy, bo mimo swoich dziwnych humorów, nie pakowałem w nią jak w studnię bez dna. Poza tym mimo szarpiącej skrzyni (np. w korku, gdy auto chce z 1 na 2 przerzucić, a my właśnie odpuszczamy gaz i się zatrzymujemy) jeździło się tym autem wspaniale, zwłaszcza w trasie, bo de facto ja głównie trasy robiłem. No i zimą na śniegu to była bajka, jak to auto jechało...

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    statystycznie rzecz biorąc problemy z nią ma bardzo mało osób.
    Statystycznie to 100 % znajomych, którzy użytkowali DSG, miało z tą skrzynią problemy.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

No ja tez slyszalem zdecydowana wiekszosc narzekan.

Sorry ale nie znam automatu ktory nie zglupieje w sytuacji ktora opisales.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Myślę, że trzeba tu rozgraniczyć dsg suche i mokre. Te drugie w dieslach z dużym momentem nawet na taksówkach jeżdżą bezproblemowo.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów